Ma niekto zasadeny muchovník?

Zobraz úvodný príspevok
Strasne rad by som precital popripade videl v albume nejake info a skusenosti.Dakujem
Odpovedať
1
2
Mám 3 kríky, keď som mal jeden a rodil tak syn ho celý obral a zjedol.. Dosadil som dva ďalšie a minulý rok prvý krát rodili. Nemal som jedinú bobulku, škorce ošklbali do poslednej.
Odpovedať
Profilova fotka
@kajo873 ano, to aj u nas, rovnako aj cucoriedky, treba siet alebo nieco cez to, aby nemali dosah, aby aspon nieco zostalo, budem musiet tiez to nejako vyspekulovat.
Odpovedať
@majak0 Zasaď čerešňu. Ja mám jednu čerešňu, tá je pre škorce a na ostatné mi nejdú. Dobrý deal. 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. Tu v odkaze máš vysvetlené ktorý je aký. Ja som veľmi spokojná mam dve odrody mám veľmi chutí - Amelanchier Thiessen plody dozrievajú postupne takže ich stíhame zjesť a neopadajú a Muchovník jelšolistý (medový) ´HONEYWOOD - ten ešte nerodil. http://www.vysnenazahrada.cz/2016/07/...
Odpovedať
Profilova fotka
s ocinom sme teraz akurat sadili cez vikend, tak uvidime, co z toho bude. aj ked teda neviem, velke sance tomu nedavam, nakolko vsetko nove, co sa nam dostalo pod ruku, tak akosi neprezilo 😄
Odpovedať
@bdenka super odkaz diky, hlavne teda ta diskusia o jednotlivych odrodach. My mame 2 rovnake, su to viackmene, vieme len o nazve lamarckii (tak sme kupili uz velke cez 2 metre), v sucasnosti su uz po odkvete a plody z neho su velke a velmi chutne. Potom mame este jeden darovany muchovnik bez oznacenia a ten je ako keby uplne iny druh, este len zacina kvitnut a plody z neho nam nechutia, su nahorkle alebo co. Kazdopadne, muchovniky su okrasou zahrady 🙂.
Odpovedať
My mame doma 2 muchovniky - Prince William a Sleyt. Velmi nam chutia, hlavne detom a maju sladke chutne plody, tak do 1cm. Chutovo su obidva velmi podobne. Mame ich treti rok a uz bohato rodia. Prince William rastie trocha viac, ako Sleyt, ale obidva patria k tym mensim, kompaktnejsim. Siet proti vtakom je bohuzial nevyhnutnost. Vacsinou si spravim jednoduchu konstrukciu zo 6-ky roxorov a cez nu prehodim siet. Deti si potom iba nadvihnu siet zo zeme a idu na vec 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
caute, ja mam Wiliama, ale zdá sa mi, že rastie nejako moc pomaly, na to že už ho mám druhy rok. z troch výhonkov ma po 2 rokoch 5výhonkov ...nezdá sa mi to a rada by som mu nejako pomohla. .... úrodu tento rok už priniesol 10 bobuliek, ktoré zožrali vtáci 😄
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?