Čerpadlo na závlahu

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň Viem, že sú tu podobné témy už vytvorené, ale nenašiel som v nich čo som hľadal. Potreboval by som poradiť s čerpadlom, ktoré by bolo využívané len na záhradu ( automatická závlaha, polievanie, napájanie garáže vodou ). Jedná sa mi o to, že každý odporúča čerpadlo s frekvenčným meničom, ale také sety sú neskutočne drahé aj keď viem, že by táto kombinácia bola ideálna, ale dokázala by automatická závlaha fungovať len s čerpadlom, tlakovou nádobou 80l a tlakovým spínačom? Bol by som rád, kebyže tu napíšu ludia ktorí majú takto spravenú závlahu, resp. odborníci čo sa tomu venujú. Nebude pri takejto zostave závlaha "pulzovať" keď pri polievaní bude klesať tlak v tlakovej nádobe? Ešte by som doplnil, že závlaha by zavlažovala cca 13a zahradu a pozerám čerpadlá s parametrami 400V opt. prietok 90 - 100l s výtlačnou výškou H=59m. Výdatnosť studne by mala byť vporiadku, nakolko sa doteraz na čerpanie používala klasická Sigma SVA32 a hladina neklesala. Ďakujem
Odpovedať
1
2
@andrejl884 prehnane naroky nemam ani peniaze nemam ale rad by som sa priblizil 100l/m 😄 toto je dobra kombinacia? https://www.kdgarden.sk/sada-ponorneh...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@andrejl884 Pozdravujem. V prvom rade by som povedal aby ste použili čerpadlo s prietokovým spínačom napr. BRIO alebo Grundfos PM1. Čo je ekonomická verzia funkčnej zostavy s prietokovým spínačom a ochranou proti chodu na sucho. Avšak keď chcete riešiť čerpadlo na 400V a väčšími prietokmi pre veľký pozemok tak nieje moc dobré hľadať najlacnejšie verzie. Neviem aký máte zdroj vody, ale našlo by sa aj čerpadlo na 230V ktoré by mohlo spĺňať Vaše požiadavky na prietok. No ak budete trvať na 400V čerpadle, jednoznačne treba spraviť dobrú zostavu vodárne, kolísaniu tlaku sa tak nevyhnete ale ja by som určite išiel do setu s FM. Ten Vám pošetrí dosť elektriny a predĺži životnosť aj čerpadlu takže v konečnom dôsledku ušetríte.
Odpovedať
Zdravím, chcel by som sa opýtať či by bolo toto cerpadlo spolu s plávajúcim nasávaním dobre riešenie pre závlahu záhrady a mame aj rozvody úžitkovej vody pre toalety. Čerpané by bolo zo 6m3 nádrže do ktorej ide výhradne dažďová voda. https://www.zavlahari-eshop.sk/ponorn...
Odpovedať
@spikerhc ja som s tym cerpadlom spokojny..mam ho druhu sezonu
Odpovedať
@peto222 a máte aj nejakú expanziu alebo priamo na závlahu?
Odpovedať
@spikerhc priamo na zavlahu
Odpovedať
Profilova fotka
@spikerhc aky vyznam ma plavakova sacia zostava?
Odpovedať
@wyrky no ak sú nejaké usadeniny v nádrži tak ich nenasaje a ani z hladiny nie
Odpovedať
Profilova fotka
@spikerhc sanie nedavas po dno takze za mna len zbytocny diel ale samozrejme fungovat to bude.
Odpovedať
@wyrky tak asi predpokladajú nejaký nanos blata alebo niečo a tak predchádzajú zapchaniu filtra
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte. Nechcem zakladať novú diskusiu. Pomaličky budem realizovať závlahu a potreboval by som sa spýtať skúsenejších, či je možné "rozvetviť" hadice ako mám na obrázku, riešil by som to redukciami T 32x25x32. hlavná vetva žltá DN32 a červená DN25. Dúfam, že sa to bude dať pochopiť z obrázku. Za odpovede a cenné rady vopred Ďakujem
Odpovedať
Nikto Nič?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@andrejl884 Môžete. Chýbajú Vám tam ale 4 trysky, aby ste mali štvorcový spon.
Odpovedať
@thecloverparadox Ďakujem za odpoveď, na ktorej strane tie trysky chýbajú?
Odpovedať
Na ľavej sú 3 "štvorce" a na pravej dva štvorce. T.j. na pravej ešte 2x MP 3000 180° a na pravej 2x MP 2000 180°. Malo by to vyzerať asi takto nejako: (akurát na stojato)
Odpovedať
@thecloverparadox Ďakujem
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?