Kolísavé otáčky motoru kosačky: Parkside PBME 575 A1

Ahojte. Mám problém s kosačkou. Z ničoho nič mi začali klesať otáčky. Vyčistil som sviečku, vymenil vzduchový filter a robí to stále. Prikladám Link na video, kde som to krátko natočil: https://www.youtube.com/watch?v=gWzA_... Za každú pomoc/radu, budem vďačný 🙂
Odpovedať
@elchapo Aký benzín dávaš do kosačky??
Odpovedať
@technik007 95-ku sa mi zdá (Slovnaft). Používam ho už asi dva roky cca v tejto kosačke.
Odpovedať
@elchapo Tak ho kľudne vylej a daj tam miesto neho 100..Uvidíš rozdiel, ale predtým by bolo dobré prečistiť karburátor, hlavne trysky...Budeš tam mať bordel.. Sviečku si menil kedy?? 🤔
Odpovedať
@elchapo môžu to byť tiahla regulátora otáčok (špinavé, veľká vôľa, skrivené...)
Odpovedať
@technik007 Dobre vyskúšam a dám vedieť 🙂 asi dva mesiace dozadu cca. Len teraz, keď som ju vybral, bola dosť čierna...
Odpovedať
@pukpuk Skúsim vyčistiť na komplet a podoťahovať.
Odpovedať
@technik007 , @pukpuk a ďakujem za pomoc 🙂
Odpovedať
@pukpuk ..môžu to byť tiahla regulátora otáčok (špinavé, veľká vôľa, skrivené...) Špinavé beriem, väčšia vôla tiež, ale skrivené od čoho??? JA mám kosačku /viac ako 18ročnú/ ako aj centrály ale v živote sa mi nestalo že tiahlo bolo uvolnené alebo ohnuté... Môže sa to stať ak by nejako špatne kosačku "zazimoval" a poškodil tiahlo..Ale je to tak skované že je to malá pravdepodobnosť.. 😉
Odpovedať
@elchapo " keď som ju vybral, bola dosť čierna." Čierna z čoho?? Sviečka, alebo si ju mal v komíne??? 😄 😄 😄
Odpovedať
ten kto pozná funkciu motora sa nepýta prečo je sviečka čierna, príčina je totiž len jedna nesprávny pomer vzduchu a paliva-bez oleja, nezhorí preto všetka zmes vo valci, v kosačke sa to stáva častejšie ako v aute ktoré jazdí na bezprašných cestách, v kosačke sa rýchlejšie zanesie filter vzduchu a naviac sa viac nakláňa vo svahu, vaňa oleja sa dostane vyššie -to je ako preplnená olejom ktorý ide do valca
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?