Dovoz betonu - ako dopravit beton od cesty k jame

Zdravim, idem robit zaklad pre mur dlhy asi 12m. A prave riesim aky beton budem davat. Prva moznost je si to vsetko namiesat v miesacke. To budem musiet doniest piesok, kamen, cement, pozicat miesacku..vsetko treba zaplatit dovoz. Druha moznost je dat si priniest beton z betonarky. Akurat neviem, ako z toho domiesavaca dostanem beton dozadu na pozemok. V ceste nebrani ziaden dom ani mur. Ale cesta je dost uzka a neviem ci by sa ten domiesavac vytocil a vysiel na obrubnik, bez toho aby ho zlomil. Preto dopredu rozmyslam ako dostat ten beton do zakladu ak by teda domiesavac nemohol vyjst na pozemok. Velke rameno, kvoli 12m muru mi pride smiesne. Existuje aj nejaka lacnejsia alternativa kt sa da vyuzit? Ratam tak 2m3. Popripade ine rady ako co najviac usetrit. Dakujem
Odpovedať
domiesavac kvoli 2m3 betonu? to je financne extremne nevyhodne... urcite rucne. 2.5m3 strku/piesku si dat doviezt (cena cca 50-60e), cement v aute (10 mechov = cca 30e), pozicanie miesacky (10e/den), celkove naklady do 100e
Odpovedať
@martinko61 Kolko vychadza domiesavac? Teoreticky by som to vedel spojit s dovozom betonu pre este jeden projekt co ma caka. Tam bude treba asi tiez +- 2m3.
Odpovedať
@posadstromzasaddom co si ja pamatam tak to bolo zhruba 100EUR za kubik komplet... zalezi od lokality. Za pumpu je nejaky priplatok mozno 100 na hodinu. Inak tie mechy v aute su fajn, len potom kazdy jazdi s popraskanymi pruzinami 😄
Odpovedať
Pred obrubnik das nejake hranoly, to ho moze trochu ochranit. Tie martinkove vypocty su len z brucha a poddimenzovane. Neviem kde on kupuje cement za 3€, ale budiz. Aj strk je drahsi a nevidim tam ziadnu dopravu. Ani miesacku nedovezies v kombinku (mozno mas vozik) a treba ju tiez vratit a to uz vobec nehovorim o stratenom case pri nakupovani a samotnom betonovani. Ja som v septembri za 4 kubiky platil 420€ oficialne z betonarky. Dojde auto, za hodinu mas hotove a uzivas zivota, nic neriesis. Mixer ma aspon 3m zlab, cize ak vies nacuvat k zakladu, tak 9 m dokazes beton roztiahnut - objednas si redsi alebo ho trochu zriedis na mieste. To bude mat sice nejaky vplyv na pevnost, ale stale to bude lepsie ako rucne robeny, a napokon ide len o zaklad pod mur.
Odpovedať
@posadstromzasaddom v okolí má jeden dopravca betónu práve na úzke a dlhé vzdialenosti putzmeister. Len teda to by sa oplatilo asi na väčší objem alebo rozsah prác než 2m3, ale dosť ľudí to využíva hlavne keď stávajú za domom alebo betónujú vnútri domu, tak hadicu potiahnu až tam. Treba pozrieť či to majú aj tam v ponuke a koľko to vyjde.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?