Kosenie trávy v nedeľu

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den, len chcem trosku pocut nazor ludi ako to vnimate? Cely zivot som zil na dedine a vzdy v nedelu bol klud, nikto nepracoval, proste nedela bola den, ked rodina oddychovala a cela dedina oddychovala. Doba ide dopredu a do dediny sa stahuju ludia z mesta a odrazu sa stava, ze sa najdu prave ludia z mesta, ze kosia travu v nedelu, brusia, vrtaju a neviem co este. Dost mi to zacina prekazat, ze clovek si chce oddychńut a musi cele doobedie pocuvat, ako tu susedko kosi travu a pritom vcera cely den sedel na terase. Ja osobne to povazujem za aroganciu a takych ludi nechapem. Vsimol som si uz na dvoch strankach inych obci, ze uz tam maju oznam, ze v nedelu ma byt klud a hotovo, lebo asi aj tam to par ludi privandrovalcov nechapalo.
1
6
7
@lubk0 mna nema preco prejst smiech lebo na ludskej hluposti vas dvoch sa treba len pousmiat a zazelat vam aby ste sa mali dobre 😉
@e_v snažíš sa zbytočne ... Tuto "morálny kompas dediny" ti určil, že pracovať máš v sobotu a basta ... Nikoho nezaujíma, že by si si sama chcela vybrať, či sobotu nestráviš inak ako prácou, u neho to tak platí, vychovali ho tak a hotovo ... Fuj, aká si netolerantná ... Netolerantná si aj preto, že to susedom toleruješ ... To tých susedov navádza, že to čo robia je v poriadku a pritom nie je ! Fuj ! A aby som nezabudol, raz sa isto dosmeješ !
@e_v na druhej strane treba urobiť kompromis a ak v nedeľu dodržiavajú pokoj, tak by bolo na mieste nepúšťať kosačku.Tu si každý obhajujeme svoje.
@fenix8 Zbytočne sa to tu snažíš hrať na úsmevy, keď si očividne na prášky zo susedov, ktorý si pokosia v nedeľu ... Ja akékoľvek "možné susedské konflikty" resp. ich zárodky riešim priamo zo susedmi, z očí do očí ... Nebojím sa sociálneho kontaktu ... Ty si očividne silný a múdry len tuná za klávesnicou a keď sused vykonáva nejakú činnosť, ktorá sa tebe nepáči alebo je v vykonávaná v nevhodný čas, zmôžeš sa len na plač na anonymnom internetovom fóre, kde akýkoľvek iný názor vylúčiš a ešte to budeš schovávať za nejakú zo zadku vytiahnutú štatistiku ... Pre mňa si klasický príklad duševného mrzáka ktorý presne vie, čo kedy a ako susedia robia (asi ti to robí dobre), lebo nemá lepšej činnosti ako sledovať ich trávenie víkendu a to, čo sa mu nepáči sa im ani len neodváži povedať do očí ... Takže kľudne sa smej, no vieš ako sa hovorí ... Kto sa smeje bez príčiny ... PS: A áno, môžeš sa ešte utešovať tým, ako všetci hrozne dopadneme a ako si nás naša tolerancia susedov, keď im nekafreme do ich súkromia raz vypomstí niečím strašným ...
@dzonyby ale však ja som napísala, niekoľkokrát, že ak to nie je vhodné, nebudem to robiť. z čoho fenix vyvodil, že trepem bludy. tak ja fakt už neviem, ako mu vyhovieť. idem sa dosmiať, dovidenia chlapci.
tak to este raz napisem (teda skopirujem zo vcerajska) @fenix8 teba obmedzuju (vadia ti) ti co kosia v nedelu, ty by si chcel obmedzovat tych co kosia v nedelu... Kto je v prave?
@lubk0 OK ale napríklad právny názor od medializovanej kancelárie ficek.sk nižšie , a neber to tak vazne, je to diskusia na internete, taký malý Brainstorming 🙂 Parkovanie pred plotom, či bránou Ak nebude parkovať pred vjazdom na pozemok, ale len pred plotom avšak bez povolenia vlastníka pozemku, potom ide o neoprávnené užívanie pozemku. Aj v takomto prípade nie je vylúčené podanie žaloby na súd, ktorá by znela tak, aby sa dotyčný zdržal parkovania pred plotom a bránou.
