Aký je to strom?

Ahojte, viete mi prosím niekto povedať, čo to je za strom? Susedia ho majú v záhrade, veľmi sa mi páčia tie dlhé ostane, teraz je hnedý, ale na jar zozelenie. Nejaký druh borovice? Ďakujem
Odpovedať
@kyselinocka susedia nevedia, čo majú v záhrade? Veď ich sa spýtaj.
Odpovedať
Je to dazdnikovec https://www.google.com/search?q=dazdn...
Odpovedať
mne sa zda, ze bolrovica hladka (vejmutovka), ta ma take dlhokanske ihlicie Skus hladat tu https://www.zahradnictvi-spomysl.cz/b...
Odpovedať
Susedia tiež nevedeli, čo majú, dom kúpili už so stromom. Spoločne sme hľadali a je to ten dazdnikovec. Ďakujem
Odpovedať
zaujimavy, to je aj opadavy, ci ostava rovnaky?
Odpovedať
Profilova fotka
isla som pisat, ci si sa neskusala susedov pytat 🙂 ale teda toto je zlozitejsie, skoda ze si to aj oni nezistili aspon by vedeli, ked tak ako sa on starat 🙂 ale vyzera zaujimavo.
Odpovedať
vyzera to velmi pekne, ihlicie len meni farbu, ci je to opadavy ihlicnan
Odpovedať
Neskusala si ist s touto fotkou niekde, kde predavaju stromceky? Mozno tam by sa vedeli skor zorientovat.
Odpovedať
@eno32, @valzem, @magdasvar Ahojte. Je to ten dazdnikovec praslinovitý, neopadava, len hnedne a mňa zaujal tými pichliačmi. Uz som ho pozerala na záhradaonline.sk, je tam napísané, že nie je mrazuvzdorný, ale susedia ho majú na severnej strane a nič sa mu nestalo. Ale bývame v DS, tu nie sú veľké zimy.
Odpovedať
@kyselinocka skus apku PlantNet, niekto mi to tu raz poradil a dobre poradil 🙂
Odpovedať
Clovek by si myslel, ze ked hnedne, ze to nie je v poriadku, a on si tak asi normalne preziva, zaujimave.
Odpovedať
inak to mi tiež presne napadlo, že či je to okej, keď je to take hnedé. to som ja už z tují doplašená. tie mám pocit, že už mi dožívajú, keďže nahodilu takú farbu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
my mame na kmienku smrekovec opadavy a ten proste tiez takto pred zimou ohrdzavie a opada. je to proste taky kolobeh, no pri ihlicnanoch, ktore opadave nie su to zvacsa znamena, ze nieco nie je v poriadku
Odpovedať
@kyselinocka preto som sa pytal, mna tiez presne tym ihlicim zaujal, neviem ani, ci som niekde taky uz videl vobec.
Odpovedať
Profilova fotka
no tak super, ze sa prislo na to co to je, a planujes si ho teda aj ty zakupit? da sa vlastne normalne bezne kupit, kedze sme nevedeli prist na to aky druh to je? 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?