Ušetrí dokurovanie klimatizàciou ak vykurujeme odporovými káblami ? Teraz ročná spotreba 12 000 kwh

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Bungalov 147m2 vykurovaný odporovými el. káblami. Ročná spotreba 12 000 kwh. Aj krb máme.Väčšinou víkendy používame krb. Ak pridám klímu na dokurovanie, zníži mi to spotrebu? Tí čo máte klímu ako máte potom nastavenú podlahovku? Či úplne vypnete podlahovku a len klímou kúrite?
Odpovedať
1
2
do starého domu si to nedá nikto a pri nových musí splňať normu ak to vyjde tak prečo sa nad tým trápiť, pre tepelnú pohodu sa musí regulovať i rel. vlhkosť lebo zo stúpajúcou teplotou klesá a musí sa zavlhčovať a to už málokto sleduje, ak teda šetriť rovnaká tep. pohoda je i pri nižšej teplote ale pri rel vlhkosti 50-60%,
Odpovedať
Profilova fotka
@toky1 ako 500€ za celé kúrenie -inštaláciu ? to vážne? 😄 však to skoro nič @duzu ale vlhkosť ti veľkú rolu nespraví ... najoptimálnejšie je, keď ju máš okolo 50% (ja osobne sa lepšie cítim v suchom vzduchu keď je okolo aj 35 tak mi nevadí... ale keď je nad 60% to už je celkom nepohoda...) ale chápem čo myslíš, jasné pocitová teplota robí veľa ale hlavne vonku ti to robí rozdiely ... napr. na Sahare máš +40 ale sucho, a je ti menej teplo jak v pralese na Amazonke kde je 27 ale 90% vlhkosť... v dome zas až také rozdiely v teplotách a vlhkostiach nemáš... aby ti to robilo veľký pocit tepla
Odpovedať
@dexter89 😉 presne preto tie konvektory do tých domov developer chcel. Konvektory ešte navyše schrastil v Nay či kde s množstevnou zľavou. Naskrutkovať držiaky na stenu, zavesiť konvektory a zapojiť do zásuvky bolo vecou piatich minút na kus.
Odpovedať
Profilova fotka
Tieto konvektory sa nazyvaju v FR hriankovace, mali sme ich vo viacerych byvaniach a su/boli montovane skoro vsade. V poslednom byvani, prizemny dom 145m2, z 2005, vsetko el., Po vyratani priemernej mesacnej spotreby za 48 mesiacov, mi vyslo 905 kWh/mesiac, 145€.
Odpovedať
Velmi sa mi paci system aky som videl @lenkito10 v albume. Je to vsak vo Francuzsku (a casto to vidiet v USA), u nas som take nevidel. Proste si predstavme jednu centralnu vzduchotechnicku jednotku (s tepelnym cerpadlom vzduch/vzduch) z ktorej idu zaizolovane rury do kazdej miestnosti, podobne ako rekuperacia. Tym sa vyhneme mnozstvu vnutornych a vonkajsich jednotiek. To mi pride logickejsie riesenie. Spät na Slovensko: Predpokladajme, ze klima bude hlavne kurenie v dome. Dom bude zaizolovany na urovni pasivneho domu. Ako idealne vyriesit tych par dni v roku, ked je povedzme u nas -25°C? Alebo nedokazem pokryt vsetky miestnosti rovnomerne a chcem si spravit napriklad v kupelke vyssiu teplotu? Cisto klimou to moze byt problematicke. Ja som navrhol elektricke folie do poteru v celom dome. Nastavit ich na kusok nizsiu teplotu ako na klime, cize primarne pojde klima, ale ak v nejakej miestnosti (napriklad bez vnutornej jednotky) klesne teplota, tak nabehnu folie. Tieto folie vsak vyjdu cca 3000 € do celeho domu. Pomalsi nabeh, super prepojitelnost s inteligentnou domacnostnou. Alebo je lepsie riesenie ist do konvektorov a zavesit ich na stenu do kazdej miestnosti? Ktovie ako to vsak bude vyzerat... Este mi napadli infrapanely. Tie vyzeraju vcelku dobre a nezaberaju vela miesta. Nazory?
Odpovedať
Profilova fotka
@vincuro tento systém je elegantný , dá sa spraviť ak máš pochôdznu povalu celkom lacno , kúpiš výkonovo nadimenzovany multisplit a na ňu sa nápoji Kanálová jednotka a do izieb tahas vzduchovody ... Pozri túto skupinu strana 36 tuším http://www.modrastrecha.sk/forum/kure... @papulaa by ti k tomu vedel nápisat viac ma tam aj fotky ako je to spravené , tuším presne tak isto ako by si to chcel ty
Odpovedať
V kúpelni sme krátku dobu ale potrebujeme oveľa viac tepla keď sa sprchujeme. Takže áno čo najväčsí výkon 2-10kW infra žiarenia alebo horúceho vzduchu si zapneme na krátku dobu buď ručne alebo automaticky keď kamera rozpozná že sa vyzliekame.
Odpovedať
@psv no nie kameru do kúpeľky koho tam pozeráš či sa akože neutopil i v lyžičke vody?
Odpovedať
Profilova fotka
@vincuro kolko izieb a kolko dni je -25? Konvektory na koleckach. Do kupelne rychlovzdusny alebo rychloziaric alebo casovo nastavitelny rebrikovy s rychlovzdusnym ohrevom. Ale preco nebude klima nadimenzovana na cely dom a vnutorne jednotky v kazdej izbe? Alebo teda TC vzduch/vzduch s potrubnym vykurovanim.
Odpovedať
@vincuro folie do celého domu? zbytočná investícia, teplota pod -25 bola v 2017 dlho dovtedy ani odvtedy už nebolo, minulá zima len jeden deň pod -15, ak by bola väčšia zima stačí špirála ku klíme , do kúpeľne pridať i infražiarič ide teplo ihned na predmety teda i telo zapnúť len počas sprchovania ,kúpania, musí byť v bezpečnej zone, rozvod ako popisuje@lenkito10, to ide spraviť všade nie len vo FR
Odpovedať
akurát konvektory bývajú i v luxusnejšom prevedení, napr. Avast, sú uzavreté a nič sa nemôže pripaľovať na žeravení
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?