Trvalky k trávniku

Ahojte záhradkári. Prosím o radu. Plánujeme vysiat trávnik v jednej časti záhrady. Od suseda nás delí plot, na ktorý nechceme natiahnuť takú tu zelenú tieniacu srandu. Sused má pri plote živý plot z tují, pravidelne ho strihá atď...len je tam občas viac hnedej ako zelenej...veď tuje 🤷‍♀️ Chcela by som ten výhľad na tuje eliminovať. Len neviem, čo by prežilo v blízkosti trávnika, ktorý bude polievaný klasicky, žiadna závlaha. Niečo cca 1m vysoké, môže byt aj viac. Echinacea a kana by to zvládli? Alebo nieco iné? Do tých miest svieti slnko od rana do cca 16,00 hod. Len ten prísun vody ci pre ne nebude problem 🤔Poradíte mi? Ďakujem.
Odpovedať
Kany su urcite vhodne na slnevne stanoviste. Nijak zvlast sme ich nepolievali a bolo to ok. Mozno by dte mohli skusit rudbekie. Su na slnko vhodne a preziju aj jorsie podmienky ale zase toho roku dusedke ktorej zmizla voda v studni a takmer nepolievala(plus bobec neprsalo) par trsov neprezilo. My sme polievali pravidelne a ani to im nerobi dobre. Chytili taku akoby plesen. Cize chcu slnko a sem tam zaliat...a zlta s cervenou kanou(neviem aku mate) bude vyzerat dobre. Len ich treba vyberat. Na rozdiel od trvaliek.
Odpovedať
@mionag no mňa práve trápi to, že polievaním trávnika tam bude vody habadej a ci to nebude na škodu echinacei alebo kany🤷‍♀️ kúpila som hľuzy červenej 😊
Odpovedať
@aandrea99 ozdobné slnečnice, sú aj trvalky, ale veľa ich nie je, ozdobné kukurice sú dosť vysoké, raz kúpiš semena a potom už vysievať zo svojich. Co sa závlahy týka, máš kopu trvaliek na slnko a do polotiena, väčšina trvaliek tam prezije. Alebo sa pozri po kvitnúcich kríkoch, ibištek mociarny by si tam priam lebedil, z kríkov je toho na výber naozaj veľa.
Odpovedať
@aandrea99 podla toho kolko planujete zalievat. Ak kazdy den tak mozno to bude na skodu. Ale povedzte si uprimne...naozaj budete taki dosledni?zo zaciatku ano, ale potom uz to nebude treba
Odpovedať
@mionag dôslední asi až na dôchodku 🤔 kým sme v pracovnom procese tak neviem ci sa podarí zladiť prácu aj kazdodenne polievanie. V každom pripade ďakujem za praktickú poznámku 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@aandrea99 tak sak domontujte zavlahovy system 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@aandrea99 ved to, ze zladit pracu, hobby, starostlivost a udrzbu o dom a este kopec dalsich veci je niekedy nad ludske sily.
Odpovedať
@zipsuliak v záhradkárskej osade nepotrebujem dokonalý trávnik 🤷‍♀️
Odpovedať
Profilova fotka
@aandrea99 jaaaj takk ako ja som tiez najkor pochopila, ze to je klasicky dom. no tak to veru nie. mne by sa mozno pacil ibistek, ten je krasn ked kvitne a v celku je aj dost odolny
Odpovedať
Profilova fotka
@anna4_4 áno, súhlasím, ten máme aj my. teda aspoň myslím 😄 aj mamina si ho dávala, nech sa jej pekne rozrastie a vyzerá to dosť fajn.
Odpovedať
Dala by som tam okrasne travy vysoke.. (napr. ) miscantus sinensis a k tomu nejake vyssie trvalky .. echinacea je ok, rebricky, monardy.. je toho vela 🙂. Pod ne napr. kocurnik.. velmi odolna trvalka. Osobne by som ale od suseda na prekrytie plota a pod. dala metlinate hortenzie. Su velmi nenarocne, krasne po cely rok, vedia byt vysoke meter, aj 2,5 - podla toho ako ich strihate. Vyber je naozaj siroky.
Odpovedať
@kreola suhlasim, kocurnik pekne vyzera a vela vydrzi, ten som si velmi oblubila 😉 aj travy mame kadejake, to som obkukala od susedy, ta ich este aj na Vianoce na sviatky zviaze a da na ne ozdoby 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kreola @monicka118 noooo s kocurnikom súhlasia aj naše 🐈😄 tú trávu si značím, je nadherná👌 vďaka 🙂 @anna4_4 @mato001 ibištek tam uz mám, len nie pri plote 🙂
Odpovedať
@monicka118 tak to mi nenapadlo 🙂. My mame velmi vela okrasnych trav, rozne druhy, mozno buduci rok nieco vymyslim 🙂.
Odpovedať
Profilova fotka
@kreola tie hortenzie mame aj my, uz budu mat skoro meter a pekne to vyzera, ked kvitnu ozaj radost a teda nejako specialne sa o ne starat nemusime a potom ich zena zvykne nastrihat a dat susit a take suche da do vazy
Odpovedať
@svitokf susene kvietky su super🙂 takto vydrzia neskutocne dlho a stale vyzeraju velmi pekne🙂
Odpovedať
Profilova fotka
u mna sa hortenziam z nejakeho dovodu moc nedarilo, tak som tiez vsadila na okrasne travy a potom na levandulu a tym to u nas zas vyhovuje
Odpovedať
@krakovskaa kedy sa tieto travy zvyknu sadit aby to prezilo? 😄
Odpovedať
travy sa najlepsie presadzaju na jesen. aspon vsetky co sme napriklad my kupovali, tak sme kupovali koncom leta. travy sa vedia chytiti velmi rychlo a povedala by som ze dost vydrzia
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?