DELTA-DPC 500 Zábrana proti vzlínajúcej vlhkosti

Ahojte Nikde som nenašiel túto tému a rády by som sa opýtal ,či máte skusenosti s DELTA-DPC 500 Zábrana proti vzlínajúcej vlhkosti. Nie je toho veľa na internete a hrúbka 0,7mm sa mi zdá byť málo . Parametre ale naznačujú ,že by to malo vydržať veľa a aj ako protiradnová ochrana. LEpísa to najkým kaučujovým tmelom. Čo vy nato? Ísť d toho alebo radšej klasika nejaké modifikované asfaltové pásy ako npr. Glasbit G200 S 40
Odpovedať
Toho lepenia tmelom by som sa bál. Prečo nejdete radšej do zvarovanej PVC fólie? Mal som v projekte 2 vrstvy asfaltových pásov (tlaková voda) a vymenil som to za jednu PVC fóliu. Cenovo to dokonca vyšlo lacnejšie. Po skúsenosti z búračky 15 rokov starého domu by som už asfaltové pásy nechcel, po odkrytí podlahy boli celé zkrehnuté a rozpraskané. Asfalt nezmizne, ale po rokoch už netesní.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_:

Toho lepenia tmelom by som sa bál. Prečo nejdete …
@roman_ Nebojím sa tlakovej vody . Len či niekto s týmto už nerobil .
Odpovedať
Hovorím, u tohto by som sa bál najviac tých tmelených spojov, musí to byť dokonale tesné dlhé roky, voda si malú skulinku vždy nájde a spoj je kritické miesto. Čo vás vedie k tomuto materiálu, výjde to finančne lepšie?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_:

Hovorím, u tohto by som sa bál najviac tých tmele…
@roman_ Technológie a materiály napredujú a to čo bolo 10rokov dozadu môže predbehnúť niečo lepšie. Preto som aj písal o modifikovaných asfaltových pásoch pretože, životnosť je dlhšia. Už som staval jeden dom ale už som dlhšiu dobu nesledoval čo je nové 😁
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?