Neviem, ale teraz je uz ina doba a aj u nas v nedelu normalne niektori robia. Je to tazko, lebo ludia su unahanany, byvaju dlho v praci a potom vsetko dobiehaju cez vikend a povedze si pravdu, ze jeden den je malo na vsetky prace, ktore treba okolo domu spravit. Chapem, ze taky, ktory v sobotu nerobia a robia v nedelu, tak to je uz trochu moc ale najdu sa aj taky, ktory jednoducho robia aj v sobotu, nestihnu a tak pokracuju v nedelu, na tom nevidim nic zle.
Profilova fotka
Čo by som ja dala za krásny monotónny zvuk kosačky... U nás od susedov celú sobotu revala motorová píla, no veď urbárske lacné drevo a zima sa blíži.... To OK, veď je sobota. A že my chceme posedieť ako rodina vonku je iba môj problém a niečo vydržíme... ALE keď už to pokračovalo celú nedeľu od rána až do večerných búrok, nadšená som nebola. Fakt troška empatie medzi ľuďmi by nezaškodilo. Nebola som robiť so susedom poriadky, ale príjemné to nebolo a verím že to nebude každú nedeľu až do zimy. Dvor plný dreva je navozený....
@fenix8 to si pisal ty: "fakt ma nikto nepresvedci ze clovek nema cas porobit taketo veci okolo domu do tej 20-21 v lete. Ako som uz pisal moj oco nikdy nerobil 8 hodin denne ale robil od 6 rano do 21 vecera ked trebalo" cize to beriem, ze ty normalny chytis vtedy kosacku, alebo nabadas ostatnych aby ju zobrali, lebo uz dosli z roboty a uz musia byt doma... Pamamtaj, ze uz nieje komunizmus, ze cloviecik skoncil poobede, o 16:00tej bol doma vysmiaty a starosti a pracu nechal za dverami vo fabrike. Netazila ho hypoteka a robil si veselo ako potreboval. no ked ma clovek volnu sobotu, tak asi je vybity a chce oddychovat v sobotu. Bud empaticky prosim ta. a nekrakaj ako chora vrana. Hladaj ako to vyriesit zbehni za tym susedom, pokos mu v piatok zadara a urcite prestane vrcat v nedelu, ked bude pilit iny na cirkularke, tak to sprav zadara iny den... Keby si sa nenudil a nasiel si na nedelu nejaky konicek, tak by si ani nevnimal ze sa nieco deje... Ja s tym problem nemam a ani susedia.
@platon nechápem, čo si tým právnym názorom chcel demonštrovať, ale nehovorí nič o tvojom práve parkovať na mestskom či obecnom pozemku ... Ja som absolútne kludný, to ty si ma označil za nejakého diktátora ... A hlavne píšeš o tom, že si mám naštudovať nejaké rozsudky, pritom nič také v tejto veci neexistuje a nevieš to sem dať ani ty ... Len zbytočne pletieš ľudí ...
