Je lepšie nasadiť maliny alebo čučoriedky?

Zobraz úvodný príspevok
Pestuje niekto maliny cucoriedky mam volnych ale 25m2 a rozmyslam ze by som tam nasadil maliny alebo cuvoriedky alebo oboje ale oplati sa na taky rozmer vysadit oplati sa to nebude tych malin malo?
Odpovedať
1
6
7
@chrobak7 precovo Februari?Ved mali na tychto palicach rast.Tak ako na pravo tam ta jedna @majkisper ano o ten "spagat" ich potom uvazujem.
Odpovedať
asi to bolo myslene tak, ze uz vtedy tak trcali, ze sa maliny nevytiahli do takej vysky. ale ano teraz ich mozes odstrihnut.
Odpovedať
Profilova fotka
Osobne jednoznačne maliny. No to len preto, že moč ako čučoriedky až tak nemusím a pri malinách je väčšia istota, že budú
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Mam jednu sezonu zasadenu jostu.Treba tomu spravit nejaky rez?Nema niekto skusenost?
Odpovedať
@rado220 ano, skratit vyhony o 2/3 centimeter za ockom smerujicom von z koruny. Ale to bolo treba spravit bud neskro v jeseni alebo to odloz na jar
Odpovedať
@zita19 ano uz som to presvihol.takze kazdy konar skratit? S tymto skusenosti nemam.Teraz je inak uz na sadenie hoci coho neskoro co?
Odpovedať
@rado220 u nas nasnezilo, ja neviem ako je u vas, my uz len vapno rozhadzeme. A kup si knizku o reze ovocnych stromov, tam to mas napisane aj nakreslene
Odpovedať
Profilova fotka
@rado220 není pozdě na sazení dokud nezamrzne trvale zem, do té doby lze sazet.
Odpovedať
@zita19 budem musiet
Odpovedať
@rado220 na sadenie asi hej. U nás tiež už sneh a hlásia teda aj pekné mrazy a to nie len v noci, ale už aj cez deň. Už by som teda nesadil nič a tak isto aj orezávanie by som už nechal až na jar
Odpovedať
Profilova fotka
teraz sa uz niec neoplati sadit, leda ze by nejake izbove rastliny do vnutra. ako tak pozeram von, tak dnes uz aj lopatu na sneh budem musiet vytiahnut
Odpovedať
Profilova fotka
@jozef7778 vies co, praveze ani to nie. moja draha ma s tym oboznamila tot nedavno, ze ani tie izbove rastliny nie je dobre cez zimne obdobie presadzat.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
6
7
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?