Šialený krtko - čo s ním?

Zobraz úvodný príspevok
Zahradu mame samy kopcek ,, krtinec,,. kam sa pozries, vsade sama vyhrabana zemina. Co sa s tym da robit? Zatial je zahrada viacmenej zdivocena , no na buduci rok planujeme ju celu upravit a vymladit. teraz sa ta zahrada strasne zle kosi (koli krtincom) ,no ked tam budeme mat novy travnik, tak nas to bude strasne stvat, ked krt nevie co od radosti. Ako ho od nas vyhnat? co urobit,aby odisiel a uz sa nevratil? da sa to vobec? ake finty na neho pouzit? nepozna hranice medzi pozemkami , no zda sa mi , ze u susedov ,,strasi,,menej....oni sice v zahrade sadia,nemaju travnik, moze to byt aj tym??? dakujem za rady
Odpovedať
1
2
@megdesign Aj ja som už kalerab salat nasadila asi pred troma tyždnami a všetko je super ale dala som aj petržlen bazalku a metu tak len bazalka my omrzla ale ine všetko pekne rastie hadam my to už ked budu zamrznuty tak neomrzne.Uvidime či bude mrznuť alebo nie.Ak budu hlasiť tak musim cely zaho niečim zakryť.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 behom týždňa nám pes vylovil troch takých samotárov. Tak neviem čo na to literatúra
Odpovedať
Tiež som sa dobre zasmial, že je vraj samotár :-) Za uplynulé 3 mesiace som na záhrade vykopal 8 krtov individualistov:) Videl som nejaké krtince ešte na jeseň, tak som si vravel, že kašlem na to, že si krtko poryje, prekyprí mi pôdu a pôjde k susedom. Ale kdežéééé, omyl. Zahniezdili u mňa a rozmnožili sa jak vošky. Inak krtko nie je žiaden škodca, je užitočný a je to znamenie, že zemina v záhrade je v dobrej kondícii. Ale inak dokáže aj pekne nasrať človeka, to je fakt:) Napriek tomu je to pekné, silné a šikovné zvieratko.
Odpovedať
@prirodokochac Mal si pravdu, doobeda ešte nič nebolo, ale ďalší nastúpil na poobedňajšiu zmenu. Tentoraz sa činil v miestach, kde som včera vysadil priesady. Zase som ho videl kopať, ale bolo vidno, že je tesne pod povrchom, tak som nechcel strácať čas chodením pre lopatu, ale riskol som to rukami. ]-( A podarilo sa. Tento dnešný bol asi o 1/3 menší, ako ten včera. Možno včera to bola stará samica a toto bolo jej minuloročné mláďa. Dúfam, že nebudú početní, ako nejaká rómska rodinka. :-p Odniesol som ho na to isté miesto, kde včera jeho kamaráta. Tu je video, ako sa rýchlo zahrabal... https://www.youtube.com/watch?v=jL7UP... .
Odpovedať
@chrobak7 Áno, samčekovia sú menší ako samičky. Možno hľadal svoju starú, ktorú si mu včera vybral :-) A ešte sa neteš... ich potomkovia sa ti pomstia ;-) Inak ty máš nejakých mierumilovných tých krtkov, mňa skúšal včera jeden aj uhryznúť taký bol nahnevaný... Ale je pravda, že predtým ako ich chytím skoro vždy im poriadne vytopím barák vodou z hadice, tak preto sú asi podráždení :-)
Odpovedať
Zbrane hromadneho nicenia treba mat na jar pripravene (ten gel).
Odpovedať
@chrobak7 myslim, ze krtkov by mala NDS-ka zamestnat na vystavbu tunela Visnove... Mozno by som sa dozila aj slovenskej dialnice z BA do KE :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 :-D :-D :-D Konecne niekto by robil a nefrflal :-D
Odpovedať
Ako mas u mna plus, ze si ho niekam odniesol a tak povediac nemal si cas ist po tu lopatu:) No mat krta v zahrade, to musi byt teda zazitok, nastastie, mne sa nieco take este nepostastilo a dufam to tak aj ostane
Odpovedať
tak napisem aj ja moju skusenost. prvy krat som mal krtka 2017 na jar, v case ked sa osamostatnuju mladata. Chytil som tusim dvoch a dvoch som akosi zlikvidoval v priebehu asi 2 mesiacov. Zivi boli odneseni na pole, kde deti mali neskutocny zazitok. krt vseobecne je myslim samotarsky, ale ked najdu chodby, zacnu ich pouzivat a myslim, ze sa aj snazia dobit cudzie chodby. potom som mal asi od polovice leta pokoj a na jar 2018 zase podobny scenar. uz ani neviem presne kolko krtov som chytil, ale bolo to asi 6-8, niektori prezili, niektori nie. Tento rok zatial mam klud a dufam, ze aj budem mat. Jedine, co ma udivuje, ze krt musel podhrabat minimalne meter hlboky zaklad muru, lebo okolo domu mam murovany plot a tam kde sa objavoval aj vysoku mur cez 1 meter. Inak byvame uz skoro 5 rokov a prve roky boli bez toho "priatela"
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@sonabernathova Teraz som akurat čitala na topky teda bleskovkach radu ako treba bojovať s krtkom,prečitaj si je to tam super napisane a aj poučne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@petka456 ta teta sa pytala na krtka pred 5 rokmi.., uz je urcite po smrti.., mozno aj .... :)
Odpovedať
@mimms všimla som si ale už som mala to napisane,to je tak ked čitam len na konci a nie na začiatku,ale dik za upozornenie.
Odpovedať
@lena017 A čože dnes taká aktivita s tými plaščmi? Sa chcete prebojovať na Viktorovu októbrovú 50tku k nemu domov do Jura?
Odpovedať
Mne sa osvedčili petardy. Zapalim petardu, strcim do diery a nohou prislapnem aby tlaková vlna a zvuk šiel do diery :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Kúpim krtka 😄
Odpovedať
ked nic nepomoze tak jedine https://www.youtube.com/watch?v=0wAEP...
Odpovedať
Hm ...dymovnica kno3 + cukor 1:1, s primesom uhlika a siri, krtko si ani neskrtne. Na druhej strane je to krasne zviera, treba dat sietku proti krtkom a pokoj. Neviem ci nie je dokonca chraneny.
Odpovedať
@janopopovec ja som to ako decko karbitom, stačilo dať malú kocku do krabice, z jednej strany dierku napľuť na karbit chvíľu počkať a zapáliť plyn rana ako z dela a plyn do diery, no krtko si to ozaj nezaslúži, len nech robí kopčeky tam kde neprekáža moja mačka nemá ani tušenia čo je chránené, zožerie všetko čo chytí i rôzne vtáčiky
Odpovedať
Ja mať vaše problémy s krtkom tak som šťastný ale sú horšie problémy ako krtko a to sú pandravy chrusta a medvedíka z toho mám nočnu moru a krtkovia ako ich predátori pod zemou sa tu vôbec nevyskytujú v tejto časti Kysúc .
Odpovedať
@miroslavkaduch pre niekoho je to zasadny problem, to hej. Ale pre mna tiez zatial nie. Sice s krtkom som uz mal tu cest, ale nie v nejakej velkej miere. U nas skor co pocuvam, aj od znamych tak tu zase je velky problem s kunami. Susedovi kable v aute prehryzla. Minuly tyzden zase nenasiel pri sliepkach ani jedno vajce a otvoril kapotu a jedno vajce tam 😄
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?