Malotraktor Güde Kultivátor GF 1350-7,8 - skúsenosti

Zdravím, vedeli by ste mi poradiť s malotraktorom https://www.peknydvor.sk/Gude-Kultiva.... Je vhodný aj na orbu? Máte s ním prípadne skúsenosť? Pozdravujem, a ďakujem.
Odpovedať
1
2
@marek2828 Zavolaj si predajcovi spomínaného malotraktora či je možné s ním aj orať..V ponuke je vyorávač, ale pluh som tam nevidel.. ;-)
Odpovedať
@technik007 vďaka 🙂
Odpovedať
Mate jasno v tom, kolko stvorcov chcete obrabat? Co vsetko od traktorika ocakavate? Nezoberte to osobne, ale takyto "traktor" mozno obcas pomoze, no casto sa s nim narobite viac ako s furikom alebo rylom... a nehovorim o tom, ze zvysok roka len zavadzia....
Odpovedať
Tak ale keď chce traktorik, tak mu ho neber. 🙂
Odpovedať
Neberiem, len som mal doplnujucu otazku k teme... 🙂 Myslim ze par desiatok m2 to znesie, desiatky arov uz asi nie. Dalej ci chce trebars vozit najaky odpad, alebo drevo z lesa.... Vsetko je to o materialoch, konstrukcii, a dostupnosti ND, ale aj v tom, v com vsetkom mu stroj moze pomoct...
Odpovedať
@schneider81 ďakujem za reakciu. Jednalo by sa o 300 - 350m2. Zameranie by bolo len na kultiváciu, orbu a vyorávanie.
Odpovedať
@virnik27 Ďakujem za reakciu. K pomenovaniu vychádzam z toho že sa dá pripojiť aj vlečka.
Odpovedať
orba stym bude narocna treba ratat ze na orbu treba zavazia v kolesach a aj v predu na vyvazenie ako rotovator to splni ulohu na orbu to uz nebude ono tam uz treba "maloktraktor" ako sa patri ... agzat a pod znacky konkurencne ale cenu necakaj tak ako pei tomto "hobby" na 350m2 sa stym narobis ... hlavne ber ze tam nebude velmi "znackovy" motor a servis bude problem ver mi, mam nieco obdobne od hechtu a takmer nemozne tie polske motory servisovat
Odpovedať
@shadowmilan veľmi pekne ďakujem za radu.
Odpovedať
ja mam hecht 7100 set. kupil som pluh, takze tiez moja prva orba..mam ho druhy rok.. Doviezol som na nom niekolko kubikov dreva, skusal kultivovat a caka orba 🙂
Odpovedať
@marek2828 My máme záhradku cca 4-5á. Ale časť je zasiata trávou kde sú stromy a časť je zastavaná domčekom..No a ostatné je na sadenie..pohrával som sa aj ja s myšlienkou na jeseň zorať tak cca 2á plochy..Kúpil som pred 2rokmi dvojtakt kultivátor od kamaráta čo servisuje pomocníkov do záhrady..Keď som ho kupoval tak som si všimol že nemá zoranú záhradku cca 3á..On mi na to odpovedal že to už ani nerobí aby oral. Na jar pekne pomaly "pustí" na plochu rotavátor a celý pozemok to urobí s týmto.. Ja som to tiež začal tak robiť a na jar pekne krásne pred sejbou "pustím frézu" a trvá mi to asi 1hod. aj s oddychom na prestávku a jedno pivo k tomu a mám to urobené, ale rýľa sa nechytám :-D robím to už 2rok a nevidím dôvod aby som hrdlačil s rýľom na záhrade 4-5hodín kým to zrýľujem ]-( Moja to má pripravené a môže kľudne sadiť do mäkkej pôdy..Idem do hľbky cca 15cm čo iste stačí na sadbu.. Lebo ak by som dokúpil k tejto motorovej jednotke druhú prevodovku+kolesá+pluh je to nemalá čiastka ktorú by som musel investovať a použijem to iba raz ročne a potom to bude stáť v priestore pre náradie ;-( ... Takto to "sfrézujem" podľa potreby a je to vybavené.. ;-) Čiže pluh som jednoznačne vylúčil a o kúpe už ani neuvažujem, pretože pôdu mi "môj spoločník pomôže "spracovať pôdu ako potrebujem vlastne ako to potrebuje moja polovička..Pretože ako píšu predo mnou s pluhom sa ozaj narobíš.. ;-) Ja mám malý rotavátor 6radový a mne to pohodlne stačí otáčať sa v záhrade ako i na uskladnenie..
