Zavlažovače popri obrubníku

Ahojte, možno pre niekoho banálna otázka, ale zaujímalo by ma akým spôsobom čo najjednoduchšie ukladať zavlažovače trávnika popri chodníku/obrubníku, ktorý je do výšky 10cm pribetónovaný, tak aby som nemusel ten betón sekať a zbytočne kolienkovať. Zavlažovače hunter aj s tým najmenším výsuvom majú 10cm+fiting napripojenie k hadici. Ako ste to riešili vy? Mám dať zavlažovače ďalej od obrubníka a potom nastaviť väčší rádius s prekrývaním? Ďakujem za odpovede
Odpovedať
Profilova fotka
Som vysekal
Odpovedať
@represent17 ano, bud das postrekovace dalej od chodnika, alebo nebudes hnily a proste to vysekas aby to bolo ako treba. Nechapem aky zazrak cakas, ze ti tu niekto poradi... Kazdopadne, mas trochu skreslene predstavy o tom nastavovani radiusu postrekovaca. To nie je tak, ze to nastavujes po milimetroch, presne podla obrubnika... aj tak tam nechas nejaky prekryv, nech to nepolieva spravne len pri absolutnom bezvetri.
Odpovedať
@represent17 Ja skôr ináč poviem, na takýto úzky pás nemá zmysel dávať trávu, akurát by s tým boli starosti s kosením (hlavne pri tých stromčekoch) a deti tadiaľ predpokladám behať nebudú. Radšej tam daj nejakú výsadbu. Ja som to mal asi takto pred domom, dal som aj závlahu, ale nakoniec som sa rozhodol pre výsadbu a som spokojný.
Odpovedať
@tomasr1 ale aj kvety treba polievat 🙂 @represent17 urob tam vysadbu ako ti radi Tomas, daj tam kvapkovu zavlahu, potiahni ju aj pod tuje, nasyp koru ako mulc a mas po starostiach
Odpovedať
tu bude vysadba, hlavne zivy plot (nemam chut sa pozerat na bordel susedom), foto je len ako priklad toho obrubnika, lebo nemam lepsiu fotku
Odpovedať
@represent17 pod zivy plot je lepsia kvapkova zavlaha, nebudes plytvat vodou, voda bude tiect rovno ku korenom. Postrekovace sa davaju na travniky, vsede inde sa dava kvapkova ako najucinnejsia a najhospodarnejsia moznost so vsetkych.
Odpovedať
@zita19 ved nepisal ani slovo o tom, ze by chcel davat postrekovace pod zivy plot...
Odpovedať
@gashtaan ale zrejme chcel dat postrekovace okolo obrubnika aby mu zavlazili aj zivy plot...
Odpovedať
@zita19 urcite? nic take tu nevidim
Odpovedať
@gashtaan zober kosacku a chod kosit. Ja beriem maso a idem grilovat. Ty budes uzitocny a ja stravim cas zmysluplnejsie ako natahovanim sa s tebou o nejakej cudzej zavlahe.
Odpovedať
@zita19 ach, pises hluposti a este sa aj urazas 🙂
Odpovedať
@gashtaan čoby som sa urazala. Nastastie mam aj iné na robote ako natahovacky o slovicka. A dnes sa deň vydaril. Markíza namontovaná, brucho plne, chrbát nespaleny a zahrada poliata. Nič mi k spokojnosti nechyba
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?