Poradte s navrhom zahrady

Prosim o radu co sa rozvrhnutia zahrady tyka. Vlavo je plot, treba to zatienit este do vysky. Potom chceme nejake mensie ihrisko, zahradku, resp.vyvysene zahony a nejaky altanok na grilovanie. Plus niekde lavicku, hupacku. A musi ostat aj miesto na futbal, ci bedminton. Pohlad je z terasy. Napady? Dakujem
Odpovedať
Tych jabloni mi tam pride vela, pocitaj, ze aj slebo rastuce budu mat v dospelosti priemer skoro 3 metre, tak musis ich sadit aspon na 4 metre od seba a aspon 2 metre od plota. Alebo vysadit stlpove jablone, tie mozu ist aj pomerne blizko plota aj mozu byt meter od seba, pod nimi moze byt uzky trvalkovy zahon. Vyvysene zahony treba orientovat a umiestnit tak, aby mali cely den slnko
Odpovedať
Jablone by som tiez trochu preriedila. Myslím si, že by stačili aj dve napríklad. Záhony na opačnú stranu ako sú jablone, ak by mali dobré podmienky, prípadne niekde pod terasu. Aby boli po ruke a nemusela si behať cez celú záhradu, keď si pôjdeš po pár rajčín. Altánok na grilovanie by som asi vynechala a takéto miesto spravila na terase, ak to podmienky dovoľujú.
Odpovedať
Ahoj, z vlastnej skúsenosti..je dobré vedieť, kde kedy svieti slnko?...a koľko má záhrada rozmery a kde stojí dom a teda svetové strany. Podľa toho aj kde majú susedia stavby a prípadne stromy sa treba orientovať. Prípadne mi napíš do správy. 🙂
Odpovedať
jabloni je tam tiez na mna vela. lebo podla toho co vsetko tam chcete dat, by to bolo zbytocne preplnene. zopar stromov staci, len kde su susedia.
Odpovedať
@jaroonkel susedia su sprava len, maju tam zahradu...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?