Betonovanie Podkladoveho beton.

Zdravím všetkých odborníkov chcem sa spitať. Ak som v pondelok 25 novembra zabetonoval podkladovu deku na RD o rozlohe 170m2, beton c20/25 a vonku bolo 10°C a v noci 4° C. Koniec betonaze bol okolo 16:00. A 28 novembra prsalo cely den a teploty stale okolo 10 cez den a 5 v noci co sa moze stať ked má v sobotu 30teho mrznut. Presnejšie den 7°C a noc - 3 a ďalšie dni podobne hlasia a mraz v noci okolo - 6.Co by som mal robiť nechať to tak alebo to prikriť? Betonoval som bez prímesí.
Odpovedať
@stavam nestane sa nic mimoriadne. Len v pripade, ze by ste tam mali velke praskliny, do ktorych by natiekla voda a tie by pri dlhsietrvajucom silnom mraze popraskali este viac. V reale je to suma fuk, je to iba platna, statiku domu to neovplyvni, kvoli placebo efektu mozete praskliny zaliat cementovym mliekom.
Odpovedať
Bol som tam pozrieť na druhi aj treti deň a praskliny tam neboli. Skôr mi ide o to ci ten mraz neako neublíži tomu betonu z hľadiska tvrdosti a konzistencie, jednoducho povedane ci dozreje.
Odpovedať
Profilova fotka
@stavam Po 5 dňoch je betón cca 60 - 70% vyzretý......takže to máš v pohode Bez nemrznucej sa zvyčajne betonuje do -5°C
Odpovedať
V stavebninach kupit geotextiliu a prikryt.
Odpovedať
Profilova fotka
@milanpetruska aku funkciu tam ma mat ten geotextil ?
Odpovedať
@majkoj Ochrani pred mrazom od 5 do 8 stupnov podla hrubky cez noc,
Odpovedať
Profilova fotka
@milanpetruska a ako to ochrani pred mrazom, ked to bude cele nasiaknute vodou ?
Odpovedať
@majkoj Môže si tam pod ňu lahnúť, a ten betón ohrievať vlastným telom, a trieť sa oň... Aspoň ho susedia neuvidia. @stavam Nič mu nebude, neboj sa :-)
Odpovedať
@majkoj Aj v Očovej su Doprastavaci čo stavali atypicke stavby.Spytaj sa ich.Napr.Bučina,Continental,Panorama vo Zvolene.
Odpovedať
@stavam absolutne nic sa betonu nestane
Odpovedať
@stavam betón to prežije ako písali už vyššie, nemusíš to ničím zakrývať
Odpovedať
Ďakujem za reakcie volal som z dozorom ten sa na 90% vyjadril ze by to malo byť v poriadku ale ze ked to prikryjem tak tomu neublížim.Ze je to tak na hrane ze 5dni keby bolo aspon 7 tak v pohode.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@stavam zalezi tiez...., v betone aky mas cement... ale predpokladam ze R-kovy... (kukuk do dodacieho listu) a aku mal beton teplotu, ked sa vylieval.., osobne si myslim, ze toto asi nikto nemeral... ale orientacne: ak bol pouzity cement: 42,5 N; 32,5 R a teplota neklesla pod 5 stupnov, tak po 2 dnoch moze mrznut.. ak bol pouzity cement 32,5 N a teplota neklesla pod 5 stupnov, tak po 5 dnoch moze mrznut.. cize bola dostahnuta min. pevnost 5 N/mm2.. az teraz som si vsimol..., ze ty betonoval pred.. 5 dnami..., takze mozes kludne spat..., az dnes je mrazivo... a v pondelok, ti mozno padne na beton aj sneh...
Odpovedať
Prave pozeram dodaci list 42,5N aj neaky superplastifikator. Ale ci to je tak naozaj.
Odpovedať
Zdravím všetkých. Tak takto sa to vyvinulo zatia na troch miestach.
Odpovedať
Profilova fotka
@stavam - to je povrchovy slem, mal by si ho spravne obrusit. Na pohlad tvoj beton vyzera OK
Odpovedať
To sú vo väčšine miesta kde stala voda a zamrzla.
Odpovedať
@mgx diki no ešte asi mesiac to nechám tak dúfam ze sa to nezhorší. A co by som s tým mal urobiť keď to potom vysekam alebo vybrusim čím to zrovnať.
Odpovedať
Profilova fotka
@stavam - ziadne sekanie, pozicaj si v pozicovni velku brusku na beton s diamant. kotucom a vybrusis to za jedno poobedie. K okoli sieti/prechodov radsej pouzit malu flexu s turbo kefou a brusit rucne. https://www.youtube.com/watch?v=bV1RU... https://www.madmat.sk/dewalt-dt3797-d...
Odpovedať
@mgx sa mi paci vo videu - cca 1:04min. citujem "neda sa nic delat, museli sme polozit zdi, nicmene tady dovnitr sme si rekli ze to udelame poradne.." 😄 😄
Odpovedať
Kdezeto máte tak teplo? U nás 0 -2 -1 vkuse 😆
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?