Beton c16/20 poradte

Ahoj stavbari. Dnes sme zalievali DT do zakladov. Mnozstvo betonu som si nechal poradit od chlapika co mi ich zalieval. Samozrejme chyba asi 1m3 betonu. Pre 1m3betonu sa ziadna pumpa nebude vracat, takze nezostava nic ine,ako chybajuci 1m3 betonu doplnit rucne. Som z toho uplny magor. Potrebujem beton triedy C16/20. Viete mi prosim poradit v akom pomere mam namiesat beton? Dam si doviest piesok 0/4 a strk 8/16. Cement portlandsky 32,5R. Poradite mi prosim ako sa co najlepsie priblizim potrebnej triede betonu C16/20 rucnym miesanim? Niekde som sa docital o pomere 1:3 ci 1:4. Kolko piesku a strku na 25kg cementu? Ak sa to da nejako polopatisticky napisat, budem Vam naozaj velmi vdacny.
Odpovedať
@hondambx Kamenivo : Piesok : Cement - 3:2:1 Alebo Štrkopiesok : Cement - 5:1
Odpovedať
Cize mozem to pochopit tak ze kamenivo-3lopaty,piesok-2lopaty a cement-1lopata?
Odpovedať
300kg cementu na 1m3 strkopiesku
Odpovedať
Štrk si dajte doviesť 0-22, z požičovne si používajte alebo od suseda si používajte miešačky, inak to budete ručne miešať do alejuja. Ja mám miešačky 0,2 M3 a dávam dve 25kg vrecká cementu na jednu, zo skúseností a betón je vždy kvalitný.
Odpovedať
Profilova fotka
@hondambx a neda sa to zaliat spolu s platnov?
Odpovedať
@hondambx áno. Ja dávam na 25 hliníkových lopát štrkopiesku 0-22 (veľkých) vrece (25kg) cementu. Vylezú mi z miešačky 4 plné táčky... Miešačku mám 250l.
Odpovedať
Miesacku by som si pozicat vedel,ale je doma robena, a nepoznam jej objem. Preto by som chcel poznat pomer miesania, nie na miesacku, na furiky ale na laickejsie meradla... Tiez vaha.... netusim kolko vazi lopata piesku, a lopata cementu
Odpovedať
Cca 6DT su uplne prazdne. Potrebujem naviest strk, zhutnit podklad, a to sa mi podla mna takmer urcite pohnu
Odpovedať
Takze staci 0-22strkopieskok? Mal som pocit ze treba aj piesok
Odpovedať
@hondambx stačí.
Odpovedať
20 lopat piesku 1 vrece cementu. Vojde sa mi 35-40 lopat. Davam 2 vrecia. Ked betonujem take klasicke hluposti. DT spada do tej kategorie. Keby som chcel echt beton dam 3 vrevia na miesacku. 0-22 naj material na domace miesanie. Nelepi sa na masinu ako poterak a ani to neni plne sutrov.
Odpovedať
Dakujem Vam pani. Skusim sa s tym nejako popasovat, snad mi to nespadne na hlavu. Takze zaver, strkopiesok 0-22 , portland a pomerovo pokial nemate vazne vyhrady tak dam na uzivatela "palo18" aj ked si nemyslim ze beton na zalievanie DT pod zakladovu platnu nieje hlupost (teda aspon pre mna).
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?