Tuje vysychajú

Zdravíčko, prosím o radu lebo som už zúfala.. Koncom marca sme vysádzali 10ks tují, každá meter od seba, rovnaký druh. Po zhruba mesiaci nám 4 tuje začali hnednúť zo strany na ktorú na nich svietilo slnko, teraz sú už fakt skoro celé vyschnuté. Zvyšných 6 je krásnych zelených. Závlaha je primeraná (ani nie veľa ani málo). Skúšala som ich aj postriekať horkou soľou pred 2 týždňami, ale zatiaľ žiadna zmena, neviem kedy má začať učinkovať a či vôbec pomôže. Vďaka za rady 🙂
Odpovedať
Môže byť, že sa nezakorenili, možno boli chore už zo skolky. Ak sú už celé hnedé a suché, tak už z nich nič nebude.
Odpovedať
@monika804022 mne požral korene hrizec alebo niečo obdobné.
Odpovedať
ja som mala uz niekolko pokusov s tujkami, ale zakazdym mi zacali hnednut az nakoniec vyschli.
Odpovedať
@hrehusa normalne v zemy? Tak potom asi poda im nejak nevyhovovala by som povedal.
Odpovedať
@monika804022 kúpila si so zemným obalom a v textílii? naviac do jamy dať kompost a veľa polievať ak sú veľmi vysoké môžu sa skrátiť, mám jeden druh ktorý opadáva a vypadá ako uschnuté ,stačí odlomiť niekde koniec konárika či je zelený, do leta staré opadne a vyraší nové
Odpovedať
Profilova fotka
ono to boli možno slabšie kusy. mohli sa tak isto aj zle zakoreniť, alebo ich niečo napadlo. v zlej forme ste si ich kľudne mohli už aj kúpiť
Odpovedať
Profilova fotka
tak ale pokial uz su take vysusene, to treba poobstrihavat nech ostane taky zeleny akoze zaklad, hadam sa to uchyti,
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?