Dom vo svahu bez pivníc

Ahojte,ideme stavať domček ale sme len na začiatku.. pozemok máme vo svahu ale nie vo veľmi strmom.. našli sme krásny projekt domu bez pivníc ale s obývateľnou spodnou časťou domu.. prosím,ma niekto podobny typ domu? Hlavne by nás zaujímalo ,či nieje zima v spodnej časti domu...tam by sme riešili obývačku+kuchyňu,kúpeľňu,technickú miestnosť Ak má niekto pdoobnz domček potešila by ma aj nejaká fotka pre inšpiráciu 🙂
Odpovedať
Nemá tam prečo byť zima ak budete stavať podľa aktuálnych predpisov a teda dom bude dobre zateplený
Odpovedať
Profilova fotka
@lucgocal kukni moj fotoblog 😉
Odpovedať
Ake izolacie pouzijete, tak tam bude, ziaden strach. Dennu cast by som prave dal hore, kde su okna a vidno na strany (kuchyna/obyvka/pracovna). A nocnu by som praveze dal dole, okrem ineho tam bude aj prenikat ovela menej hluku z vonku.
Odpovedať
@lucgocal to čo bude v zemi bude ešte teplejšie, tam je dôležité presvetlenie najlepšie otočené na juh aby išlo najviac svetla tepla,lebo ide len z jednej strany, mám tak pomerne starý 65 r dom, tam je teplo +15 i ked sa nekúri v dolnej časti je letná kuchyňa , paráda v lete neprehrieva, spálňa je hore na severnej strane, obývačko kuchyňa na južnej strane
Odpovedať
Profilova fotka
@lucgocal takýto dom by som v našich podmienkach nedoporučoval. Za okná a kúrenie sa nedoplatíte.
Odpovedať
@lucgocal kukni môj fotoblog. Dolu síce máme technickú časť domu, obytná je celá hore, ale rozhodne dolu nie je zima, skôr by som povedala, že je tam teplejšie, ako hore. Už bývame, zatiaľ platíme za elektrinu do 50,-eur mesačne, ale určite to pôjde hore.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?