Približná cena bonsaja

Dobrý deň, vedel by mi niekto približne povedať cenu tujky, ktorá má 30rokov a je z nej pekný bonsay... Dakujem
Odpovedať
Mas ho v pode na travniku nie v kvetinaci, ak ma 30 rokov ako pises, pri jeho presadeni by ti asi uschol, ale skusit to mozes. Je to navyse velmi rychlo rastuci druh stromceka takze podobny kusok vies vytvorit za podstatne kratsi cas najma ak podobne vysoke kusky kupis bezne v zahradnictvach a staci ich uz len zostrihat (pricom ich navyse budes mat v kvetinaci a neriskujes vyschnutie). Tomuto stromceku by som teda ziadnu cenovu nalepku nedaval, lebo v stave v akom je teraz nema hodnotu. Uzivaj si ho na travniku tak ako je.
Odpovedať
@klimover ďakujem, ide o to, že sused si ide dávať vedenie vody tade a pravdepodobne tuja musí von, preto sa pýtam v prípade ze koľko mam pýtať ako náhradu skody
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
@dadda111 asi kusok neskoro, ale odporucil by som z kazdej strany pol metra obkopat, podkopat a napr. autom vytiahnut. Nasledne prelozit na nove miesto. Sanca, ze vykop s takto velkym balom prezije, je velka. Inak, na tieto lizatkove "bonsaje", co nie su bonsaje ani vzhladom (maju vyzerat ako stare stromy, nie moderne abstraktne umenie) ani formou (maju byt v kvetinaci), sa nepacia vela ludom, takze hodnota sa naozaj tazko urcuje. Po spravnosti je to niwaki, tzn. tvarovany volne vysadeny strom.
Odpovedať
@ladislav_lacike_lencucha ďakujem za reagovanie 🙂 no situácia sa vyvinula tak, že si dal vykopať vlastnu studňu, tak stromček je stále v zemi
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?