Ako naklepať klasickú kosu, aby bola ostrá?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcela by som požiadať tých, ktorí kosia klasickou veľkou kosou - ako správne nakovať/vyklepať úplne novú kosu, aby bola riadne ostrá? Všetky postrehy a skúsenosti uvítam. Chceli by sme takto kosiť - len ako nováčikovia asi niekde robíme chybu - kosu sme vyklepali, ale stále to nie je ono. Vďaka za rady.
Odpovedať
@zita19 Nejako sa odmlčal ;-) síce vyriešil už štartovanie,WC, brúsenie kosy,kúpil práčku a tak teraz premýšľa ako sa dostať k mozgovni práčky...Kto a ako riadi práčku??? :-D :-D :-D
Odpovedať
@technik007 naposledy skrabal olejovy nater zo sokla na stene. Nechcel odhezny mostik ale ani brusit, lebo to prasi. Aj som majitela nehnutelnosti verejne polutovala, ze akeho majstra si vybral...
Odpovedať
Sa mi páči ,toľko múdrych ľudí rieši také primitivizmy ako nakladať kosu ,čo je to babka,čo je to osla...... To je teda úroveň..
Odpovedať
@daralbajda kosu nakladas ty. Ako prvy. My ostatni ju naklepavame ;-)
Odpovedať
@zita19 rit palovu..to mi mobil blbne...u nás sa kosa ,"pokuva" ....mne to vysvetlil otec.dodnes mám v záhradnom domčeku "babku",aj "dedka" a dokonca aj kladivko ktoré bolo len na pokuvanie kosy.....a osla bola v "kuzke" z konca kravského rohu namočené..karborundka nesmela byť ,len kamenná a kosa len "rakusanka" ..
Odpovedať
@daralbajda ty miesto toho aby si sa vysmieval z mladeze, mal by si sa starat o zachovanie tradicii, odovzdavat vedomosti a zrucnosti nasich prarodicov svojim aj cudzim potomkom... Ja som dnes @jabadaba rozsirila obzory. Aky dobry skutok si spravil ty? ;-)
Odpovedať
@zita19 celý deň som fyzicky pracoval.pilil drevo na zimu....a iba 2 malé budvary....a 1 urpiner ,a to všetko až po zotmení ako správny gentleman...
Odpovedať
@daralbajda jaj, takze napilil si drevo aby ho nemusela pilit tvoja zena. To je dobry skutok :-D :-D :-D
Odpovedať
@zita19 Viem bars to nejde spolu flexa a kosa.l,,no velmi jemnym kotucom s citom sa to da. Moj dedo bol v tom majster, nikto nevel poklepat jak on. Vela nanho spominam, pacil sa mi ich zivot ako pracovali a farmarcili. Keby ze mam velke pozemky idem do toho naplno O tyzden mi znami donesie vcely na zahradu :)) moje prve hospodarske zvierata v dome :) , mame vela zbytkov z jedla tak sme dnes rozhodli ze najaky maly uhladny luxusny kurnik bude. Vyhrievany skleni na zeleninu urcite. Prave kupujem vo vedlajsej obci ambulanciu, v dalsej mi starostka zriadi tiez, no uvidime :))
Odpovedať
@janopopovec nie, nikdy bruskou nebudes mat take ostrie ako vyklepanim. Pri vyklepavani sa meni mikrostruktura v kove, kov sa stava tvrdsim, ostie je odolnejsie. Je to tvarnenie za studena
Odpovedať
@janopopovec no neviem či sa hodia kury na dvor k luxusnemu domu...a jedlom treba šetriť ak ste 2 dospelí tak neviem o akých prebytkovch jedál sa dá hovoriť..
Odpovedať
@daralbajda Preexpirovane veci v chladnicke, nedojedene stare pecivo, biologicky odpad z kuchyne, stare kolace furt sa daco zvysi, nlale moja chyba bo chcem aby manzelka vsetko mala. Vacsinou na chut prave na to co v chlafnicke prave nie je :)).. Svokrovci dostavaju naturalie za polnohod.podu takze krmivo by bolo. Taka sliepka sa aj popasie, nevravim ze vela, tak 3 -5 s kohutom :)). Mozem na nivh robit aj experimenty. Dnes sa daju kupit pekne male uhladne kurniky a zakomponovat do pozemku, nevadi ze moderny dom. Na chovoch sa mi nepaci ze castokrat su v spine, behaju po vlastnych srackach, jak keby sa to nedalo robit cisto.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 :)) veru. Zita , teba je tam skoda kde si, urcite by sa pre teba naslo lepsie uplatnenie.
Odpovedať
@daralbajda no to teda je úroveň, pindať jak stará chorá vrana, lebo si niekto dovolí tú trúfalosť nevedieť čo je to osla. Tak si predstav, vždy sme to volali brúska. Že to inde bežne volajú osla som nevedela a @zita19 ma uviedla do obrazu. Teraz viem. A? ešte niečo ťa ťaží na srdci?
