Ako má vyzerať krásna záhrada?

Zobraz úvodný príspevok
chcem sa spýtať akú máte predstavu krásnej záhrady? ako by mala vaša záhrada vyzerať? ja som sa stretla s názorom že len anglický trávniček, mulčovacia kôra pod stromami a žiadna tráva pri stromoch, len tujky pri plote........ ja mám rada bylinkovú trávu nie moc vysokú trochu pokosenu aby sa dalo stúpať nemám rada čistú rovinu a je toho veľa .... napíšte mi Váš názor prosím ;-) ;-)
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Ahoj holky, tvořit zahradu je celoživotní dílo..svou zahradu jsem překouzlila do různých tvarů jehličnanů jenomže strašně mě příjde, že tomu něco chybí taková ta jiskra jak u anglických zahrad..tudíž letos vše přebuduji a nasadím si tam záhon nádherně kvetoucích modrých hortenzií..
Odpovedať
Profilova fotka
Nechci nic kopírovat, ale zahrada mých snů tak tu vlastní výtvarnice Iva Huttnerová
Odpovedať
Profilova fotka
@indien vlož fotky, rádi kuknem a necháme se inspirovat ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
posílám odkaz: co se mě strašně líbí tak ona má starý šicí stroj natřený namodro..uvažuji, že bych to taky zkusila jeden stroj máme na půdě..akorát příteli to příjde jak z cirkusu..ale má smůlu:D http://hobby.idnes.cz/iva-huttnerova-...
Odpovedať
Profilova fotka
@indien bohužel mi ten odkaz nenaskočil, teda ne přímo ty fotky zahrady :( Ono když je to celé sladěné tak je to moc hezké, my to budeme mít fakt na dlouhou trat, máme nový pozemek, takže tu nic neroste, sice si to můžem rozplánovat jak chceme, ale zase budem delší čas čekat než se někde něco vyklube, já mám ráda, když mi od jara do podzimu pořád něco kvete, takže je v plánu hoodně květin, ale to až bude studna :-N
Odpovedať
Profilova fotka
http://hobby.idnes.cz/iva-huttnerova-... zkus to ted..:-)
Odpovedať
Profilova fotka
@indien už sem to otevřela, tak to vypadá moc hezky, takové klidné, útulné, pohodové. Dnes se dělají převážně ty bezúdržbové zahrady, ale tohle má ducha, pěkné, inspirativní ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Přesně tak když se podívám na práce různýh zahradních architektů tak je to na " jedno brdo", nemá to ráz, švih...je to masivní a průmyslové co každý většinou vlastní..Zahrada I.H. má v sobě to romantického ducha. Strašně se mě líbí její hortenzi, modrý nábytek i s nádobím a hlavně kameny posázeny do země, které působí jako by tam ležely odjakživa. V obchodech nyní nabízejí takové ty valouny jsou moc pěkné, ale příjde mi, že jsou moc nové a do zahrady nepasují.
Odpovedať
Profilova fotka
mně se zase líbí ten cihličkový styl, my si ted z jedné bouračky navozili kupu cihel a máme v plánu dělat z ní plot, nám se ani ty betonové nelíbí a je fajn využít něco, co už bylo vyrobeno a hrotenzie sou krásné, taky se mi moc líbí. Takovou zahradu bych brala hned, nám to teda ještě dlouho potrvá než se k něčemu takovému dostaneme :-N
Odpovedať
Profilova fotka
mne sa najviac pacia stare zahrady okolo starych domov, ale v nasej novostavbe zrealizovanej na poli mozem len snivat..... neznasam vyumelkovane zahrady od architektov, pestovane anglicke travniky a vsetko co posobi umelo. budeme sa snazit o zahradu ktora bude ako pokracovanie obyvacky, s jazierkom, hojdackou, pieskoviskom, zahradnym krbom, aspon jednym velkym dominantnym stromom, kriky s niecim na zobnutie, ovocne stromy. a este kvetnata luka, do travnika vysadim cibulky a na jar mi budu krasne kvitnut :-) a celkom vzadu bude mala zeleninova zahradka, oddelena od oddychovej casti zivym plotom. cele to zrealizujeme co najviac bezudrzbovo, lebo chceme aby tu bola zahrada pre nas a nie aby sme boli jej otroci ;-) zahrada musi byt, nie je nic lepsie ako ranajky v lete skoro rano na terase alebo v zahrade, kavicka, obedy a vlastne cele stolovanie vonku, kym je pekne pocasie :-)
Odpovedať
u mňa nebude žiadny anglický trávnik ani zámková betonová dlažba,celý dom je geometrický,aj pozemok,a tujové šíky a akákoľvek ,,dokonalá organizácia,, by ma priviedli do blázninca,máme malý pozemok a veľký dom,a aj ten malý zvyšok záhrady bude delený na 2 presne roviny kedže sme vo svahu,okrasne vyžitie iba popri ,,nevyhnutnom,, plote zo štiepaneho kamena s volne rastucini tahavými kvetmi a trvalkami ,,na plote,,nesmú chýbať terasy z dreva a hlavne ovocne stromy-to bude moje hobby-dedko ma toho nestihol veľa nenaučiť, ale zdedila som chuť, drevenny vešiak na prádlo a soláry budu na jednom mieste v záhrade lebo na streche sa nám to nepáči,tráva pokiaľ nebude plná hadov a vyššia ako 25cm sa kosiť nebude,a nájde si tam miesto aj malý 4m bazenik-nafukovaci-u nás je zima a ak ho využijem 4 týždne v lete budem rada :-) :-) :-) toť moja záhrada,už sedím na terase x-) x-) x-)
Odpovedať
no my staviame domček s vidieckou podobou, tak aj záhrada bude v tomto duchu..žiadny angl. trávnik, ale bylinky, postupne kvitnúce kvety, chodníčky z kameňa...
