Aký polystyrén na solbet 380 milimetrov?

idem stavat dom a chcem dat 380 mm solbet a asi este na to nejaky polystiren ale aky???kto mi moze pomoct poradit????budem vdacny za kazdu radu....niekto vravi ze to uz netreba zateplit....alebo ze tensi mur a hrubsi polystireeen....co vy na to????diki :) :)
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
my sa chystame na 300mm + 15-20 polystyren - to sa este rozhodneme... ale urcite aspon 15
Odpovedať
Solbet 30cm + 20cm EPS alebo Solbet 25cm + 20cm EPS. Ale to je uz na debatu so statikom. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
ja len ze je tam tvrde Y :D :D :D
Odpovedať
andyfoto....chod mudrovat niekam inak....iny pochopili co som chcel povedat.....
Odpovedať
@erik12345 murivo tenšie, izoláciu hrubšiu 30+25 napríklad ;-)
Odpovedať
no bavme sa 30 solbet a 20 eps....nemam skusenosti-ale rosny bod by bol na tom ako??? =-)
Odpovedať
@erik12345 Rosný bod by na tom bol lepšie ako u 38+10.
Odpovedať
Profilova fotka
@erik12345 potvrdene.. viac ani dodavat nemusis.. nech sa dari :D
Odpovedať
a este ked 30 cm kvader tak SOLBET-TERMALIKA alebo PORFIX alebo dat TEHLU??????????????????? :-|
Odpovedať
@erik12345 pórobetón - podľa ceny tehlu tiež podľa ceny, ale tu by som šla do hr. 25 cm
Odpovedať
Profilova fotka
urcite nie viac ako 30cm... Osobne by som nesiel ani nad 20cm... su ovela tensie materialy...
Odpovedať
ja som skor za hrubsi mur a tensi EPS.....ja som planoval 38 cm solbet a na to 10 cm EPS....no ale na to som tu pisal aby ste mi poradili...zatim diki....a musim dat hrubsie kedze ide o bungalov a budu to obvodove mury a strecha je sedlova...ine by to bolo keby bola vaznikova... :-) :-) :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@erik12345 30+20 je lacnejšie a zároveň väčší tepelný odpor než 38+10 aj rosný bod je na tom lepšie preštudujte si, čo som Vám poslala v ip
Odpovedať
Profilova fotka
poradte nejakého predajcu solbet na západnom slovensku prosím
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@erik12345 my máme solbet 38 polystyrén dávame 8 cm
Odpovedať
Profilova fotka
@blacksr nechcem zakladať novú tému, na porfix 300, stačí 200 zateplenie?
Odpovedať
@topvideo V podstate a orientačne je to OK. Ak sa bude kúriť len elektrinou, tak je rozumné dať šedý EPS 25 cm.
Odpovedať
Profilova fotka
@blacksr kúrenie mám podlahové, kotol plyn-kondenzačný
Odpovedať
@topvideo Minimálnu šírku steny určí statik. Optimálna hrúbka zateplenia závisí od ceny tepla, ceny izolácií, uvažovanej dobe návratnosti a dennostupňov vykurovania. Orientačne 40 cm EPS pre priame vykurovanie elektrinou, 30 cm EPS pre kúrenie plynom KK. Od toho sa odpočíta izolačná schopnosť porobetónu, napríklad 25 cm solbetu izoluje ako 10 cm EPS. Takže napríklad 25 cm solbet + 20 cm EPS + KK plyn. Podobne to je aj s izoláciou strechy a podlahy. V streche môže byť lacnejšia izolácia, pod domom je zas teplejšie (menej dennostupňov), tak pre plyn sa napríklad oplatí 50 cm kamennej vlny do strechy a 20 cm EPS do podlahy.
Odpovedať
@radopp presne tak to planujeme, ale bude 30 solbet
Odpovedať
Profilova fotka
@radopp nerobím NED ani pasívny dom, v podlahe mám 8 cm, strop cca 35 cm izolácie, múry 20 a 10 cm...myslím, že to bude stačiť.
Odpovedať
@topvideo Zabuduj si do domu nejakú akumulačnú hmotu aby sa ti neprehrieval v lete dom. Kvalitný je železobetónový strop. Ak ho porovnáš s montovaným dreveným stropom, na ktorý musia ísť klieštiny, dosky, sadrokartón, kročajová izolácia... tak vyjde porvnateľná cena. Veľa peňazí sa dá ušetriť aj dispozíciou, aby neboli v dome zbytočné priestory, steny a podobne. Skús zverejniť dispozíciu a ftoku katastrálnej mapy, ak chceš pomôcť aj s tým.
Odpovedať
Profilova fotka
@radopp všetko mám v albumoch, strop idem robiť drevený...
Odpovedať
@topvideo Nejde o označenie NED alebo PD, ale optimalizáciu nákladov. 35 cm v streche bude tiež dobré, najväčší rozdiel v nákladoch je pri tenkých izoláciách. Pri 10 cm v podlahe bude tiež obývateľný dom, ale škoda nedať aspo 15 cm :-)
Odpovedať
@tatianka.g Čo presne plánujete?
Odpovedať
30 solbet, 20 EPS, podlaha 20, strecha do krokiev 20 a pod krokvy tiez 20
Odpovedať
@topvideo Aha, ty ideš robiť bungalov s pultovou strechou, tak to bude lepší drevený strop. Práskol by som do domu aspoň akumulačnú priečku. :-)
Odpovedať
@tatianka.g Ok :-) Bude poschodový?
Odpovedať
nie, bungalov so sedlovou strechou
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?