Úprava pozemku-burina

Ahojte, nakoľko som sa 3r venoval iba stavbe domu a neriešil okolie potrebujem poradiť. Okolie domu bolo dlhodobo neobrábaná pôda,iba zelina,burina na všetky možné spôsoby. Buď som to iba kosil krovinorezom alebo striekal Fondom na burinu. Teraz plánujem terén trochu dorovnať 10-15cm ornice ako prípravu na trávnik...a neviem co s týmto stavom čo teraz mám...pokosiť,postriekať,zorať??? Prosím skúsených záhradkárov ako napr. @rastlinky_sk o radu. Vďaka
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Trafena hus zagagala...v tvojom pripade OVCA !!!
Odpovedať
Profilova fotka
@tomino9 Tiež som riešil... ;-) Pokiaľ ideš navážať novú zeminu, nie je dôvod orať. Záhradníci, čo profesionálne zakladajú záhrady, by to vystriekali - tak to robia. A potom zavozili tou ornicou... ;-) Ja som trochu špecifický prípad (2 domy v 1 dvore) a potrebovali sme mať aj spevnený podklad pre prípad občasnej jazde autom. Takže aj do štrkovitej pôdy (ako vidno na Tvojom fote vľavo) som vysieval - s tým, že som na semeno dal len minimalistickú výšku lepšej zeme (cca 1-2 cm) a zavalcoval. Tráva je "sviňa" - chytí sa všade. Ale ja na Tvojom mieste - by som to nevystriekal všetko nejakým "totálnym" jedom, ale len konkrétnu burinu. Ide to.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomino9 ja by som to riesil takto: 1. poorat a potom vyrovnat 2. pockat pokial burina vyjde, potom ju postriekat a pockat 3. na celu plochu by som dal sietku proti krtkom 4. nainstaloval automaticke polievanie 4. nasledne by som navozil tych 10-15cm ornice vyrovnal to 5. zasial travu a polieval, polieval Zalezi od financii, kolko si ochotny investovat .. ked mas dost penazi, tak da sa to aj zrychlit, t.j. kupis si uz hotovy travnik a ten len polozis ... ale tu sietku proti krtkom by som dal tak ci tak pri novom travniku .... a automaticke polievanie,no to tiez ked necces, neries, budes poievat rucne.
Odpovedať
@tomino9 Koniec práce, koniec driny je tu FONDO na buriny! Najskôr obrubníky okolo prístupovej cesty a chodníka, potom nejaký vyvýšenú záhon okolo plota a niekde v strede, ostatok vyrovnať na trávnik, prípadne zasadiť ovocný strom.
Odpovedať
@rastlinky_sk
Odpovedať
@viktor811 presne takto ako viktor píše by to malo vypadať.a potom rýlovať, nasypať zeminu, uvalcovať, siať a polievať
Odpovedať
Profilova fotka
@tomino9 Pokiaľ chcete pripraviť pôdu pod trávnik, je nutné pôvodný porast odstrániť. Ak chcete použiť totálny herbicíd, tak porast nekoste a aplikujte ho za bezveterného počasia na plochu. Potom všetko vyhrabte, ,môžete prekypriť, vyrovnať....naviesť ornicu a počkať po daždi, čo vyrastie z ornice ešte. Väčšinou sú to už dvojklíčnolistové buriny, tie môžete postriekať selektívnym prípravkom. Takže najskôr je striekanie, potom orba.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomino9 streknúť totálnym herbicídom, keď má rastlina plnú listovú plochu najrýchlejšie účinkuje za teplého počasia. Skultivovať a odstrániť burinu naviesť ornicu na dorovnanie. Potom závlahy, zasa zakopať zhutniť výkop, nanovo vyrovnať sieť proti krtom a trávnik.
Odpovedať
Aka je priemerna cena ornice?
Odpovedať
@radoslavc Rataj cca 10€ za 1m3 ornice
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?