DT - zaklady otazka

Profilova fotka
Dobry den, potrebujem si overit jednu vec. V projektovej dokumentacii mam 1rad DT v zakladovych pasoch. Po tom, co som videl ako nam vykopali zaklady a dali beton, roxory a ten jeden rad - DTcka su utopene. Su pod urovnou pozemku si myslim. Aj ked je pozemok na pohlad rovinaty, pyta sa tam dalsi rad DTciek. Ako sa to zvykne riesit dalej, ak firma neulozi dalsi rad ? Len sa to zašaluje a zaleje betonom, aby sme dosiahli pozadovanu vysku? Je to vobec nejaky problem ? Prikladam aj fotku. Dakujem.
Odpovedať
To ti robí firma???
Odpovedať
K DT riad sa projektom, pozri priecny raz a zistis ako to myslel pan projektant. Preco nie je stiahnuta ornica pod domom?
Odpovedať
Profilova fotka
@dedkovsevedko ano firma, ale mam aj dozor nezavisly, kt. tam bol.
Odpovedať
Profilova fotka
@paulus33 dakujem za info, no hadam bude stiahnuta ornica, ratam s tym, ale som laik, takze ani neviem, ci sa to da dodatocne. Ale ako som uviedol vyssie, mam aj dozor zaplateny, tak hadam to je ok.
Odpovedať
Trčí tam roxor , takže betónovať sa bude. Hlina sa v strede vyberie , už mala byť vybratá vopred, potom tam dajú potrubie , kanalizáciu a potom sa to pravdepodobne celé zaleje betónom ako podlaha do výšky roxorov.
Odpovedať
@jean2 Vystuz tiež nechávame trčať a potom ju vyhnene a previazeme s kari sietou podkladaku. Takze to este nie je zaruka ze tam pojde dalsi rad. Pan ma projekt a dozora. Ja nechapem, ak mam platenych ludi, tak nemusim riesit veci na MS. Zbytocne bude mat hlavu ako melon. Co sa tyka stiahnutia ornice, to je platens sluzba, bezna polozka v rozpočte, takze aj toto je na konzultaciu s dozor. A hlavne nenechat sa odbit odpovedou "hej, hej, oni to urobia" Nic take, kedy to bude hotove a kto, adresnost pri kazdej ulohe. Teraz riadim vystavbu 8radoviek so zivnostnikmi, cim menší dodávateľ, ym tazsia komunikacia. Cest vynimkam.
Odpovedať
ihned vymenit firmu aj dozor.z jednej foto vidiet ze je vsetko zle.pozaduj fotodokumentaciu kazdeho kroku inac nebude zaplatene.
Odpovedať
Fuha tak to su super rady. Preco mala byt strhnuta ornica? Ak to nevyzadoval majitel a ani projektant ani dozor preco by to firma mala robit? Preco by firmu malo zaujimat aka je 0, to ma dostat od majitela od dozora ak to nie je v projekte! @martin_uhrin mate polohopis vyskopis? Urcil vam projektant 0? Bol projektant na pozemku? Preco by firma nemala ulozit dalsi rad ak si to zelate a poviete aby ho ulozila?
Odpovedať
@palo18 prepac pali ale to su super otazky ako keby si to ty staval. keby si sa opytal kto zameral zle vykop,preco su dt osadene na kraji zakladu,ci roxor na kraji dt je ok,ci to geodet zle zameral alebo firma zle urobila,co kontroloval dozor a tak
Odpovedať
@martin_uhrin Na tieto DTčka predpokladám pôjde ešte betónová doska v hrúbke 15cm a skladba podlahy možno cca 22cm. Takže finálna podlaha bude o 37cm vyššie než to je teraz. Toto všetko je však uvedené v projekte a tam by mal byť aj vzťažný bod od ktorého sa určovala výška 0,000 - napr. cesta je -0,100 a finálna podlaha v dome 0,000. Vrch DT by bol -0,370 a skúška správnosti je premerať nivelákom či je teraz rozdiel voči ceste tých 27cm (-0,100 - -0,370). Toto by ale mal robiť realizátor a bez projektu a premerania nikto nepovie či je to takto na fotke ok alebo nie.
Odpovedať
Profilova fotka
hej bol na pozemku aj dozor aj firma. dohodli sme si vysku 12+2cm nad uroven chodnika spolocne,nakolko sme nechceli ist zbxtocne vysoko a mat schodisko. ornicu som neriesil popravde, moja chyba. zaujimali ma tie DT, lebo sa mi to proste zdalo nizko.
Odpovedať
Profilova fotka
Pozri na susedný dom. Ten mi z tohto pohľadu príde, že má viac utopenú platňu , ako bude tá Tvoja budúca a áno od dt to pôjde vyššie o cca 37-40cm na rovinu podlahy v dome .
Odpovedať
Článok sa načítava...
@martin_uhrin je to tvoj dom ale pre mna velmi nizsko...je doba nahlych dazdov, privalove dazde,roztecene potoky a podobne...das dom nizsko a pride voda raz za 10 rokov a olutujes to. radsej ozeliet schodisko ako potom plakat ze dom je nizsko. cize dalsie DT by som ja urcite dal... ja som robil projekt rovnako...osadili mi DT zdalo sami to malo a povedal som este jednu...dnes nelutujem...schod nevadi...
Odpovedať
@sonau nemam ti co prepacit. To na co sa pytas ty sa zadavatel nepytal. To ze ty riesis nieco na co sa nik nepytal neviem odpovedat. Osobne ma yo vobec netrapi. 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?