Kosačka ide-neide

Pozdravujem. Ešte predtým ako mi ostane posledná možnosť, a to servis, popýtam sa na problém s kosačkou, ktorý možno už niekto zažil. Riwall kupena minuleho roku, 6x sa ňou kosil dvor, po zime som len vymenil palivo a filter. Teraz chcem kosiť opäť, no po naštartovaní mi ide asi tri štyri sekundy, potom dojde. Keď ju opäť štartujem, tak nadruhykrat nakopne a potom taktiež zdechne..no netrapim ju. Sviečka ok, prívod paliva normal, nič priškrtené... snáď.
Odpovedať
Vycistil by som karburator. Na tychto kosackach sa prakticky nema co pokazit, iba ak karburator sa zanesie alebo sviecka.
Odpovedať
@kemino Ďakujem pekne. A všimol som si teraz že do filtra mi tečie nejaka kvapalina, to by asi nemala. Pravdepodobne olej, keďže je mazľava a tuha..nie vo veľkom, ale je tam . Sviečka je zľahka tmavšia. Nie uplne spalena. Lebo nakopne. Dobre teda. Vďaka. 🙂
Odpovedať
@lukypukykuky máš ju v záruke, hoď to do servisu, ale @kemino má pravdu, zanesený karburátor, tým hnusným zeleným svinstvom. Mne sa to stalo už po 3 mesiacoch. To čo sa predáva ako benzín, za veľa nestojí. Používaj výhradne 100 - vku
Odpovedať
@foox toto mi pride celkom divny nazor. Primitivny OHV motor kde staci benzin iskra vzduch ma mat problem s "tym, co sa predava ako benzin" ale ostatne auta s priamym vstrekovanim trysky maju v mikro rozmeroch, kadejakymi filtrami atd. s tym nemaju problemy? Ja davam do kosacky benzin aky kupim, obcas E10 obcas E5 a ide ako ma... Tam bude problem niekde inde.
Odpovedať
@igor256 vlastná skúsenosť ti nestačí, tak čítaj. https://autozurnal.com/skodi-vasmu-mo... vyberiem ti podstatu: Okrem áut môžu mať problémy aj niektoré motorky, kosačky či iná domáca technika, poháňaná benzínom. To v prípade, ak sú vybavené karburátorom. Ten má pevne nastavený zmiešavací pomer a je otázne, ako bude reagovať na palivo s nižšou energetickou hodnotou. Na predošlo príspevku trvám, nová kosačka po 3 mesiacoch a asi piatich koseniach pri používaní benzínu E10 skončila na záručnej oprave s karburátorom doslova zarasteným "zeleným svinstvom". Papier mám. Technikom odporúčaný benzín bez svinstva a odvtedy funguje bezchybne.
Odpovedať
@lukypukykuky Keď si tam mal celú zimu benzín 95, E10, tak pravdepodobne bude zanesený karburátor. Mne sa to tiež stalo. @igor256 Áno, mám kamaráta v servise takéhoto záhradného náradia, u nemenovaného predajcu. Bavil som sa s ním o tomto probléme a naozaj majú dosť veľa servisov so zanesenými karburátormi, lebo ludia používajú E10 a nedávajú ani aditíva na zlepšenie vlastností benzínu. Tiež mi to nejde do hlavy prečo ten etanol robí také problémy. Hlavne je problém keď dlho stojí ten benzín v kosačke.
Odpovedať
Kedysi sa tomu hovorilo "pančovanie benzínu" a pumpári zato išli sedieť. Dnes sa to robí s požehnaním (z príkazu) štátnych orgánov a je to OK.
Odpovedať
@igor256 presne tak. obycany karburatorovy motor s tym ma problem, hlavne ked stoji cez zimu. Auta s tym problem nemaju, pretoze nemaju akrburator a nestoja celu zimu, a hoc aj, tak im to neskodi, prave kvoli absencii karburatora. Ak by kosacka mala priamy vstrek, tiez by nemala problem.
Odpovedať
@kajo873 Pravda páni, 95ka, po zime som párkrát kosil, no taktiež motor nešiel suvisle, raz hučal ako besný, dalšikrát šiel asi takto.. laicky napísane: brm brm brm brm.. ok, karburator je von, idem ho dať dokopy. Mimo témy, sice v autach a benzíne sa nevyznám, no ako natankujem na roznych benzinkach, jazdím rovnakú trasu, tak pri tankovaní na slovnaft sa mi nádrž cobydup, pri tankovaní na voms taktiež, v poľsku som tankoval tak to mi vydržal skoro dva tyždne,a Voms taktiež mi rychlo spapá. A to idem na spotrebu. No nič, idem čistiť,. Veľká vďaka
Odpovedať
@lukypukykuky každá benzinová kosačka sa môže nakláňať hlavne pri čistení len sviečkou a tým i filtrom hore, ked sa čistí nemôže sa otáčať nožom, do filtra sa ti dostal olej, skús ho vyprať a vysušiť, ak nepomôže len výmena, ak máš kosačku od vlani asi ani nemá karburátor a benzín musí ísť ktorý schváli výrobca,
Odpovedať
@lukypukykuky hoď sem fotky pre neveriacich 🙂
Odpovedať
@kemino presne som chcel poradit toto, kym som si nevsimol tvoj koment. rovnaka skusenost, rovnaky problem, vyriesene hned.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lukypukykuky tam sa okrem benzinu nedava este aj nieco ine? nejaky olej alebo tak?
Odpovedať
@1ufka1 kosačka sú 4 takt takže zvlášť nádržka na benzín a zvlášť olej na mazanie motora
Odpovedať
@1ufka1 ak je to štvortakt, čo je, tak nie.
Odpovedať
ja som v tomto akoze totalny amater, len co mi prve napadlo, viem, ze otec kedysi do kosacky daval kadeco. doma toto nerobim, takze prehlad nemam. uz budem vediet 🙂
Odpovedať
@1ufka1 Áno dáva sa, ale IBA malé množstvo pri 1-2 spustení motora-zábehu pár hodín. Potom už nie, ale ak ho odkladáš na zimu tak je dobré pod sviečku /nie pod sviečkovú 😉 / pustiť 1ccm oleja do valca a nechať pretočiť pomaly naprázdno bez sviečky a potom sviečku namontovať. Po zime klasicky štartovať,ten olej sa rýchlo vypáli.. 🙂
Odpovedať
Je to štvortakt, ano, benzín do jednej nadrže, olej do druhej. Vymenil som sviečku za inu značku, karburator je čistý, zaneseny nebol nijak extremne, privodova hadička nieje priškrtená, .. no a už mám pokosené. Len i tak sa mi zdá že slabo spaľuje, lebo nemá ten spravny zvuk motora, to vravím ako neznalec v motoroch . Možno som sa len zle vyjadril. Ale zistím , zistím..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?