Odpovedať
Článok sa načítava...
My sme sa prave rozhodli navstivit firmu EKOfit v BA. Bez zahradnej architektky exterier urcite nezvladneme. Byvame v satelitnom mestecku nedaleko BA, pozemok mame skor mensi, zahradu 20x10 m + vacsiu predzahradku a cca 2-3 m po obidvoch stranach domu. Sami sme si pripravili teren, predpripravu zavlahovacieho systemu, anglicky travnik, chodniky a vozovy park. Vsetko ostante chceme vlozit do ruk zahradneho architekta. Pacia sa mi zahrady kde je kamen, zelen aj nieco pekne kvitnuce, no nie vela. Na dotvorenie sa mi paci velky aj maly biely kamen a dekoracna kora, osvetlenie.... Co sa tyka sedenia v zahrade, cheli by sme ho plynule prepojit so sedenim na terase. Terasa je velka, pekna, rohova. Je v nej zakomponovany anglicky travnik na ozivenie bielej dlazby. No a pekna sedacka z polyratanu. Nad bazenom sme kedysi uvazovali, no dnes je bazen nastastie zazehnany. ...uz nech pijem prvu kavicku v novej krasnej zahrade, no najma nasej.....
Odpovedať
já jsem si svoje požadavky zadala zahradníkům, ty je ještě vylepšily, kde jsem si nebyla jistá, tak navrhli řešení a udělali návrh a jsem maximálně spokojená. Tujky okolo plotu nesnáším, mám ráda částečně i vyvýšený terén, skalky, suché řečiště, ne jen ploché záhonky. Kdyby byly peníze, tak tu mám nějaké solitéry kameny, jenže ty jsou hroooozně drahé.
Odpovedať
@kacka.va aj moj manzel by chcel nejaky pekny vodopad s mini jazierkom. Zatial premyslame nad priestorom v predzahradke, uvidime, co na to povie architekt. Mne by sa to asi viac pacilo pri terase, tak by bol aj pekny a zaujimavy pohlad z obyvacky.... Tiez si myslim, ze realizacie svahov a kamenov su velmi drahe ale urcite ten pohlad bude stat zato....
Odpovedať
Profilova fotka
vodopady a jazierka su uz za horizontom... to ako keby si dal niekto do kuchyne korok ktory sa daval v 80rokohc :D.. ale zase vec osobneho vkusu , ak sa to paci preco nie.. ja som skor za modernu zahradu ako tieto klasiky...
Odpovedať
@andyfoto mrkla som ten ZEN garden a teda musim povedat, ze tie nadherne zahrady ma doslova posadili na zadok... Dakujem za tip, mam kde hladat inspiracie..
Odpovedať
mne sa napriklad pacia superstrohe interiery s niecim exotickym alebo starozitnym, takisto aj moderne zahrady s nejakym prvkom, ci uz je to jazierko /osobne ich ale vekmi nemusim/ alebo nejaka zvratenost, kludne moze byt trpaslik:-)))))) nieco, co ma "grady" :-)
Odpovedať
@andyfoto záleží čemu říkáš moderní zahrada. :-) Já si rozhodně nevybírám věci podle toho, jestli jsou zrovna teď pár let moderní, ale podle toho, jak se mi co líbí a jak se mi to bude udržovat. Protože nehodlám ani v budoucnu předelávat věci kvůli tomu, že už nejsou in. Navíc já jsem psala o suchém řečišti z kamenů ne o vodě :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@katka911 to ano... ale to je skor umenie ako zahrada, ma to dlhorocnu tradiciu a presne ukladanie kamenov ;)
Odpovedať
@andyfoto mozem sa spytat... Ty si zahradny alebo interierovy architekt? Je vidiet, ze sa vyznas. Mrkla som aj tvoje albumy a len to vsetko potvrdzuju :-)
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
moja predstava zahrady tiez nie je zahradova....:-) http://www.houzz.com/photos/87369/por... http://www.houzz.com/photos/146470/O-...
Odpovedať
Profilova fotka
@katka911 niesom ;) treba mat aku taku predstavivst pre ten interier. A zahradu tak to ano
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?