@rapidek to slovicko ''do'' snad chapes a ked nie tak co uz budes trepet dalsie nezmysli uz druhy prispevok. To znamena ze normalne prides domov dajme tomu okolo 17 a od 18 do 20-21 to nie len pokosis, ale ja pohrabes, vyvezies a o 19:00 si das fajneho čapaka cestou naspat kde si bol vyviest travu snad uz tomu pochopis a ked zase nie tak budes s tym musiet zit. Co to ma spolocne s komunizmom prosim ta? Ludia nechodia do prace na 6, 7 alebo 8 a robia do 14, 15, 16 a 17 ved to je tak ak oto bolo stale a idu domov neviem preco by to malo byt ine, alebo idu zarobit este niekde inde peniaze.A tomuto ja nechapem co si teraz napisal za blud: ''Pamamtaj, ze uz nieje komunizmus, ze cloviecik skoncil poobede, o 16:00tej bol doma vysmiaty a starosti a pracu nechal za dverami vo fabrike. Netazila ho hypoteka a robil si veselo ako potreboval.'' A co ze mas hypoteku? Ved to mame vsetci co teraz mam plakat kazdy den ci sa trapit ci co vlastne si tym chcel povedat. Ci mam prist domov sadnem a cakam na dalsie rano kedy mozem ist do roboty? Nerozumiem tomu tvojmu argumentu. Ci je zakazane robit cez tyzden doma ked chodis do roboty? ci co si tym chcel akoze povedat? Vybity? Preto sa to vola vikend kamo ze cez vikend sa dobijes. A v sobotu a nedelu mozes kludne porobit ja som nepisal ze v nedelu nemozes robit a furt tu o tom pisete lebo nemate na to argumenty tak len somariny pisete dookola. Ja so mpisal ze v tu nedelu by clovek nemusel robit hluk a prave vtedy robit prace ktore narusuju pokoj a to je rozdiel. Ale to ze ty v nedelu budes umyvat okna, vapkou si umyjes zamkovu, alebo auto to je si myslim uplne ok ale kosit travu a zbijat je uplne mimo lebo travu aj ked celu sobotu sa budes dobijat po tom tazkom tyzdni tak dokazes pokosit aj poobede od 15 a o 17 sa mozes dopijat dalej. A ten posledny odstavec to nebudem ani komentovat to je blud totalny co si napisal....
Článok sa načítava...
Ty hrabes tavu? Tvoja kosacka nema kos? Ty vyvazas pokosenu travu? Kde? Ty nemas doma komposter? Ty vzorny dedincan, ktory trva na dodrziavani tradicii... =-) Za starych cias gazda schasnoval vsetko, aj tu pokosenu travu. Ked nou neskrmil statok, tak ju aspon hodil na hnoj...
@lubk0 uznávam provokujem ale inak diskusia nemá šťavu, ficek píše že je žalovateľné ak ti niekto systematicky blokuje parkovanie pred tvojim domom čo už mi trocha nahráva , právny nárok na parkovanie na obecnom pozemku priľahlom k tvojmu skutočne neexistuje, ale tam kde sa poslanci príliš rozohnia a urobia nepremyslený plošný zákaz zvyčajne skončia v tom ktorom volebnom období , takže nie právny nárok ale taký zvykový určite
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@zita19 To je tvoj problem ze riesis somariny a este sa snazis byt ironicka ale pre mna si na smiech ale na toto ti este odpoviem aby si dostala na hlupe otazky mudru odpoved a snad tomu pochopila moja.hlupe otazky cislo 1: Ty hrabes tavu? Tvoja kosacka nema kos? ODPOVED: To znamena ze normalne prides domov dajme tomu okolo 17 a od 18 do 20-21 to nie len pokosis, ale ja pohrabes, vyvezies. Keby su nebola tak posadnuta potrebou provokovat tak zistila by si ze to bol len priklad co sa da za tu dobu stihnut ale kedze mas potrebu len provkovat tak si sa opytala dve hlupe otazky bohuzial. Hlupe otazky cislo 2: ty vyvazas pokosenu travu? Kde? Ty nemas doma komposter? Ano ja vyvazam pokosenu travu lebo nemam v mojom dome doma komposter a ani som ho nechcel mat a preto tu travu vybazam na miesto to urcene v dedine kde raz do mesiaca sa do odvaza a kde cela dedina vyvaza aj konare a aostatne veci a potom sa to odvza snad ti to takto staci. Hlupost cislo 3: Ty vzorny dedincan, ktory