Čerpadlo do studne

Ahojte, na budúcej záhrade mám vyvrtanu studňu, ale elektrická prípojka je veľmi ďaleko. Aké čerpadlo by ste mi odporučili do tejto studne? Voda by slúžila iba na závlahy.
Odpovedať
elektrické.
Odpovedať
@mar1ek1 podla toho ako velky budes mat zavlahovy system a aky tlak a prietok je potrebny.Podla toho kupuj cerpadlo
Odpovedať
@marcel714 základné otázky sú: čo je to veľmi ďaleko? metre alebo kilometre priemer vrtu, hlbka vrtu, výdatnosť,.. potom tie tvoje kritériá
Odpovedať
@foox pan riesi cerpadlo a nie ci je pripojka metre alebo kilometre daleko.
Odpovedať
@marcel714 mne sa nezdá
Odpovedať
Najbližšia prípojka je cca 400metrov.. takže ťahať tam elektriku by bolo zbytočne drahé.. nebolo by lepšie používať benzínové čerpadlo?
Odpovedať
@mar1ek1 V tom prípade - ako hlboko je hladina vody v studni...
Odpovedať
@mar1ek1 do 3m - motorové, do 6m - samonasávacie elektrické + centrála, nad 6m ponorka + centrála.(metre +/- autobus) bude to stáť za to?
Odpovedať
A koľko myslíte že by stalo keby som ťahal elektriku na tých 400m?
Odpovedať
Plus treba rátať s vykopovymi prácami atď.. to je asi najdrahšia položka..alebo sa mýlim?
Odpovedať
@mar1ek1 bagrik mas od 65€ na hodinu, plus nejaky ten manipulacny poplatok za dopravu. Tych 400 metrov je tvoj pozemok? Lebo ked pojdes cez cudzie pozemky, to radsej namontuj rucnu pumpu. Aspon si pocvicis a neprides o nervy. Alebo toto http://pfloris.cz/
Odpovedať
Išlo by to cez moje pozemky.. ale elektriku tam potrebujem iba na zavlahu.. preto hľadám nejaké iné riešenie.. ťahanie elektriky by vyšlo podľa mňa aj cez 1500e
Odpovedať
Článok sa načítava...
Najjednoduchšie elektrocentrála na benzín. Ani fotovoltika nevýde lacnejšie... @zita19 troška OZ: to kde pýtajú za malý pásovy bager 65€ na hodinu? (usudzujem že je malý z popisu "bágrik". U nás na Kysuciach cena od 20€
Odpovedať
@mar1ek1 pritiahnut elektriku k cerpadlu na 400 m na to ti netreba hlboky vykop to si v pohode vykopes a das to do chranicky kde je problem? Urcite najlacnejsia varianta. Kupis kvalitne cerpadlo za dobru cenu napriklad automat Gude GDT 1200 a za usetrene peniazky mas kabel v studni.
Odpovedať
@simonka2261 malo byt 35 , nejak som netrafila :-D KE
Odpovedať
@zita19 stale si netrafila i na zapadnom stoji 20E. 25-28E stoji traktorbager bez depeha ;-)
Odpovedať
@mar1ek1 objednaj do minibagrik a za par hodin si zakopes kabel do zeme. Nech ta ani nenapadne to oopat rucne, usanuj si energiu na hlavnu stavbu.
Odpovedať
@rkorba mne je uplne jedno co stoji na zapade. My sme platili 35. Kebyze taham bager zo zapadu lebo je lacnejsi asi vela neusetrim. Ci?
Odpovedať
@zita19 v pohode, ten zapad bolo myslene ze čím ďalej na východ tým lacnejšie. Keby mi minibager povedal že stojí 20 euro a budete robiť trikrát dlhšie ako traktor bager za 28 tak by som asi zvolil vyhodnejsiu ponuku
Odpovedať
@rkorba to je len naivna predstava tych na zapade, ze mame vsetko lacnejsie takze nam stacia mensie platy. Mozno ked porovnas dom v Ubli a Zahorskej Bystrici, tak toto tvrdenie plati, ale vo vseobecnosti je to len mytus.
Odpovedať
Stačí kábel dať iba do chranicky? Netreba aj nejaký obsyp alebo niečo?
Odpovedať
@mar1ek1 daj to do korugované chráničky a keď ten kábel nebudeš využívať tak ho zaviažes za za ojo auta a vytiahneš neporušený. Ten kábel má stále hodnotu ale tá chránička nie!
Odpovedať
@rkorba traktorbager zavolám tam, kde treba robiť hrubú prácu alebo kopať objemné jamy atd. Malý pásový skôr na takéto prípojky, základy pod plot atď..
Odpovedať
@simonka2261 keď uvidíš produktivitu vreckového bagru Tak pochopíš čo sa viac finančne oplatí
Odpovedať
@rkorba manžel má doma 1,7t pásový nemusíš mi nič predpovedať. Nie všade sa traktorbager dostane, nie vždy je výhodnejšie kopať traktorbagrom 30cm široký výkop. Napriek Tvojim prognozam sú minibagre dosť vyťažené cez sezonu.
Odpovedať
Elektrocentrálu na benzín a pripojíš samonasávacie čerpadlo
Odpovedať
@rkorba chlape, to vazne myslis, ze vsetko na zapade je drahsie ako na vychode? no nie je ... uz len ta blba voda vychod: vodne 1,6034 stocne 1,1844 spolu 2,7878 e/m3 zapad: vodne 1,2962 stocne 1,1665 spolu 2,4627 e/m3
Odpovedať
@virnik27 Na 1- fázové čerpadlo 800W aspoň 3x4 aj to s odretými ušami. A Kvôli vypínacej slučke určite nie 10A istič.
Odpovedať
@virnik27 Aby som upresnil, ten priemer 3x4 na výkon 800W pri uvažovanej dĺžke 400m. Z predošlého príspevku to nebolo jasné s akou dĺžkou som uvažoval.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?