Hrubá stavba alebo len základy na jeseň?

Zobraz úvodný príspevok
Chcem sa spytať ohľadne naplanovania stavby. Prave vybavujem papiere a povolenia, vychadza mi to tak, ze pri dobrej konstelacii by som mohol zacat stavat v septembri, oktobri. Vrta mi otazka, ci urobit len zaklady, nechat to cez zimu a na jar sa pustit do obvod. murov a hrubej stavby ako takej. Kedze sa bojim cien po novom roku (Euro a pod.) rad by som zacal hrubu stavbu a stihol to do zimy (aj so strechou). Asi som optimista, ale pri rychlosti stavania z Itongu by sa to dalo teoreticky stihnut. Neviem ako dlho trva krov a strecha? Ci by bol problem ak by som to nestihol zakryt do zimy, navlhli by mi steny? Alebo uvazovat o kupe materialu na jesen. Preskladnia mi ho pocas zimy v stavebninach? Poradte, kto mate skusenosti so zacatim stavby koncom leta resp. na jesen., diky.
Odpovedať
1
2
no my sme to riešili takto: minulý rok v oktobri sme začali kopať základy inak staviame bungalow, potom prišiel domiešavač a zalial ich. nechali sme ich tak celu zimu (tuším tak už si to ani nepamätam :-D ) na jar sme zaliali deku presne 9.5. O8 a posledny junový týžden nám firma postavila domček, trvalo im to 3 dni lebo manžel je pracovne vytažený, ja som tiež bola v robote a ani sme nemali tolkých chlapoc čo by pomohli a ešte pre nich variť :-| teraz vidime že sme urobili lepšie ako keby sme to robili sami 8-) teraz už máme domček zašalovaný a v sobotu zalievame beton na veniec už mame objednané keramické stropy, o 2-3 týždne ich poukladame a zalejeme... koncom augusta pridu robit krov, ktorý už mame objednaný, aj škridlu už mame zloženu na pozemku :-) inak my sme si podali na SP v 27.2 08 a prišlo nám koncom maja cca 3 mesiace x-)
Odpovedať
my sme začali tiež tento rok - bungalow bez pivníc, prvý výkop bol 09.5.08. múry máme vytiahnuté po preklady, tie by sme chceli spraviť ešte tento týždeň. Plán máme taký, že do zimy spravíme uzavretú hrubú stavbu - s oknami, dáme krbovú vložku, aby sa dalo robiť dnu aj cez zimu. Staviame tiež svojpomocne takže pomaličky ale precízne ;-)
Odpovedať
ahoj jani my planujeme tak isto dat aj okna aby sa dalo robit kurenie elektrina... ale krb nebudeme murovat kupime kachle :-) to je jednoduchsie aj lacnejšie ;-)
Odpovedať
chcela by som sa spýtať, ak máte niekto skúsenosti s firmou jlhaus Prešov, aké sú? uvažujem totiž o stavbe domu a zaujal ma ich bungalov typu "Rival". ďakujem za pomoc.
Odpovedať
katy, je tu niekde tema o tejto firme.. skus pohladat ;-)
Odpovedať
ahojte, my zaciname hrbou stavbu okolo 10. septembra. bude nam stavat firma (bungalow 11x14)a povedali, ze za mesiac a pol nemaju co robit max dva, takze chceme hrubu stavbu sthnut postavit, aby trocha cez zimu vyzrela.Firma tvrdi, ze sa to stihne.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?