Tuje - choroba?

Nevie mi niekto poradit ci konce konarov nasich tuji napadla choroba alebo su spalene nedavnymi mrazmi? Najde sa odbornik? Vid foto. Dakujem
Odpovedať
Zdravím nie som odborník no o tuje sa starám niekoľko rokov. Poprezerajte tuje zvnútra ak sa objavia biele kukly máte veľký problém. Chemický postrek. Ak pavučiny viditeľné voľným okom chemický postrek. Ak nič nič z tohto myslím že horká soľ im pomôže.
Odpovedať
@ceannu nám takto hnedli, vysychali. Zobrala som kúsok tuje do zahradkarstva, tam to pod lupou kukli. Boli tam na kladené vajíčka, nejaký škodca. Odporučili dva druhy postrekov ktoré sa striedali. Zabralo, vzchopili sa. 👌
Odpovedať
@ceannu Ahoj aj mne takto uschli 3 tuje. Skodcovia tam neboli. Postriekal som to kuprikolom a postrekom proti skodcom, spolu som to dal do postrekovaca. Hlavne musis tuje hnojit. Ja pouzivam cererit. 1 tuja uz bola cca polovica vyschnuta a pekne sa vzchopila vobec nevidno ze jej volaco bolo.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Pekny den vsetkym,viete mi poradit co sa stalo s nasimi tujami,maju 7 rokov,na jar hnojene,vzdy zalievane a vzdy boli krasne az doteraz aj sused o dva domy ma take iste.Dakujem za reakcie.
Odpovedať
@paev odlomte haluzku. Ak ma vnutri vyzraty tunel tak su napadnute lykokazom borievkovym (tujovym). Chrobaky sa roja na jar. Vtedy treba striekat s odstupom 2tyzdne proti skodcom. Pouzit dursban, calypso alebo karate. Teraz len oberat suche haluzky. Ja som mala to iste tento rok. Na 2rocnych tujach. Skusili sme aj opatovny postrek s dursbabom.
Odpovedať
Dakujem za radu,zajtra sa nato mrknem,dam vediet
Odpovedať
V mojom pripade nakoniec pomohla geotextilia a makadam. Ocividne burina silno odoberala ziviny a zaroven sa vlaha rychlo odparovala. Dnes su tuje pekne zelene a huste 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Prosím vás neviete čo sa mi začalo diať s tujkami?
Odpovedať
Foto
Odpovedať
Nikto ?
Odpovedať
@jakubfruni kedy boli vysadzane? Chytili to len niektore?
Odpovedať
@jakubfruni tuje ako i všetke naše ihličňany nemajú radi teplo a sucho, u mňa je pomerne chladno aspoň v noci a pomerne často prší takže sú takmer vždy krásne zelené , občas je iná farba ked kvitnú alebo je menej vlahy a málo živín , majú si hnojiť samé opadávaním ihličím, rozkladá sa rýchlejšie ked je vlhké
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 iba niektoré . Minuly rok júl výsada
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?