Prečo mi začal vädnúť dvojročný Smrekovec opadavý?

Profilova fotka
presadila som ho pred dvoma mesiacmi,pekne sa rozpučal,,všetko v poriadku,a teraz ako keby jeho farba šla tak sivozelená,,a na koncoch ako keby vädol.Prosím ako ho zachránim:-( ostatné mám krásne jasnozelené !!!!
Odpovedať
Zial, aj to sa stava, ze niektore stromky sa po presadeni neprijmu,hlavne ked su presadzane v nevhodnom termine. Pricin moze byt viacero. -ma malo vody, vyschyna -smrekovec ma rad vlhko - nevhodna poloha po presadeni- smrekovec ma rad slnko, prip. mensi polotien - ma nejakeho skodcu - skus sa poradit u nejakeho zahradnika, ci v obchode s postrekmi
Odpovedať
Profilova fotka
ten mame aj my, ale krasne sa nam chytil, my mame zase na nom nejakeho hnusneho skodcu.. obrať sa na zahradnika.... polievali ste ho po presadeni dostatocne?? presadila si ho s dostatocne velkou hlinou okolo korenoveho balu ??
Odpovedať
Profilova fotka
Nevieme kam ste ho presadili ale smrekovce veľmi ťažko znášajú čerstvé kypré a ľahké pôdy. Vtedy vädnú priamo pred očami. Znášajú vlhšie pôdy, ťažšie aj ílovité pôdy. Dôkladne utlačte zeminu okolo koreňov a doprajte mu čas.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?