Potkany v komposte - ako sa ich zbaviť?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte. prosim vas, je sanca zbavit sa potkanov v komposte? rodicia maju komposter polozeny na hline, davaju tam iba zvysky cerstvej zeleniny a ovocia, pokosenu travu.. podkopal sa im tam potkan, riadne tam tuneluje (susedia maju prasce, hydinu atd.. takze potkany budu v okoli vzdy). ako im zamedzit podhrabat sa do kompostu? ma vyznam komposter podlozit nejakym plastom, plechom ...? moze sa to vobec? komposter ma byt asi praveze v priamom kontakte so zemou, koli cervom, nie? dakujem
Odpovedať
1
2
@sousedekovci89 Tohto som si vedoma, kedze sa 35 rokov mackam venujem aj ako dobrovonik pri kastracnych akciach .-) Vzdy sme mali doma u rodicov, strarych rodicov a znamych macky. Mam aj vlastne, ale len interierove, von ich nepustame.. My byvame teraz v dome kratko, je tu vela maciek, ktore tu roky okupuju uzemie a je to ich teritoriium, takze by to mali nove macky tazke.... ale mozno casom si nejake osvojim. Zatial som odchytila 2 kocurov a dala sterilizovat... O zahony sa nebojim, vsetko bude zasadene vo vysokych vyvysenych a pri kvetoch mi to nevadi. Zatial k nam chodi spinit len jedna, a ja vzdy potom posypem trosku podstielky od nasich maciek a chvilku je pokoj :-)
Odpovedať
@sappa Dakujem za tip, velku zahradu len tisko zavidim, my sme tu v BA vdacni aj za tych 8,5 arov :-D . A to s krtkami Ti sluzi ku cti, tiez si zasluzia zit. Prajem vsetko dobre :-)
Odpovedať
@danculd Potesilo ma co si napisal. Krasny priklad ako clovek vie s prirodou spolupracovat. Drzim palce a prajem vsetko dobre.
Odpovedať
Profilova fotka
@kreola len ta velka nieje moja a tam je vsetka haved jedine kedy je to pekne je na jar ked su este neni bodliaky a vsetko pekne kvitne.. ja mam len 6a zahrady...
Odpovedať
@sappa ahaaa oki uz chapem :-D
Odpovedať
@kreola sterilizovať mačku tá si do svojho terotéria cudzú nepustí ak na ňu má, i mladé časom vyženie,loví i vtedy ale menej ako ked má mladé,kocúr je väčšinou darobný i sterizovaný , chodí len na fraj i na týždeň ale málokedy loví a domov mladé nedonesie,
Odpovedať
Mačka nemačka, ratimor rozhádzať okolo kompostéru, potkan zavonia, sáčky poberie a po pár dňoch dakde zdochne. báli sme sa, aby sa nám nepremnožil, toto riešenie zabralo. sádra -- čo ja viem, také zastaralé, vonku si to neviem predstaviť... proste potkan na to kašlal...
Odpovedať
@kreola ani vyvýšený záhon mačku nezastaví v tomto 🙂
Odpovedať
@milan_toman potkana nenalákaš na žiadnu potravu ktorú nepozná, žijú v hierarchii ako včely , majú potkana ktorý ochutnáva ak nezdochne do týždňa je to bezpečné, poznajú všetke doteraz používané pasce, do pasce chytíš tak kunu, to by musel byť poriadne vyhladovaný aby na nič nedával pozor, na všetko nové ho nalákaš len 1x, ak jeden zdochne ostatné sa presunú o dum dál no po čase sa znova vrátia, to je nezmar , nie ako zajac divého už takmer nevidieť a na chov prežijú len očkované
Odpovedať
@duzu viem, mal som potkana v kompostéri... táto otrrava im zavonia, pozbierajú sáčky, zožerú a po týždni im to rozožerie vnútornosti a máš pokoj... a hlavne potkany nevedia z čoho...
Odpovedať
@milan_toman a nepozeru ho macky samotne? A co ked takeho potkana zakusne macka neskape tiez?
Odpovedať
@stavitelka8888 Zabudnite na pletivo. usídli sa pod ním. Kompostér preč aspoň na rok. Ale ak je zdroj potkanov v susedstve, tak by som kompostér oželel.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@milan_toman ver že to už druhý krát nepožerú, no túlavé mačky už neprežijú
Odpovedať
Profilova fotka
@milan_toman my sme tie sacky pouzili na hrabose a ako ucinok bol az prekvapujuci cele leto sme mali potom pokoj
Odpovedať
@sappa Prosím ťa, ako sa ti darí odchytávať krtkov?? Som zas toľko kopčekov zo záhrady odpratala.... Nechcú sa odsťahovať ku susedom dobrovoľne
Odpovedať
Profilova fotka
@mesm13 chytal som ich v lete..... A stacilo postavit sa na zahradu s rylom v ruke zvatcsa medzi 6-8 alebo sediet na terase a pozorovat kedy zacne robit kopcek potom pomalicky po tichucky (ja chodim stale bosi tak lepsie citim travu na nohach ) sa priblizit k miestu kde robil kopcek a ked vyhadzoval hore zem tak rychlo podobrat jednym rychlim pohybom a vyhodit zo zeme potom rychlo do kybla a moze cestovat..
Odpovedať
@sappa tak ho takmer vždy pretnem napoly , to radšej odpracem kopček ku diere fľašu , ktorá píska lebo od karbitky je veľký rachot , prišli policajti či je povstanie
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu ano je tam to riziko flase a podobne plasicky umna nefungovali😞
Odpovedať
@mesm13 u nás zabrala handra namočená v nafte do sklenenej flaše a hrdlom do diery 🙂 odišil ďalej a asi zistil že sa tam má lepšie a u sa nevrátil 🙂 ale starý otec to kedysi robieval presne ako @sappa 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@monika_karlikova Mne sa tento spôsob osvedčil a funguje.Mimo toho každý rok na jeseň vysírim komplet celý pôjd / húru / tiež proti nezvaným hosťom.Ani pavúk neprežije :-).Predtým upovedomím susedov,aby náhodou nevolali hasičov 8-).
Odpovedať
Profilova fotka
@zmrzlina_sk ďakujem pekne,určite to idem vyskusať
Odpovedať
Profilova fotka
@milan_toman @milan_toman @milan_toman @milan_toman @milan_toman @milan_toman
Odpovedať
Profilova fotka
Sa ospravedlňujem,pán Toman,nechápem ako mi to tam naskakalo,sory
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň,mám ešte jednu otázku,keď dám mačku sterilizovať, neprestane chytať myši,teda či nestratí ten základný inštinkt.Dakujem za odpoveď
Odpovedať
@sappa Tiež som sa s jedným stretla zoči voči. Len problém, že mi to srdce nedalo ho klepnúť :/
Odpovedať
Profilova fotka
@betka8880 krtka alebo potkana? Potkana som peiamo zabil iba jedneho u rodicov ked prisiel skontrolovat sopu v ktorej bolo obile pre sliepky.. I ak len rozhadzujem otrovu... Krtkov sa snazim odchytit a premiestnit
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?