Odpovedať
@jabadaba hej, tvoja nadutost a hlúposť.... Asi budeš niekde uradnicit a ľudia chodia za tebou s hrbom a dávaš prepotrebné zbytočne pečiatky...
Odpovedať
@janopopovec zmeň prášky, alebo doktora..
Odpovedať
@daralbajda Aj ja ti zelam pekny vikend. :)
Odpovedať
@janopopovec ďakujem, a veľa ďalších ambulancii a drobnochovu želám...
Odpovedať
@daralbajda dedku, ukludni sa, lebo uz si fakt hnusny. Ale zas ty si hnusny z principu, keby si bol mily aj by mi zaskocilo...
Odpovedať
@daralbajda no a opäť si sa prejavil...komplex z úradov? Baví ťa behať po fórach a odbavovať sa na ľuďoch?
Odpovedať
@zita19 @jabadaba pozdravujem najvacsie jezibaby MS.....howgh...a že mi stare baby hovoria dedku...
Odpovedať
@daralbajda ano, som stara korcula tak dedkovi po sedesiatke nebudem hovorit chlapcek... Ja sa za svoj vek nehanbim :-D
Odpovedať
@zita19 no dosť si mi pridala....70 desiat neviem či dožijem...fakt si stará taras od veci aka je problém pporozumieť textu...
Odpovedať
@daralbajda seSdesiatke malo byt. A nedozijes, ked sa budes furt rozculovat. Raz ta z MS vyvrati... A comu som neporozumela? Tomu ako tu vsetkym nadavas som porozumela velmi dobre. Kto je tu z temy si ty, v tom momente ako si sa tu zacal hrat na najmudrejsieho si usiel z temy
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som mestske dieta a viem co je oslicka babka a aj kosu som sa naucil klepat a ci dobre to neviem ale fuguje lepsie ako pred klepanim preto nechapem tieto zabomysie vojny ale ako serial to je dobree. Idem zrobit pukance .. kto si este prosii??
Odpovedať
@daralbajda "" Sa mi páči ,toľko múdrych ľudí rieši také primitivizmy ako nakladať kosu ,čo je to babka,čo je to osla...... To je teda úroveň..""" KEĎ nevieš čítať aj medzi riadkami tak to potom aj vyzerá.. ;-) A ďalej nemusíš sa k tomu vyjadrovať alebo ani čítať..Viem že si najmúdrejší ad nás všetkých a my sa musíme ešte učiť... No ale čo už učíme sa stále /aspoň ja / u Teba neviem ako je to. :-( Budem sa tešiť na Tvoje rady ktoré tu budeš perliť :-D :-D
Odpovedať
@daralbajda "".fakt si stará taras od veci aka je problém pporozumieť textu... "" Najprv sa nauč písať tak aby Ťa bolo rozumieť, a po druhé ten Tvoj primitívizmus napísať dáme spomínaný text ;-( ....Asi Ťa nenaučili slušnosti, ale už sa to asi ani nenaučíš :-( .. Ale ak by si sa posnažil, všetko ide ak chceš.. :-D :-D
Odpovedať
@wolodymyr žabomyšie vojny tu zavádzate ty a tebe podobní ako @darajlaba a spol. Je tu téma, buď sa venujte tej alebo svojim ženám a svoje sprosté poznámky na adresu druhých, čo majú vedieť, lebo to vieš TY, alebo kam sa majú vysťahovať, lebo máš elementárny problém s iným názorom si nechaj. Nikto na to nie je zvedavý a nikto tu okrem vás dvoch menovaných plus tichých pritakávačov, ktorí sa tiež nevedia zbaviť odbavovania sa na iných, to tu nerobí. Je tu diskusné fórum, máme zatiaľ ešte slobodu tak názorovú, ako aj čo kto vie, na to sú tu témy, aby si ľudia vymenili skúsenosti, poznatky a to bez toho, aby si sem prišli hojiť niektorí svoje pošramotené egá! To, že ty vieš čo je oslička neznamená, že to musím vedieť ja alebo iks ďalších ľudí - nie každý má či mal starých rodičov na dedine a nie každého musela kosa zaujímať od ranného detstva! Tak tu nemudruj a nabudúce sa riaď vyššie odporúčaným!
Odpovedať
@daralbajda koho ty pozdravuješ mňa vonkoncom nezaujíma. Píš k veci - téma je daná a zrozumiteľná.
Odpovedať
Profilova fotka
@jabadaba ty si zjavne MATKA riesitelka b.ba ako tágo ale argumentovat vies. S mojou zenou sa viem bavit na kazdu temu ale zjavne by si to mala skusit ty s nejakym chlapom ale zjavne kazdy ujde pred takym zjavom. Ps: a to som velmi mily teraz. 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?