Sadenie trávnika

Profilova fotka
Ahojte, je podľa vás dobrý nápad vysadiť trávu v auguste s tým že bude aj závlaha? 🤔
Odpovedať
ja som sadil v juli minuly rok a napriek tomu, ze mi dakedy koncom augusta zahaprovala zavlaha (asi 7 ci 8 dni nepolievalo) tak sa ujala a tento rok je taka husta ze je problem ju aj kosit...
Odpovedať
Profilova fotka
@marekjahoda Faaakt? No tak to je super a kde ste kupovali travicku?
Odpovedať
@kokosqa so zavlahou hocikedy, len ked budu velke horucavy treba nastavit zavlahu tak, aby bola zem stale primerene vlhka, cize poliat skoro rano okolo siedmej, potom poobede okolo stvrtej, ked uz slnko neprazi a este aj vecer jedna davka
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 ďakujem pekne za rady 🙂
Odpovedať
@kokosqa v jedno vlakne niekto daval info kolko treba polievat podla vonkajsej teploty, mal to z nejakej doktoratnskej prace, hadam nevadi, ze to skopcim sem 🙂 "tie zavlažovacie dávky som nasiel na webe, v nejakej doktorantskej praci, kde sa doktorant venoval zalozeniu travnika, porovnaval jarny a jesenny vysev. toto mam odtial poznacene "Denný maximum °C" Dávka/mm/deň Frekvencia zavlažovania v dňoch pri konštantnej dávke vody 8-9 mm nad 35 °C nad 8 krát denne, pri suchotách aj viackrát denne 30 – 35 6 - 8 x týždenne 5 až 6 krát za den 25 - 30 4 - 6 x týždenne 4 krát za den 20 – 25 3 – 4 x týždenne 3 krát za den 15 – 20 2 – 3 x týždenne 2 krát za den
Odpovedať
Profilova fotka
@maracana99 dobrá blbosť, to nebude trávnik, ale bažina...
Odpovedať
@kokosqa Trávu môžeš siať kedykoľvek, ak máš automatickú závlahu. Ak to vysadíš v auguste, treba polievať niekoľko krát denne v krátkych intervaloch, aby nepreschla pôda na povrchu s korienkami. Môžeš vysiať akúkoľvek trávu, po roku - dvoch sa to aj tak zhybridní
Odpovedať
@maracana99 podľa tejto tabuľky to vychádza, že pri teplotách 25-30 stupňov by som mal DENNE dodať 1m2 trávnika 36 litrov vody .. Tj pri jednom polievaní 9 litrov na 1 m2 ... To sa mi zdá naozaj prehnané ...
Odpovedať
@topvideo tak to bolo pri zakladani travnika, nie ked uz je travnik, ak bude cez 30stupnov a nema preschnut, tak mozno to tak bude, ten co to dal do vlakna na MS, tak isiel podla tohto a vzisiel mu travnik krasne, ale vzdy je lepsie sledovat ci je dost vlhky realne nielen polievat podla ciesel 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@topvideo nemyslim, ze je to blbost z holej zeme sa voda pri horucavach za chvilu vypari.
Odpovedať
@lubk0 ako pisem pri zakladani, nie ked uz je travnik, tak to bolo myslene
Odpovedať
no ale podla mna to nie je blbost, zem pri takej teplote bude poriadne preschnuta a ked chces zabranit tomu, aby semiacka vyschli inu moznost ako poriadne polievat nemas
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
My sme tiez zakladali v auguste. Pekne sa chytila. Snazili sme sa aby bola stale vlhka poda, aby nevyschli semiacka a mlade korienky. Najlepsie sadit ak vies ze ma aspon par dni prsat (to nebol nas pripad, akurat pripekalo ako besne). 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?