Metasekvoja cinska (Metasequoia glyptostroboides)

Nemate niekto zasadeny v zahrade tento strom?
Odpovedať
Na nu potrebujes riadne velky flek. Mame miesto nej liriodendron tulipfera, ten nieje taky obrovsky a dobre sa striha.
Odpovedať
@atlaska ved toto, manzelka to kupila lebo sa jej to pacilo, ale na nasom malom pozemku si neviem predstavit kde by to bolo vysaditelne.
Odpovedať
@gashtaan Nie len ze to je obluda ale este aj opadava. Asi by som ju s tym hnal :-) By som ho posunul niekomu ako Danajsky dar :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan Metasekvoja potrebuje do budúcnosti naozaj veľký priestor. Záleží, aká veľká je teraz. Pestovaním v kvetináči by sa jej rast spomalil a aj koreňový systém by bol obmedzenejší. Ak si ju predsa len chcete ponechať, dajte ju do kvetináča (velkého). V opačnom prípade pri vhodných podmienkach potrebuje parkovú plochu. Výsadbu takéto, aj keď vzácného stromu, treba naozaj dobre zvážiť.
Odpovedať
@rastlinky_sk dakujem. Je teraz v kvetinaci, je asi 80cm vysoka. Ten napad s pestovanim v kvetinaci sa mi pozdava - aky asi velky by mal byt? Nakoniec ju ale asi darujeme, uz sme nasli "obet" :)
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan Primeraný veľkosti rastliny, aby ju vietor neprevrhol. Keď sa tlačia korene von, treba presadiť.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
@gashtaan ideme ju v týchto dňoch kúpiť ale nie klasický strom ale zakrslý druh, ktorý nie je tak veľký ako klasický strom
Odpovedať
Ja mám na záhrade samozrejme na vhodnom mieste podobného "drobčeka", sekvoy dendron giganteum. Sadil som ju v 1998 ako 1,60m, teraz má 22m a priemer pňa pri zemi 120cm, nádherný strom, krásny pravidelný rast. Hodí sa len tam, kde je dosť miesta. No rukami v stoji ju už neobčiahnem...
Odpovedať
@rastlinky_sk dobrý deň máme spomínaný strom zasadený už druhý rok cca a stále vyzerá ako metla čo snim ?prikladám foto jeho výška je asi 2,3metra ďakujem za radu
Odpovedať
Profilova fotka
@martin25 Metasekvoja obyčajne nemá žiadny problém, nakoľko je vhodná na celé Slovensko a znesie všetky podmienky, dokonca prosperuje aj v mierne stojatej vode, a tak to pripisujem nízkej zálievke a skúste ju pohnojiť. Vyžaduje slnečné stanovisko.
Odpovedať
@rastlinky_sk práveže som ju aj hnojil polievam každý druhý tretí deň podľa počasia a je na slnku
Odpovedať
@martin25 kazde dva tri dni cvrknut nejakych par litrov nie je zalievka, je to plytvanie vodou. Stromy sa polievaju narazovo, vyssimi davkami vody tak aby voda vsiakla az ku korenom, nie tak casto. Podla pocasia, nasiakavosti pody a velkosti stromu su jednorazove davky 50 aj viac litrov v odstupoch tyzden, niekedy staci aj dva tyzdne Alebo potom kvapkova zavlaha. Ked nemas kvapkovu zavlahu mozes pouzit zavlahove vrecia, ktore zabezpecia dostaok vody, ktora sa dostane aj ku korenom. https://www.worksafety.cz/sk/clanek/7...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 ďakujem za radu mladá Pani :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?