Chodnik bez obrubnikov - Da sa to?

Ahojte. Mate niekto urobeny v zahrade strkovy chodnik bez obrubnika? Ak ano, ako na to? Pripadne ako urobit chodnik bez betonovania a obrubnikov? Vdaka
Odpovedať
@lydiades mozes pouzit skryte obrubniky, bud plastove alebo hlinikove alebo aj nerezove. Bez obrubnika sa ti bude strk rozliezat do zahonov aj ti tam bude prerastat trava. Staci ak odstranis vrchnu vrstvu zeminy, 5 az 10 cm a nasypes strk, udusas ho (alebo to nechas na gravitaciu) Je to sice uplne najlacnejsie riesenie, ale zas si pridas roboty na roky rokuce
Odpovedať
Profilova fotka
Spravte si chodník z nášlapných kameňov, medzitým tráva.
Odpovedať
Na štrkový chodník by som jednoznačne použila oceľovú pasovinu, tá ťa aj prežije 😀
Odpovedať
pozri si na youtube kanal Brukarz - je to poliak ale pokukaj par videii, robi tam ako skryte normalne betonove obrubniky. osadi ich nizsie ako je niveleta vyslednej dlazby a potom sa uz len prisypu zeminou/kamenim. Cize aj drzia zamkovu, aj ich nieje vidno.
Odpovedať
Profilova fotka
@lydiades ja som robil ,,obrubníky" bez betónovania zo zámkovej dlažby, viď. foto https://www.modrastrecha.sk/blog/iamr...
Odpovedať
Tiez mame tie skryte obrubniky, z betonu, ale po case sa ta dlazba poposuvala, beton popraskal. Mame taku velkoplosnu dlazbu a uz by sim to tak nerobila. Hlavne terasa sa poposuvsla. Keby sa mi to vratilo dam obrubniky. Radsej raz a poriadne.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?