Drolivy beton na doske - ako vyrobit cementove mlieko/pacok pred dlazbou?

Ahoj, betonoval som platnu pod zahradny domcek, snazil som sa poctivo aj beton premiesat, aj davat spravny pomer vody, aj polieval pocas prvych dnoch.. ale beton sa droli. Chcem teraz pokladat dlazbu, bojim sa ale aby dlazba neodskakovala kvoli nesudrznemu podkladu. Niekde som sa docital, ze sa natiera cementovym mliekom, len nikde som sa nedocital, ako sa to mlieko vyrobi - kolko cementu, vody, .. aj piesku? Akeho piesku? docital som sa frakciu 0-4, co sa mi da uz dost velka frakcia. Ma zmysel pred mliekovanim podlahu napenetrovat? Alebo penetrovat az po mlieku tesne pred lepidlo? Ale hlavna moja otazka, aky je pomer surovin na to mlieko? A ake lepidlo by ste mi na taky nesudrzny pomer odporucili? Dlazba keramika, sice do exterieru, ale nebude na nu prsat.
Odpovedať
trba aj sedliacky roozum pouzivat nie navody
Odpovedať
@pavol_12 dôkladne očistiť a potom podklad napenetrovat a nechať schnut aspoň den
Odpovedať
@pavol_12 cim lepsie to otryskat silnou vapkou a povrch vyspravit maltou - materialom na vyspravky,pri vacsich dierach su vacsinou s vlaknom jemnejsie su bez na mensie trhliny. Napr od siky,mapei...ziadne mlieko, s urcitostou to nebude dobre. Pripadne tam vyliat nivelak.
Odpovedať
to mlieko nema ziadnu pevnost, ak sa rozdroli pod nim, praskne aj to a odskoci tiez ... to tak maximalne na vyrocnanie nejakych nerovnosti pod lamitku by som pouzil aleno vinyl kde je aj podlozka lepidlo na dlazbu sa nalepi na mlieko a co sa potom asi stane, bude drzat len natom ... co za podlahu tam idete davat ? kolko m2 to je ? vsetko co nedrzi alebo sa tvari ze drzi, treba mechanicky odstranit, ocistit, napenetrovat a vyliat dostatocnou vrstvou nivelacie alebo ak je miesto, urobit dalsi zrovnajuci sa poter ...
Odpovedať
Nesudrznu vrstvu je najlepsie zbrusit.
Odpovedať
@shadowmilan ako podlahu som chcel davat keramicku dlazbu. 24m2 dokopy takze ocistit, napenetrovat, vyliat nivelakom? snad existuje aj nivelak do exterieru, lebo v tom zahradnom domceku sa kurit nebude, aby to v zime vydrzalo. a este otazku, technik z den bravenu mi poradil dat kludne aj dve vrstvy penetraku. najskor redsi, nech prenikne hlbsie, potom to nechat riadne zaschnut a dat druhu vrstvu, uz nariedeny tak, ako treba. a zas v stavebninach mi poradili dat len jednu vrstvu a hustejsi, malo riedeny. a teraz si vyber...
Odpovedať
@zefe pisal ze droli ... nuz, chcelo by to foto ako je to zle 🙂
Odpovedať
@pavol_12 od shitbraven nedavaj nic 🤣 Skus napr. Murexin, to je kvalita a hlavne daj od jedneho vyrobcu penetrak a zvysok. Hustejsi/redsi penetrak - ujovina, dodrz navod/TL, Murexin je napr. hotovy a neriedi sa nijako. 2x penetrak moze prilnavost znizit, nie zvysit - zase - dodrz, co je v tech. liste a nie rady ptaka loskutaka. Nivelak existuje aj pre exterier, ale zalezi ako to mas krive, pod dlazbu celkom luxus a zbytocne pracne. Male nerovnosti sa daju vyrovnat rovno flexi lepidlom, na vacsie su speci malty - napr. Murexin AM20 alebo AM50.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?