Cuketa - z čoho budú plody a čo odstrihnúť?

Ahojte, mám záhradku prvý rok. Pekne mi vyrástla cuketa, ale chcela by som, aby ste mi poradili. Kdesi som počula, že tzv. vysoké kvety treba odstrániť, aby sa rastlina nevysiľovala. Akurát zakvitla, ale skôr, než niečo odstránim, chcem sa ubezpečiť, že robím správne. Odstraňujú sa teda tie kvety na tenších stopkách? nebude z nich naozaj nič? Mám nechať iba tie kvety, kde dole vidím malú cuketku?
Odpovedať
tuto vidím malú cuketu
Odpovedať
a toto odstrihnúť?
Odpovedať
Možno sú nejaké rady na úrovni VS, ale odjakživa tekvice rástli na poliach a v záhradách bez nejakého uštipovania planých kvetov. Ten kvet aj tak uschne, pretože nemá prečo pokračovať. A ubezpečujem ťa, že tekvíc ti bude bohate stačiť. Ja teda nič neodšipujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Načo byť otrokom. Je to burina, nebudes stihat spotrebovavat i tak :). Energiu si nechaj na podstatnejšie veci :).
Odpovedať
@staronova, @jankazb bodaj by vaše slová boli sväté :) ok, dám s poradiť, Ďakujem.
Odpovedať
@justina mame doma cukety. Pokial viem tak nic neotrhavame. Len cuketky treba odtrhavat postupne aby mohli dorastat dalsie... ziadny strach... ;)
Odpovedať
Cuketa ma samcie a samicie kvety. Tie samicie musia byt opelene pelom zo samcich. Okrem toho samcie kvety poskytuju potravu vcelam a cmeliakom. Vykai sa na vylamovanie kvetov. Co ma dorast dorastie a ty si v usetrenim case vyloz nohy a uzivaj.ale ak chces presne vediet, tak tie s dlhou tenkou stonkou su samce, tie s hrubou malou cuketkou su samice, tie budes casom zberat. A zberat ich budes rovnako velke ako keby si vylamovala sancov. Tie aj tak po solneni opelovacej ulohu vykapu. Jedine, ze by si ich chcela vyprazat plnene syrovou alebo masovou naplnou, to by sa oplatilo ich oberat tesne po rozkvitnuti
Odpovedať
@zita19 tak to bolo vyčerpávajúce 8-) super, ďakujem ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?