Sekundové lepidlo na stole

Prosim, potrebujem súrne pomoc. Na tento jedálenský stôl sa mi dostalo sekundové lepidlo, skúšala som už kadecim, odlakovac, riedidlo, technický benzín, ale dole to nešlo a ďalej už sa bojím skúšať, aby to nebolo horšie. Ďakujem za každú pomoc.
Odpovedať
Profilova fotka
@ecuk daco som ti vygoogloval..: Na zalepené miesto položte handričku. Dbajte na to, aby utierka nekĺzala. stuhnuté lepidlo navlhčiť v rastlinnom oleji alebo zriedenom octe. alternativne v tomto prípade môžete škvrnu pretrieť odlakovačom s obsahom acetónu alebo použiť alkohol. Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek, chvíľu počkajte, kým sa lepidlo neuvoľní. Potom oblasť očistite od všetkých zvyškov vlhkou handričkou. ked secko sklame, polozit babkin piekny vysivany obrus........
Odpovedať
Drzim palce, aby sa ti to podarilo dat dolu, ja som par rokov taky uspesny nebol. Snazil som sa lep odstranit vsetkym moznym, tak miesto maleho fliaciku od lepidla ostala machula.
Odpovedať
@ecuk v kazdom modelarstve sa da kupit rozlepovac sekundoveho lepidla (debonder), ja mam overeny z pecka modelara , https://www.peckamodel.sk/peckalep-de...
Odpovedať
Profilova fotka
Fúúú sekundové lepidlo je hrozné a keď si vyskúšala už aj riedilo a nezabralo to, tak sa obávam, že ti to dole už nepôjde. Jedine, že by si ho zoškrabkala, len či by si nezničila ten stolík
Odpovedať
S tym modelarstvom to nebol zly napad, tam by naskor mohli mat nejaky pripravok na bezpecne odtranenie takehoto sekunoveho lepidla. Potom este opatrne zoskrabnut, len ci si neposkriabete dosku, to je otazne, ale aj to by mozno stalo za pokus
Odpovedať
ja nenavidim uz len to, ked si sekundovym lepidlom polepim prsty, lebo to mi tiez nikdy nejde dole. takze vobec si neviem predstavit, ako by som to odstranovala z takehoto povrchu. drzim palce, aby sa ti to podarilo.
Odpovedať
Profilova fotka
oskrabat, hmmm ale to by som skusila asi len tu najvrchnejsiu vrstvu. heh@ivetik78 ani nevrav, zakazdym ked pouzivam take lepidlo, tak skoncim cela dolepena. no je to smola, ale tak treba si zakazdym pri takejto praci so sekundovym lepidlom dat na povrch nejaku tu podlozku
Odpovedať
@kazmova podložka nebola ale boli vtsrvy servitok a som si nevšimla, že to lepidlo presiaklo cez ne 😞 mala to byť len skúška tak mi ani nenapadlo, že to takto dopadne.
Odpovedať
Profilova fotka
@ecuk olej je dobra vec na to, ked je to takto na niecom, my sme tak z baroveho pultu davali dolu a zislo to, ale zalezi aj v akej je vrstve a musel som to aj skriabat trochu. Skusala si uz nieco z toho, co tu zaznelo?
Odpovedať
@lejak2 všetko som skúšala, okrem toho rozleptavaca sekundoveho lepidla, to musím niekde kúpiť. Aj olej som skúšala a ani sa to nepohlo, skrabat iným než nechtom som sa neopovazila 😞
Odpovedať
Profilova fotka
@ecuk Vyskúšaj starý dobrý WD40 . Nastriekaj nechaj pôsobiť a znovu nastriekať a od kraja pekne tvrdou umelou hmotou /aj nechet pomôže/ zoškrabať.
Odpovedať
Myslis, ze wedecko zaberie aj na toto?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zmrzlina_sk skúšala som aj wd ale len nastriekat na tampón a potrieť, bála som sa to tam dlhšie nechať
Odpovedať
zohriat trochu oleja ( raciol ) naniest kuchynskou utierkou trosku posobit a pretriet
Odpovedať
Profilova fotka
A nic @ecuk, nepomohlo?
Odpovedať
@santos950 olej zabera na sekundove lepidlo? :O fuha, tak to som vobec este nepocula
Odpovedať
@stanlej bohužiaľ nič, možno to wd trošičku, som ho nechala kus pôsobiť a nechtom som skúšala skrabat ale len minimum zišlo 😔
Odpovedať
Profilova fotka
@ecuk - vytvrdnuty kyanoakrylat olejom dole nedas. Mozes skusit pouzit loctite https://www.obi.sk/lepidla/loctite-od... na niektore lepy to zabera celkom dobre, pri niektorych uz budes mat len rozleptanu vrstvu stola. Ale aj to sa da opravit. vrchu vrstvu lepidla jemne zbrusis jemnym smirglom - zrno 400 a viac. Jedalensky stol je z akeho materialu? Masiv alebo drevotrieska s dyhou? Pri masive nie je problem vobec, pri drevotrieske to chce trosku zrucnosti. Pouzivam napr. toto https://www.cps-interier.sk/eshop/sad...
Odpovedať
@mgx po pravde, netuším z čoho je ten stol, nevyznám sa v tom popise 🙈 ale asi to bude ta drevotrieska + dyha a nohy masív... No nie som si istá...
Odpovedať
Profilova fotka
@ecuk podla popisu a fotky to vyzera na dyhu - lakovanu. ak mas stastie, tak je to len na povrchu - poskodene lakovanie. tzn. skusit pouzit odstranovac z linku uvedeneho hore, jemnym smirglom prebrusit a znovu prelakovat. Kludne aj sadou co som poslal, len smirgel s malym zrnom si budes musiet asi dokupit. Alebo zobrat a doniest k niekomu, co opravuje nabytok alebo stolarovi. Kosice som nasiel aspon 10 ludi, co sa tomu venuje.
Odpovedať
@mgx och, stôl je ťažký strašne, takže nosiť ho určite nikam nebudem, skúsim sa s ním pohrať este a keď to nepôjde tak sa na to vykašlem 😔 ale ďakujem za rady
Odpovedať
Profilova fotka
@ecuk - potom si kup tuto sadu a oprav si sama: https://www.cps-interier.sk/eshop/sad... niekde mam aj video, napis mi PM ked tak
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?