Riedky slaby travnik

Zdravim vospolok vie mi niekto poradit, co mam s travnikom? Je kazdy mesiac hnojeny, polievany, zem je vlhka a meka, na jar bol vertikutovany. Je riedky a slaby, po stupeni nan zostane polahnuty. Co robim zle?
Odpovedať
V skutocnosti vyzera zelensie ako na fotkach.
Odpovedať
ahoj, mas to na celej ploche travnika? ja mam nieco podobne, ale hlavne na miestach, kde mi to "horelo" pocas Jula, ked boli tropicke teploty. Travnik sa mi potom chytil v Auguste a teraz ako normalne prsiava, tak sa vytvaraju taketo riedke miesta, niekde som dnes vytrhaval ako keby spalenu travu od slnka a pritom teploty su okolo 20 stupnov. tiez nechapem, hnojim, pravidelne kosim a aj tak zle.
Odpovedať
Ked kosis zbieras travu? Vyzera ze tam zostava kopa pokosenej travy ktora dusi travnik,.. aspon mi to tak pripada
Odpovedať
@tribratri To nie je trávnik, to je burina. To si sadil, alebo si kupoval koberec? Trávnik je zmes rastlín - mätonoha, lipnice lúčnej a kostravy prípadne ešte psinček. Toto nie je ani jedno z toho. Toto vyzerá na pýr alebo na lipnicu ročnú. Stonky a listy trávnatých bylín rastú priamo dohora, toto ti rastie na všetky strany. Celé to vykop a kúp si kvalitné trávnaté osivo. Alebo na jar použi postrek Puma extra.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 tiež ma hneď napadlo, že lipnica.
Odpovedať
@mucha999 travu zbieram
Odpovedať
@chrobak7 @sandria kupeny travny koberec, ma tak 3-4 roky
Odpovedať
pyr to urcite neni, mozno to na fotke zle vidiet
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?