Strecha zahradného domceka

Ahojte Viete mi poradiť , ako zamedzím vlhkosti na plechovej streche z vnútra. Keď dám dole ten plech a dám pod to nejakú strešnú fóliu bude to ok ? alebo sa to bude potom vytvárať na nej? Alebo spraviť niekde nejaký otvor nech tam cirkuluje vzduch? Ďakujem za každé rady 🙂
Odpovedať
@marekkk1 Áno, fólia to rieši - bude kondenzovať medzi ňou a plechom a následne stekať po spáde. Na pripevnenie fólie ale potrebuješ nejaké latovanie a na konci ideálne okapový plech. Takto by tam visela ako baldachýn a kondenz by sa zlieval do najnižšieho miesta.
Odpovedať
@marekkk1 Akú tam máš podlahu? Predpokladám, že žiadnu, že je tam len zemina. V tej miestnosti bude vždy vlhko z pôdy - resp. zospodu, ktorá sa vyzráža na streche, pokiaľ bude strecha chladnejšia (najmä ráno). Mohlo by pomôcť, keby si nalepil na strop EPS (hrubý ako tie trámy), pod to dal fóliu a zospodu to zakryl napr. OSB doskou, alebo dreveným obkladom (doskami). Musíš zabrániť, aby sa dostal ten vzduch do styku so studeným stropom.
Odpovedať
@chrobak7 mam tam betónovú platňu. dik moc pohrám sa stým . @milanpl dik moc aj som si myslel, ďakujem za rady
Odpovedať
@marekkk1 ja ho mám z jednej strany otvárateľný, je tak celý vzdušný využívam ho najviac ked je teplejšie dá sa v ňom opekať je tam záhradný krb sedenie i na gauči kde sa dá i prespať
Odpovedať
nezamedzis nijak. preto sa tam ma davat stresna folia, preco ste ju vynechali? ci to stavala firma " na kluc" ?
Odpovedať
@milan_ Stavala to "firma na Klúč" tak to aj tak dopadlo
Odpovedať
Profilova fotka
Aj nám stavala firma na kľúč a najprv to olatovali, dali fóliu až potom plech a okapy https://www.modrastrecha.sk/blog/kura...
Odpovedať
Profilova fotka
@marekkk1 Strechu - plech nechaj na pokoji.Zo spodu olatuj - natiahni fóliu - zaklop
Odpovedať
@marekkk1 dufam ze krov na dome robila ina partia 🙂 zaujal ma detail uchytenia krokiev na obvodove hranoly, su kotvene zospodu ?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?