Ako odstrániť hrubé steblá v tráve?

Zobraz úvodný príspevok
Chcel by som Vas poprosit o radu. Minuly rok nam osadzali travnaty koberec a trava sa pekne chytila a bola pekna. Teraz po par dnoch, co prsalo, vybehlo na travniku velmi vela stebiel so semenami (vid obrazok). V travniku je plno hrubych stebiel a je tvrdy. Podla suseda to je vraj bezny druh z travnikovych rastlin a kedze prsalo a nedalo sa kosit, tak vybehli a chceli sa "vysemenit". Da sa s tym nieco robit? Vopred dakujem za pomoc.
Odpovedať
1
2
@mimikl Pozeram, ze byvate v okrese Senec. Nas travnik bol od nejakeho pestovatela z okolia Senca, brali ste ho tam u vas?
Odpovedať
@mishkabb nejake foto sem nehodis co znamena krasny travnik?
Odpovedať
Mám to v trávniku aj ja. Trávnikové koberce som kupoval pred rokom a pol, dal som za to vtedy niekoľko sto eur, porobil som si závlahu za nemálo peňazí,strávil som s tým veľa času a trávnik teraz po roku a pol vyzera o ničom. Keď je dlhšie obdobie dažďa, hneď sa objavuje hrdza trávová, hríby, keď naopak sú pár dní vyššie teploty tak to na niektorých miestach pri obrubníkoch schne, hnojím, postrekujem, presekávam.Ani trampolínu malej nechcem dovoliť, lebo veď mi zničí trávnik okolo. Už to asi vzdávam, inak sa človek stane otrokom trávnika.
Odpovedať
@voodoo: aj my sme mali trávnik niekde z okolia Senca, neviem však presne odkiaľ. Robil nám to jeden pán a nechcel povedať. V okolí Senca je viacero takýchto pestovateľov. My sme si to chceli najskôr robiť samy, ale nakoniec sme si to rozmysleli, pretože sme dostali pomerne dobrú cenu. Presne to isté, také bledo zelené miesta. Minulý rok iba miestami a tento rok viac. Neviem, či má zmysel bojovať, začínam už niektoré veci prehliadať. A nielen burinu v trávniku. Pri mojej povahe perfekcionalistu je to pokrok. Ale človek by sa musel zblázniť, ak by všetko riešil
Odpovedať
@ma890 Hriby som mal nasledujuci rok (=minuly) po polozeni aj ja. Tento rok som poriadne zvertikutoval a hribiky ziadne. Samostatny kusok sa dorabal na jesen minuleho roka, takze ten som nevertikutoval a tam hriby su. Suche miesta pri obrubnikoch su sposobene samostnym betonom - jednak je rozhoruceny a aj nasava vlhkost z pody. Mam to aj ja. :( Trampolinu dajte, staci ju raz za tyzden posunut na ine miesto.
Odpovedať
@mimikl Pockame 2-3 roky a budeme mat cely travnik krasny bledozeleny :D
Odpovedať
@voodoo máte aj závlahu? pýtam sa kvoly tej trampolíne, či to potom dokážete zavlažovať
Odpovedať
@ma890 Ano, mame. Trochu to pri zalievani blokuje, ale zase je pod nou tien a tak rychlo sa tam poda nevysusi. Ale ako pisem, treba to raz tyzdenne presunut (ja som presuval medzi dvoma miestami) a je to ok. Trampolinu mame dost velku (tusim 3.5m priemer).
