Poraďte postrek proti burine

Zobraz úvodný príspevok
dobry vecer......prosim vas poradili by ste mi dobry postrek na burinu aby to co najskor spalilo, vdaka
Odpovedať
1
2
@santos950 ved toto! burina je problem uuuz velmi dlho. Ja som si teraz dal zohnat znamemu co sa takymto veciam venuje postrek. Povedal ze ho ma oskusany a ze burina po nom vykapala na total. Ale tak otazne je co za burinu mal on na mysli. Uvidime ci to naozaj bude mat uspech aj u nas ci nie
Odpovedať
Ako rýchlo zničím "burinu" v záhrade, aby mi tam rástla púpava, lúčne trávy a iné krásne rastliny? Mám plnú záhradu takej nevkusnej zelenej roviny - rýchlo s ňou preč... 8-)
Odpovedať
@jochua a ako sa ten postrek vola? da sa kupit?
Odpovedať
@santos950 postrek v travniku ci na volnej ploche a na ake buriny? Ved chod do obchodu a pytaj si je ich dost na trhu, ak uz potrebujes burinu riesit postrekom. Niekto ti poradi nazov a nemusi fungovat nato naco ho ty potrebujes.
Odpovedať
@atlaska no ja by radsej cez net kupil nemam moc cas za tym behat a som daleko mimo mesta
Odpovedať
@santos950 aj na nete mas popis, tu teraz nik nevie co kde chces nicit.
Odpovedať
Profilova fotka
burinu prifuka z okolia. bezburinata zahrada je iba sen. aj moj, aby som ju nemusela trhat :-D fondo je dobre, znicila som tym kridlatku japonsku, ktora prerastala az ku mne. hlavne treba striekat skoro rano alebo neskoro vecer, ked uzitocny hmyz nelieta, ak uz teda silou mocou chemia. a najlepsie, ak potom svieti slnko aspon 4-6 dni, aby sa to dobre rozislo po rastline. ale na bezburinaty pozemok rovno zabudnite, stale nieco bude. aj na ciernu foliu casom nafuka zem, nejake semienko a burina zvrchu prederavi tu geotextiliu, len aby sa chytila rast :-p
Odpovedať
niektore druhy burin sa znicit daju, ale asi nie vsetky. Burina bude asi vzdy nam "sprijemnovat a skraslovat" zahradky. Je to sucast prirody, tak ako aj vcely a podobne a s tym toho moc naozaj nenarobime :)
Odpovedať
ahoj.randap/tak sa to vysslovuje.znici aj velky strom.cca4dni
Odpovedať
@ivanhrozny112 round sa vyslovuje rand mozno tak v nejakom silno ukrajinsko indickom dialekte...
Odpovedať
Len pozor, aby to neskoncilo aj takto: http://www.modrastrecha.sk/forum/zahr...
Odpovedať
Profilova fotka
@mareksikula1 mozno na nejaky cas sa jej vieme zbavit ale urcite nie nastalo
Odpovedať
Článok sa načítava...
@gashtaan ahoj.pis ako pocujes...roundop/no nie som si isty ci som to spisovne napisal
Odpovedať
@tatianna6 to ano to mas pravdu ale tak mozno existuje nejaky prostriedok ktory to odstrani uplne, ci?
Odpovedať
@mareksikula1 existuje ale neporastie ti tam nic niekolko rokov.
Odpovedať
Profilova fotka
@mareksikula1 presne tak ako napisala atlaska, existuje ale potom uz mas uplnu smolu
Odpovedať
Profilova fotka
@kreola je to smutne ked sa nieco taketo stane. S postrekmi nie je dobre sa zahravat ani si neuvedomujeme ako si tym mozme znicit urodu a na dlhe roky sa pripravit o radost ci uz z jablk, jahod a podobnych pochutin :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
ja som si kúpil roundup bioaktív a funguje super. Majú ho v tomto eshope https://www.lacnepostreky.sk/pripravk... bližšie info som sa dočítal tu https://www.chemontba.sk/pripravok/ro... počul som, že ho majú zakázať európskou úniou.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?