Strk v trave na dvore a jeho odstranenie

Dobry den, chcela by som sa spytat, ci ma niekto skusenost s mnozstvom strku v trave a sposobe, ako ho odtial odstranit. Zial najomnici pred nami sa asi nechali ukecat a vedla travnika je detska cast so strkom. Casom sa ale strk dostal do travnika a teraz neviem co s tym. Hladala som nejake stroje, ale nic som nenasla. Dakujem vopred.
Odpovedať
vylopatovat vrchnu vrstvu aj so strokom, vyviezt alebo preosiat a spravit novy travnik. Zakladanie noveho travnika vas tak ci tak neminie
Odpovedať
@kvetinkaseveru Detske hrabličky a na kolena 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Poriadny priemyselny vysavac
Odpovedať
@kvetinkaseveru fúha, no to bude fuška... v prvom kroku by som zvolila hrable. Zatiaľ je štrku pomerne veľa na hromade, tak sa to bude dať zhrabať do kôpok a ponakladať do vedier. Ale potom už len piplačka, ručné zberanie. Je to na dlho. Na vychytávku á la priemyselný vysavač to zrejme nebude. 😬
Odpovedať
@kvetinkaseveru jemné hrable a všetko vyhrabať, prvé kosenie na väčšiu výšku aby sa nezatupil nôž a kosiť všetko na jednu stranu alebo do koša pôjde všetko i s kamienkami nepoužiť na kompostovanie, následne oddeliť trávnik od časti s kamienkami ale len preto by som nový trávnik nerobil stačí pár krát kosiť ako mulčovanie bez zberu trávy a všetko zarastie
Odpovedať
Vsetkym vam velmi pekne dakujem. Skusim nieco z toho zrealizovat, snad sa to podari dostat do nejakeho normal stavu. Este raz vdaka za pomoc.
Odpovedať
@kvetinkaseveru Ak tam chcete nový trávnik, tak potom nie je problém použiť zakladač trávnika, tzv spätnú frézu. Tá pracuje podobne ako rotavátor, ale s protichodnými nožmi a stále sa pri nej ide dozadu. Má na sebe špeciálne tyčky, ktoré zabránia tomu, aby štrk a burina vyšli na povrch.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?