Aké prechodky do platne na elektrinu a vodu?

Profilova fotka
Ahojte, chcem sa opytat, ze ake prechodky mam pouzit v platni a popod zakladove pasy na privod vody/elektriny. Voda bude zo studne 1" PE rura. tu chcem dat do chranicky Na elektrinu potrebujem toho viac ale vsetko ide v podstate vedla seba popod platnu. - privod AYKY 4Bx25 do rozvodnej skrine vyvod elektrina z domu: - cisticka a studna = 2ks CYKY 3x2,5 - rezerva 1ks cyky 3x2,5 (mozno bazen) - 400V cyky 5x2,5 - LAN - rezerva 2 kable 3x1,5mm takze privod elektrina jeden a vystup elektrina 7 kablov. (vedla domu je chatka takze kvoli tomu LAN a 400V) na tu aiky 4bx25 zrejme staci 53mm chranicka. ale na tie kable von z domu neviem. nie som si isty, ci to moze ist vsetko v jednej chranicke, alebo ich natiahnem viac? pripadne do jednej velkej chranicky napchat 7 mensich? ale to je asi blbost. sa aj bojim, aby sa mala chranicka, nezdeformovala ked sa bude zabovat podklad pod beton.... dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
prechodky na elektriku nemusíš robiť dá sa to urobiť potom pri zemi v trubke bude to zaliate v podlahe a po cokle von...
Odpovedať
Profilova fotka
@tomi66677 dakujem, :) no, toto ma celkom nenapadlo. tak ci onak aspon na ten privod 4Bx25 prechodku spravim, predsa je to hruby kabel co sa zle ohyba. este tu vodu :) tam bude privod 1" a pre istotu na pripadny ohrev bazena dve chranicky pre 1" PE rury tiez. nechcem to zaliat do platne, to potom nik nevymeni...
Odpovedať
Profilova fotka
chráničku na prívod vyusti tam kde bude rozvadzač...
Odpovedať
Chranicky som urobil z roznych plynovych rur (rozne kusy sa po rekonstrukcii plynovych vedeni ako odpady valali po meste niekolko tyzdnov, daju sa vsak kupit rozne priemery v instalaterskych obchodoch), aj vodu som daval do takychto chraniciek, na vodu som dal 3 chranicky (privod pitna voda, privod studna, vyvod do vsakovacej sachty - ak by som vodu zo studne pouzil v lete na chladenie cez podlahove kurenie), na prechod privodu elektriky som dal taktiez plynovu ruru D50, lahsie sa cez to da prepchat kabel, ako cez origo vrubkovanu chranicku, okrem toho som dal este 3 dalsie chranicky (PE rura 3/4''), ktore posluzia na telefon, el.vratnik, LAN do zahradnej chatky, svetlo v zahrade a podobne. Urcite by som oddelil nizkonapatove rozvody od vysokonapatovych, miesto tvojich 3xkablov CYKY 3x2,5 by som pouzil radsej CYKY 5x2,5 a urobil niekde vodotesnu rozvodnu krabicu. Vsetky chranicky prechadzaju pod dosku cca v polovici vysky zakladovych pasov a radius som urobil taky, ze vsetky kable a hadice sa budu dat v pripade potreby kedykolvek vymenit, ak posles mail, mozem ti poslat foto.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 rokoch
Aký priemer kopoflexovej chráničky mám použiť cez platňu, aby som neskôr cez ňu vedel komfortne pretlačiť vodovodnú hadicu DN25 (vonkajší priemer 32mm) v úseku cca.3m ? 50mm alebo radšej 63mm ?
Odpovedať
@purplesticks daj chráničku 63. ideálne je kúpiť dostatočne dlhú rúru a osadiť ju do chráničky hneď, aby si sa vyhol možným problémom v budúcnosti. rúra môže zostať stočená a zabalená vo vreci, prípadne prekrytá zemou
Odpovedať
@miroslav33 uvažujem ako ty, lenže obávam sa, že hadica zmizne. Som v blízkosti tmavších spoluobčanov.
Odpovedať
@purplesticks jasné, chápem a dobre rozmýšľaš. v tom prípade by som do chráničky navliekol taký kus rúry, aby trčal na oboch stranách, aby si chránička zachovala správny tvar... a keď aj zmizne tak to nebude veľká škoda
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?