Stavebny dennik- pomoc

Zdravim, chcela by som radu, co so stavebnym dennikom, ak firma co nam realizovala dokoncovacie prace, nam dennik nedodala, nakolko nam nedokoncila vsetko, co bolo treba a dokazila, co sa dalo. Neviete ake su moznosti? potrebujeme to ku kolaudacii.
Odpovedať
@rufka v stavebnom povolení ste mali uvedené, že stavbu budete realizovať svojpomocne a udávali ste stavebný dozor alebo, že stavba bude realizovaná dodavatelsky a uviedli ste konkrétnu firmu?
Odpovedať
@rufka da sa bez toho prežiť, kolko krat sa naň ani nikto nepytal. Vyhovor sa keď bude najhoršie.
Odpovedať
@rufka treba na stavebnom urade povedat, ze vam ho firma nedala a ze ste sa s nimi nepohodli. myslim si, ze by to mali pochopit a tiez viem, ze niekedy stavebny dennik nie je vobec potrebny.
Odpovedať
@halnas mali sme firmu uvedenu..
Odpovedať
@rufka tak pokial ste mali firmu uvedenu, tak sa na nu mozete odvolat, ze vam nechcu dat stavebny dennik a uz stavebny urad nech to s nimi riesi.
Odpovedať
@rufka v tom prípade pri dokončení stavby, mal byť spísaný protokol o ukončení a odovzdaní stavby, mali ste písomne potvrdiť prevzatie všetkých dokumentov k stavbe. Firma má zodpovednú osobu, písomne vyzvať na predloženie stavebného denníka, resp. predloženie stavebnému úradu ku kolaudačnému konaniu.
Odpovedať
Tak ako napísal halnas, jednoznačne by som ich písomne vyzval, aby ti všetky dokumenty doložili, ak ste už ukončili spoluprácu. Aj keď ste ju ukončili zle, tak nemajú dôvod na to, aby ti tie dokumenty nedali.
Odpovedať
to je aka drzost od nich, ze ti nechcu dat stavebny dennik. ved vy za to nemozete, ze si svoju pracu nerobili podctivo a ze ste ich poslali kade lahsie. isto by som ich vyzvala pisomne, nech ti to vratia. budes mat doklad o tom, ze si ich vyzvala a to potom snad bude stacit aj pre stavebny urad.
Odpovedať
@halnas heh no to by bol ten najlepsi pripad.. oni jednoducho vraveli ze uz nepridu.. lebo si spocitali kolko tam je oprav co sme reklamovali .. takze tazko
Odpovedať
@zavana presne sme to aj pisomne dali aj s reklamaciami.. na dlhe lakte..
Odpovedať
@rufka chod do sevtu,kup si stavebny dennik,daj to deckam pokreslit,troska to zapapri blatom,maltou a odovzdaj.nikto nikdy to citat nebude
Odpovedať
@rufka každopádne, písomne vyžiadať ako som uviedol, ideálne s doručenkou a ak je takýto problém s firmou a neviete ako ďalej, kontaktuje stavebný úrad povedie Vám ako postupovať. Ak by sa nepodarilo, kontaktujte ma.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?