Poradte čerpadlo

14. apr 202100

Ahojte, mám zakopanú nádrž na dažďovú vodu, 2m3, v hĺbke cca 2m pod povrchom. Momentálne tam mám vibračné čerpadlo Hecht, ale dosluhuje, takže by som chcel niečo nové s dobrým výkonom. Starému čerpadlu trvá cca 2 hodiny kým vysaje cca 90% objemu, takže polievať s tým trávnik je utrpenie. Vodu potrebujem len na polievanie trávnika v rádiuse cca 20m a nechcem pritom stratiť mladosť 🙂 .

Keďže hrdlo nádrže je 200mm PVC rúra, kalové čerpadlo sa mi tam nezmestí. Zvažujem preto povrchové čerpadlo so sacou hadicou alebo automat s expanznou nádobou a sacou hadicou. Mám vyhliadnutý tento model: https://www.gardena.com/sk/produkty/zavlaha/cerpadla/domaca-vodaren-3600-4/970442401/

Máte ho niekto doma? Je jeho prevádzka hlučná?

Toto čerpadlo sa predáva aj bez expanznej nádoby, aký je v tom rozdiel s/bez? Keďže čerpadlo budem mať schované v drevenej studni, páči sa mi, že by bolo vďaka expanzke vyššie, iný benefit ale v tom nevidím, som laik.

A posledná vec, počul som, že tieto gardeny maju plastové časti, ktoré keď odídu, nedajú sa opraviť a treba kúpiť nové čerpadlo. Viete mi prosím prípadne poradiť aj alterantívu? Keďže nádrž má len 2000litrov, ponorka mi príde zbytočná.

Ďakujem za rady!

    Pridaj príspevok

      Nenašli ste čo ste hľadali?

      hľadať len v názvoch tém