Odpovedať
pluh a orba ma svoje opodstatnenie ... ale ked nechces do toho invenstovat tak cisto aj rotovator posluzi
Odpovedať
Článok sa načítava...
@technik007 ...rotovátor a nie rotavátor..sorry
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@modrak26 Veľmi pekne Ti dík za opravu. ;-) Niekedy človek nevie ;-) Budem si to pamätať :-D Pekný deň. 8-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
@marek2828 Celkom pekná mašinka,ale nie na orbu.Ak ju chceš používať iba ako rotovátor v pohode,ale v tom prípade by si si mal dokúpiť k tomu aj postranné disky .Potom ti to bude lepšie držať "stopu".Ja osobne som mal systém od AGZAT a robil som s tým každý rok 4,5 ára /orbu a na Jar rotovátorom pobehal. PS. Prvá orba bola pre mňa ako "pôrod" tak som sa narobil. Potom mi jedna dobrá duša poradila oškŕkať dole farbu z pluhu,aby sa to lepšie šmýkalo. To už bola radosť s tým robiť.
Odpovedať
@zmrzlina_sk s tou farbou máš pravdu, na tie zážitky spomínal aj môj starý otec keď si kúpil Agzat (1994) a prvýkrát s ním oral. 🙂 inak z osobnej skúsenosti, ak sa človek fakt nechce natrápiť najmä pri orbe, Agzat(osobná skúsenosť)/Vari v tejto oblasti dvojkolesových malotraktorov nemajú konkurenciu. 🙂 Rovnako ako v tom, čo dokáže agzat utiahnuť (náklad).
Odpovedať
@virnik27 a co odporucas ineho 🙂
Odpovedať
dobra cena okolo 6000e nieje pre mna, to nema vyznam nad takym ani uvazovat aktualne sa este najde dobra dusa z dediny ktora to poorenie normalnym ale ktovie dokedy ... na zvysok staci aj mensi "malotraktor"
Odpovedať
@zmrzlina_sk Ďakujem za radu 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Je možné aj orat. Ale ak môžem odporučiť tak si pohladaj inú značku. Vsetko je asi lepšie a kvalitnejšie ako GÜDE!!! Alebo ma niekto osobne skúsenosti?
Odpovedať
kup si vari prevodkovku s motorom, k tomu rotavator a do buducns ked budes chciet tak vecy na orbu ...
Odpovedať
inak nevideli ste niekto predavat cisto prevodovky agzat tak ako to ma napr. vari, ze je mozne kupit len prevodovku ak zvysok mam ?
Odpovedať
@shadowmilan myslíš ako aj bez kolies?
Odpovedať
@sousedekovci89 ano
Odpovedať
prip. vyznas sa do toho ? ake su generacne rozdiely napr. medzi rokom 95 a napr. 2005 ? su tam nejake extra ?zeby malo vyznam hladat novsie prevodovky zozeniem diely na na pevodovku z roku 95 ? vari ma napr. na novej prevodovke ventil ...
Odpovedať
@shadowmilan ten ktorý som používal (po starom otcovi) bol pôvodný celý kúpený tuším medzi rokmi 1994-1996 aj s nejakou dobovou kovovou vlečkou, ktorú som u nikoho iného nevidel 🙂 motor JM-004-2. ale čo sa týka náhradných dielov, viem že zohnať náhradný diel nebol problém no to sme väčšinou znáňali na motor. na prevodovke sme menili len raz osku kolesa (menšia nehoda) s tým problém nebol, okrem tesnení je inak celý prevodovka aj po tých rokoch pôvodná a to ho sme ho vôbec nešetrili 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 takze nieje nutne mat obavu kupit aj statsi podvozok ak funguje bez pazvukov pri teste 🙂 ?
Odpovedať
@shadowmilan osobne si myslím že nie ale zasa nie som nejaký svetový odborník na to, skôr taký domáci kutil, ktorý čo to zvládne orpaviť 🙂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?