Diletacia poteri a kompozitna podlaha

Ahojte. Riešime dilemu či dať diletacne profily na kompozitnu podlahu Arbiton amaron Wood. Kuchyňu máme spojenú s obývačkou (tvar L) a poterari nám urobili dilataciu pri prechode do kuchyne. Myslíte že je potrebné dať dilatacny profil na tom mieste? Chceme všade kompozit.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od k1tka:

Ahojte. Riešime dilemu či dať diletacne profily n…
@k1tka kamarat ma nejaku kompozitnu podlahu tenucku ako ta vasa a popraskali mu spoje. Neodporucam take tenke podlahy s click systemom. Ak lepena, OK ale taky tenky click podla mna nie je dobry. Aby som odpovedal, ak tam nie je vyskovy rozdiel tak ho tam netreba davat. Pravdepodobne vyrobca pise, ze to vobec netreba nikde dilatovat (on robil cele poschodie v celku). Jedno poschodie ma OK a v kuchyni (tvar U) ma vylamane zamky. Neviem znacku ale isto nie shit. Asi podobne ako ta Vasa.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od igor256:

@k1tka kamarat ma nejaku kompozitnu podlahu tenuc…
@igor256 toho som sa bála. Píše sa že SPC jadro sa nemusí dilatovat ale je tam veľa premenných. Či už tvar miestnosti, vlhkosť, ako je urobený poter. Zrejme sa tomu nevyhneme len to bude asi taký rušivý element tie profily
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od k1tka:

@igor256 toho som sa bála. Píše sa že SPC jadro s…
@k1tka Keď je dilatačná špára na potere, je ju nutné priznať aj na povrchnej krytine, nech je akákoľvek....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od k1tka:

@igor256 toho som sa bála. Píše sa že SPC jadro s…
@k1tka podla mna je tam ten profil naozaj zbytocny. Jemu to vypraskalo v kuchyni, ktora je sirky asi 2.5m vnutri Ucka. Vlhkost by na tu podlahu nemala mat vplyv kedze nie je z dreva (alebo ineho materialu na ktory vplyva voda). Mozno by som ju nedal pod linku, resp. urobil ju po nozicky linky... Ja len hovorim, ze by som si dal inu podlahu.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od igor256:

@k1tka podla mna je tam ten profil naozaj zbytocn…
@igor256 Ale ona má dilatačnú špáru v potere a dotazuje sa, či ju priznať aj na tej podlahovej krytine. A to musí...
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od frantisekca:

@igor256 Ale ona má dilatačnú špáru v potere a d…
@frantisekca podľa mňa nemosí 😁
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?