trva na dodrziavani tradicii. ODPOVED: ano som vzorny dedincan lebo nerobim bordel a nechodim to vyvazat za dedinu na nelegalne skladky a neviem o akych to tradiciach hovoris to vies asi len ty. Ja vo svojom dome som zvierata nechcel aj s toho dovodu aby to nevadilo susedom lebo tu na novje ulici nikto zvierata nema a to je dalsia z veci ktore urcite nechapes nerobit druhym napriek a respektovat oblast kde s nechova lebo viem ake to je neprijemne ked doma nieco chovas a preto zvierata podobne veci mame v starom dome snad ti to takto staci. hlupost cislo 4: Za starych cias gazda schasnoval vsetko, aj tu pokosenu travu. Ked nou neskrmil statok, tak ju aspon hodil na. ODPOVED: Neboj sa ked sa to vyvezie na to konkretne miesto tam to odobera druzstvo a skasnuju to o to sa ty nemusis starat moja snad ti to takto staci. 😉
@fenix8 jasne, ze ironizujem a provokujem. S tebou sa taaak dobre debati. Dokases vygrulit x riadkov obhajoby a dokazov na to, ze ty jediny robis veci spravne :-D :-D Kebyze dnes cely den s prestavkami neprsalo, tak prestahujem Home Ofiice na zahradu a tam sa popri inom kocham nasim travnikom pokosenym v nedelu, pokosenou travickou namulcovanou popod kricky, kvietky a paradajky. Takto si kratim cas cakania na procesy a procedury debatkou s tebou :-N
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@zita19 vies mna tym nevyprovokujes rob si ako uznas za vhodne lebo ty mas svoje chapanie a ja svoje a ked tebe vyhovuje nedela na kosenie tak si kos a rob co chces 😉
@fenix8 tiez mam rada ticho a klud, tiez si rada posedim vonku a nie je prijemne, ked sused kosi..Ja ale nerozlisujem, ci je sobota, alebo nedela, alebo piatok.. Proste mne hluk ako taky vadi vzdy. Nemozes ale ludom rozkazovat, kedy co mozu a nemozu. Napr. u nas maju jedny susedia v nedelu vo zvyku zavolat celu partiu s malymi detmi, minule ich bolo na dvore 12..Kricali, revali, hadali sa, sme si pomaly vlastneho slova nepoculi na nasej terase.. Tiez ma to obtazuje, ale nezijem na samote a tak to tolerujem.. Tak isto tolerujem aj to, ked niekto kosi, ci pili.. proste neriesim, aky je den a ked chcem zaruceny klud, idem do prirody.. Podla teba teda by v nedelu mal byt kazdy uplne ticho - aj tie deti by si siel okrikovat, resp. by si povazoval suseda za netolerantneho debila? Lebo mne napr. krik deti vadi viac, ako kosacka.. Kosacka je monotonny zvuk, krik deti je nervy drasajuci. Chces toleranciu, zamysli sa, ci si aj t tolerantny..Lebo to vacsinou tak je, ze cloveku vadi to, co je aj jeho vlastna chyba..Ty mozno nekosis v nedelu, ale robis nieco, co by mohlo vadit niekomu inemu..Zacni pracovat na sebe a uvidis, ze aj v okoli sa budu diat zmeny..
@fenix8 kedze moj prispevok bol zmazany pre tvoju utlocitnost - tak to teda uzavrime tvojim vyrokom co si napisal @zita19: "rob si ako uznas za vhodne lebo ty mas svoje chapanie a ja svoje a ked tebe vyhovuje nedela na kosenie tak si kos a rob co chces" a kedze tak nechavas robit aj svojich susedov, tak je vsetko ok. akurat si zbytocne zvolal plačovku na X stran. :-D
Dakujem za diskusiu. Ako je vidiet sto ludi sto chuti ale zaver by mal byt taky na ktorom sa asi vsetci zhodneme nazivajme tak aby sme boli vsetci spokojni a aby sme mali vzajomny respekt a pochopenie. Prajem pekny zvysok dna a nech sa vam dari. 😉
@rapidek lepsie sa to uzavriet nedalo :-)
Profilova fotka
Ahojte, diskusiu na základe vzájomnej dohody s @fenix8 uzamykám. Bola plodná, od rána som ju s napätím sledovala ale obaja si myslíme, že vysvetlení a názorov tu už padlo dosť. :-) Prajem vám pekný deň.
1
6
7

Téma bola zamknutá adminom. Nie je možné pridávať ďalšie odpovede.


Nenašli ste čo ste hľadali?