Aké kvety majú rady tieň či málo svetla?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte, mam velmi rada kvety a rastliny a planujeme na jesen zbudovat zahradu...taku malu...cca 10x11...z toho bude asi 3x11 terasa...zvysok trava a nejake kvety a rastliny. poradite mi vsak ake rastliny a kvety maju radi tien pripadne doobedne chvilkove slnko? za kazdu radu a tip vopred dakujem.
Odpovedať
1
2
@jerrry1 dakujem za odpoved, asi budem aj ja skusat comu sa bude darit a comu nie, ale cast zahrady asi presuniem na vychodnu stranu. Inak uz ked padla rec o tych terasach, tak to sme riesili tak, ze bude na juznej neprestresena a na zapadnej strane prestresena cast a budeme sa presuvat podla toho kde budeme chciet slnko alebo tien.
Odpovedať
@katkadr to je myyslim super riesenie.... neviem ako planujete zahradu ci si date urobit nejakej firme? a ci budete robit aj zavlahu, alr ak ano je dobre potom nech sa spravi aj vývod s zahradným ventilom, aby si mohla bezproblemov popolievat a tak nemusis vlacit vodu vo vedrach ....
Odpovedať
@jerrry1 to urcite, uz teraz na to myslime. prave sme spekulovali kam dame studnu a potom aj ako najjednoduchsie polievat. najprv som zahradku s ovocim a zeleninou nechcela, ale teraz ked mi tam za domom vyslo trochu priestoru, tak ho vyuzijem maximalne ako sa bude dat. mama zahradu ma, tiez malu a je to paradna vec si spravit polievku z vlastnej zeleninky alebo len tak si natrhat jahody a maliny.
Odpovedať
@katkadr a aku studnu chcete mat? vrtanu ci kopanu? Ja by som to riesil kopanou studnou a umiesnil by som ju niekde do rohu - v ktorom sa aj planuje vysadzba .... Bola by v kôrovom alebo štrkovom záhone a neskor by som na ňu dal drevene oblozenie studne - take drevene, ake su v zahradnictvach. Len treba zvazit aj to ci to bude ladit aj k domu ... Ano vlastna záhradka je super vec, máš doma take bio produkty... ;-)
Odpovedať
@jerrry1 este nevieme aka bude, ci vrtana alebo kopana...to asi necham na chlapa
Odpovedať
@katkadr aha tak to potom zalezi od podlozia a v akej oblasti sa nachadza zahrada ci je tam dostatok spodnej vody, ak je dostatocne mnozstvo tak staci aj vrtana ale ak je menej tak kopana aby sa mala kde nazbierat za nejaky ten cas. Pri vrtanej studni ti to stiha dotekat... tak asi tak ku studniam ... :))
Odpovedať
Profilova fotka
@gerdusha máme tam růže již roky, takové ty keříkové, bohužel co jsme měli stromkové na východ, tak nám všechny pomrzly, ale ty na severu jsou v pohodě, jen na zimu je musíme přikrývat chvojí, ale je fakt, že jeden rok jsme to nestihli a taky se nic nestalo. ;-), ale jak říkám raději keříkové. Kolem stromkových jsme pořád skákali a zabalovali do juty a tak a stejně vymrzly.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@gerdusha ahoj. neviem či je tá otázka ešte stále aktuálna ale v poslednom vydaní záhradkára špeciál "máj-jún-júl" 2011 riešia predzáhradky orientované na S. možno by ti odtial niečo pomohlo. konkrétne sú tam písané rastlinky veľkokvetý rododendron, rododendron "Baden Baden", javor dlaňovitolistný, funkia - odrody, krušpán, zimozeleň, skalník, vavrínovec, tis - stlpovitá odroda. sú tu predovštkými kríky a stromy ale ako podklad možno postačia a potom sa už len popýtať v záhradkárstvach na tieňomilné trvalky a jednoročky, doladiť to kameňmi a kôrou a myslím že to bude fajn, potom daj foto ;-)
Odpovedať
@gerdusha a ešte som našla toto http://mojdom.zoznam.sk/cl/10104/9738... a toto http://www.greengarden.sk/?zahrada=tr... snáď ti to pomôže
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?