Ohnisko v úrovni terénu

Profilova fotka
Pekný deň je tu niekto kto ma skúsenosti s podobným typom ohniska? Zaujímali by ma vaše postrehy, vychytávky, na čo si treba dať pozor prípadne ak niekto má aký rozmer alebo reálne fotky. Ďakujem
Odpovedať
neviem, ako sa to robí, ale v prvom rade treba pri tomto riešení počítať s odvodnením, aby po daždi nebol z toho bazén. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@btus ano toho sme si vedomi ze to treba mierne vyspadovat a odvodnit. To bola prva vec co nas pri tom napadla. Preto by som bola rada aj za ine postrehy 🙂
Odpovedať
Vyzera to fakt dobre, ale neviem sa s tym nejak uplne stotoznit. Preco by to malo byt takto pod urovnou? Co je zle na klasickom ohnisku a zahradnom nabytku?
Odpovedať
@stano_33 design
Odpovedať
Profilova fotka
@stano_33 nic na tom nie je zle🙂 mozno keby sme mali uz terene upravy za sebou ani by sme tuto alternativu neriesili a dali klasicke ohnisko so sedenim 🙂 Zahradne sedenie s grilom budeme mat na terase no kedze sme aj milovnici opekania, paci sa nam aj takato alternativa 🙂
Odpovedať
🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Chystam sa aj ja na taketo ohnisko na uroveň terenu. No napadla ma otazka... Nebude potrebne doinštalovať tkz. externy privod vzduchu ? Nejaku trubku v zemi ktora by viedla na spodok ohniska aby to dobre horelo ? Nebude to dymiť?
Odpovedať
@chlapeczdzedziny nie, nebude treba. Mame ohnisko z brzdového kotúča z nákladiak založené zarovno s terénom a oheň ma dostatok vzduchu na horenie. Dymi len keď nie je suché drevo. Založím v ňom oheň aj ja a to nie som žiaden skaut
Odpovedať
@zita19 Len pre predstavu.. Budem stavať asi 50cm do zeme..či to bude v pohode... kolko máte vy ak to nebude treba?
Odpovedať
@chlapeczdzedziny ten disk ma asi 40 cm vysku a este nad nim je 5 cm obmurovka zo zulovych kociek
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?