Odpovedať
@voodoo a ešte dotaz - kolkých treba na presúvanie tramp.? ďakujem
Odpovedať
@ma890 ako toto ked som precital tak asi nejdem riesit nejaky travnik, dnes ho rozhadzem len tak aby som decka obmedzoval kvoli nejake trave ... aj ked chapem ze clovek to chce mat pekne a venujem tomu cas a peniaze, ale prirority su niekde inde :)
Odpovedať
@scorp Minule som sa tak s kolegom bavil, že on aj jeho žena sa snažili mať záhradu ,,vyšperkovanú", všetko uhladené, presné... a potom na to odstupom času pozeral a hovoril si,že kde sa im vlastne na dvore budú deti hrať, takže tiež hodne ubral z nárokov na záhradu. Deckám dal malé futbalové bránky na trávnik a vobec ho netrápi,či je niekde vyšlapaný trávnik, alebo steblá lipnice. Takže určite si treba uvedomiť priority a nestať sa otrokom trávnika, resp.záhrady. A téma sa posunula úplne inam :-) za čo sa ospravedlňujem
Odpovedať
@ma890 Zdvihame ju dvaja - ja a manzelka, aby som ju netahal po trave, takze uplne v pohode. A zo zahrady nech maju decka radost, pri normalnom pouzivani jej trampolina ci futbalove branky neublizia. Len je treba tu zataz z casu na cas presuvat (aj tie branky)...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@jednoducha Ja si na to kupujem hnojivo z USA. Hnoji sa nim na jar a na Jesen. Scotts a hladaj poe annua
Odpovedať
To od Scotts nie je hnojivo ale zabranuje kliceniu a je u nas zakazane, pretoze ma zly vplyv na spodne vody.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@voodoo trávne koberce sa pestujú zo semena Lipnice lúčnej,(viď Google) a tu keď nekosite, tak trošku zdivocie, nič sa nedeje, pokosite to pár krát, prevzdusnite, a všetko sa vráti do normálu
Odpovedať
Profilova fotka
@lolop13 pravidelne kosenie pomoze pri mnohych takychto travach 😉
Odpovedať
@voodoo trochu to tu oživím ... Dopadol som podobne, novozaložený koberec a je tam lipnica ... Niečo som už okolo toho zisťoval, a takto to dodáva jedine TOPGRASS - Hurbanova Ves ... Známi brali z Tureňa a všetko v pohode ... Len mali dlhú čakaciu lehotu, tak som zobral od týchto ... Chyba ... Zatiaľ nevyzerá, že by to bolo všade, len na pár rolkách ... Skúsim to všetko ručne povyberať a uvidíme ... Skúšam poriešiť tie prípravky s USA, hlavne ten preventívny, uvidíme, či ich sem dostanem ...
Odpovedať
@lubk0 no to sa navyberáš a aj tak tam vždy niečo naletí čo je v okolí, no rásť tam bude len to čo môže v krátkom čase prežiť,naseje sa ti i strom a i vyklíči, no nikdy tam nenarastie pokiaľ to pravidelne kosíš, no ak to nebudeš kosiť pár rokov bude tam prales všetkého možného, no vydrží len to čo rastie najrýchlejšie a najvyššie, všetko ostatné nebude mať svetlo
Odpovedať
@duzu Tak neviem, či si čítal túto tému, ale lipovníku sa darí aj pri pravidelnom veľmi nízkom kosení. Určite mi tam nenaletel, prišiel s kobercom ... V okolí to nemá nikto ... Ak na to budem kašlať, bude to každým rokom horšie :) Trávy sme nedali veľa, takže kým je toho zopár, skúsim to pretrhať.
Odpovedať
@lubk0 ved práve ani u nás to nikto v okolí nemá a nik sa trávniku veľmi nevenuje, ja to len kosím a nič viac,hnojí sa trávou a nepolievam vôbec, no u mňa nie sú horúčavy dlho, pod kopcami vždy zaprší i z vyparovania
Odpovedať
a ten matonoh niekto riešil? čo zabralo?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 12 mesiacoch
Ahojte, ja som si našiel v trávniku takúto trávu, viete mi prosím napísať čo by to mohlo byť???
Odpovedať
Profilova fotka
neviem ti povedať názov, ale viem, že ju máme v trávniku aj my a veru poskúšali sme už všeliaké postreky a žiadna sláva, že by táto burina bola nejak zmizla
Odpovedať
Vyzera to ako pyr plazivy. Klasicka burina.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?