Ktorý krovinorez? HUSQVARNA 129R alebo STIHL FS55

Zdravím, ktorý krovinorez kúpiť ... STIHL FS55 https://www.domoss.sk/benzinove-krovi... HUSQVARNA 129R https://komars.sk/husqvarna-129r?gcli... Ktorý mám kúpiť? Cena na oba rovnaká . Ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomas2912:

Zdravím, ktorý krovinorez kúpiť ... STIHL FS55 ht…
@tomas2912 nerozumiem tomu ze zo 100 az 140 eurovych vyzinacov skocis rovno na 300 eurove kde hlavne pri tychto 2 znackach pri priplacas najma za znacku 🤔
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@tomas2912 nerozumiem tomu ze zo 100 az 140 eurov…
@sousedekovci89 lebo čítam že tie čínske sa kazia atd. Tak radšej asi investujem a nebudem neustále riešiť problémy. Chcem naštartovať, pokosiť a mať kľud. To je cele.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomas2912:

@sousedekovci89 lebo čítam že tie čínske sa kazia…
@tomas2912 FS-55 mám osem rokov. Ani sviečku som tam ešte nemenil... Vytiahnem ho, sytic, zaaretujem plyn, 2x cukátko. Potiahnem lanko raz, zabafká, sytic dole, potiahnem druhý krát, ide. Odaretujem plyn. Pokosim. Vypnem. Schovám. Ani benzín na zimu nevylievam. Na jar startnem rovnakým spôsobom.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@tomas2912 nerozumiem tomu ze zo 100 az 140 eurov…
@sousedekovci89 Aspoň si vybral nejaké normálnejšie značky, na ktoré snáď aj zoženie o 7 rokov náhradné diely.
Odpovedať
@ralf364 samozrejme aj ked takych znaciek je viac 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@tomas2912 Stihl FS55 je starsi model, ale vyborny. Oproti novsej FS56 ma trosku mensi vykon (0.75vs 0.85), ale na tvoj pozemok to staci uplne v pohode. Bezne s tym kosim aj 2metrovy porast bez problemov (jediny problem su tie 2taktne vypary). Husqvarna je silnejsia (je to rada 0.85kw), ale skusenosti nemam. Doma a a v okoli mame kopec FS (38,39,55,56) ktore obcas servisujem a nie je s nimi absolutne ziadny problem. Nahradne diely dlhodobo dostupne a servis v kazdej diere.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od megdesign:

@tomas2912 FS-55 mám osem rokov. Ani sviečku som …
@megdesign Mám tie isté skúsenosti. FS 55 máme cez 13 rokov. Funguje stále. Štartuje na 2-3 záťahy stále. Sviečka stále pôvodná.
Odpovedať
máme 4 stroje od Husqarny, ale keď som kupoval tento rok krovinorez tak Still hlavne kvôli dostupnosti servisu a súčiastok. Minuly rok som kupil kosačku od H. a veľké sklamanie ....kôš sa pára, po mesiaci padol klinový remeň už to neni čo to bolo pre 10r.
Odpovedať
Tak pôjdem do tej fs 55. Vidím tu a po internete že je to spoľahlivý stroj na to čo potrebujem. Co sa týka váhy je to oproti mojim čínskym strojom ktoré som mal polovičná váha. Ide mi hlavne o komfort kosenia a neriešiť stále problémy pri štartovaní. Myslím že to všetko fs 55ka spĺňa .
Odpovedať
Inak ak by mal niekto nejaké tipy ako zabehnut ten krovinorez, čomu sa vyvarovať, čo tam liať atd. Budem rad za info :) Inak aj do činy používam stihlacky olej.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tomas2912:

Inak ak by mal niekto nejaké tipy ako zabehnut te…
@tomas2912 100vka benzín a Stihl olej. Hlavne v správnom pomere. Nezabiehal som nijako.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?