Vymývanie zeminy

Ahojte, hneď pod domom máme nahrnutu zem na dĺžku 14m popod celý dom. Máme tam nasadené nejaké ihličnany a kvety. No problém je v tom že je to briežok a pri každom daždi sa nám z tade vymyva zem. Chcem sa opýtať, keby tam bola geotextilia aj tak by sa vymyvala alebo by skôr po nej voda stielka. Rozmýšľala som dať geotextiliu a vysypať kameňmi. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@evulienka88 spevnenie takého strmého svahu trvá dlho, tam treba súvislú fóliu s otvormi na sadenie, ale prirodzenejšie je svah spevniť obkladom z kameňa, tvárnic,
Odpovedať
Profilova fotka
Po gtx sa kamene budú zosúvať, lepšie by bolo dať ešte 1-2 vrstvy tých vegetačných tvárnic. Alebo vysadiť niečo pôdopokryvné a gtx s otvormi ako píše jan45. Gtx však hore nie je o čo pripevniť, alebo ???
Odpovedať
ja len tak mimo, preco mate tie tvarnice tak ako su ? nemali by do seba pekne tym polkruhom ?
Odpovedať
da sa spevnit svah vysevom travnika do jutovych alebo kokosovych rohozi, alebo kupit rovno jutove plachty so zatkanym travnym semenom. A vysadit aj podopokryvne dreviny, ktore svah spevnia neskor. Napriklad plazive skalniky. Geotextiliu v ziadnom pripade, ani mulcovaciu a na to zasyp z kory alebo kamena, lebo to sa bude splavovat rovnako https://www.geomall.sk/kokosova-siet-...
Odpovedať
Nic sa ti nesplavuje, to ti stale sada zemina po dazdoch 😉 Daj si tam plastove zatravnovacky, dosyp dostatok zeminy a vysad travnik, alebo co len chces, len nie stromy 🙂
Odpovedať
ja bysom doniesol kvalitnu zem a urobil travnik nech to zarastie -ziadne rastlinky bude to ucelnejsie ako kvetinky
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?