Ako spájať dt-čka v základoch?

mal by som na Vas dalsiu otazku. Ked su uz zaklady zaliate a idete ukladat DT-cka, ako ich prevazujete? Su dlhe a kratke DT-cka. Aky je na to sposob? Staci zacat s jedneho rohu a pokracovat po obvode? A nasledne dalsi sar posuniete s tym kratsim DT-ckom aby boli posunute spoje medzi sebou? Je nejaky princip ako spajat rohy? Dufam ze chapete co by som chcel vediet :) (potrebujem vypocitat kolko bude treba kratkych a dlhych DT-ciek)
Odpovedať
Profilova fotka
Ak sa pozriete do fotoblogov kde je murované z DT tak to určite pochopíte.Je to tá najjednoduchšia vec na svete. http://urobsisam.topky.sk/hruba-stavb...
Odpovedať
@antonmesaros - uz som pozeral nejake tie fotoblogy ale chcel by som to vidiet napisane. Viem ze sa musia tvarnice "prekladat" ale ide mi skor o rohy. Dajme tomu ze zacnem na jednom roru....pokracujem v ukladani dalej az kym sa dostanem na dalsi roh....a co tam?....ak mi vidu tvarnice presne na koniec rohu mozem pokracovat dalej o 90 stupnov otoceny??? alebo sa ma dat tensia tvarnica?..... tie rohy musia byt nejak "previazane" ....
Odpovedať
Profilova fotka
Popozerajte si tieto videá .Tak isto sa kladú porfixi alebo DT-čka aj iné tvárnice. http://www.akosatorobi.sk/video/2602/... http://www.akosatorobi.sk/kategoria/2...
Odpovedať
Pozrite si moje fotky, realizovali sme základy na kľúč dúfam že to bude stačiť.
Odpovedať
@antonmesaros - takze je to v podstate jedno. Zakazdym ked dalsi horny sar DT-ciek zacnem s otocenou tvarnicou tak ich vlastne previazem. Naco su potom tie mansie DT-cka?
Odpovedať
Profilova fotka
Presne roh romu vždy začínať celou tvárnicou a murujete smerom od rohov ku stredu .V strede ak je nutné tak sa reže alebo sa použijú tie menšie kusy.Tie "krpaté "sú na ukončovanie pri dverách oknách používajú sa na piliere.
Odpovedať
@antonmesaros - ja sa bavim o DT-ckach....nie o tvarnicach na obvodove murivo..
Odpovedať
Ak sa môžem spítať od akého výrobcu máte tie tvárnice, ak ich nemáte kúpene odporučil by som Vám Premac Velmý dobra presnost, kvalita a rýchla robota nebojte sa toho nieje to nič komplikované.
Odpovedať
a čo sa týka tých kusov krátkych či dlhých tým sa netrápte palety si nabalené s každeho kusa nejaké množstvo to nezmeníte
Odpovedať
@bkcargo - nemame ich este kupene. Potrebujem vediet kolko mam kupit tych klasickych 50cm dlhych a tych kratsich... nebojim sa toho, chcel by som ich naukladat sam (aj ked uz citim teraz svoj chrbat)...
Odpovedať
kupite len 50 cm tie polovičky ktore ste niekde videli su aj tak odliate spolu takže a písal som Vám že na palete je s každého sortimentu nejake množstvo nabalené takže asi tak na jednej palete je 36 ks tvárnic stoho je 6 rohových a 6 polovičných
Odpovedať
@bkcargo - aha to som nevedel ze to takto balia... zrejme sa da odrezat s tej dlzky a prilozit k dalsiemu DT-cku....potom by to malo byt ok...
Odpovedať
Článok sa načítava...
veľa šťastia a odporúčam Premac
Odpovedať
Profilova fotka
@adam_janka Viem.
Odpovedať
Profilova fotka
DT by ste mali ale prevezovat aj armovacím roxorom po celej dlžke. Teda záleží na počte rdov na sebe.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?